Kaip parsinešti kačiuką namo

Puiki naujiena – pagaliau namuose pasveikinsite naują kačiuką! Kaip ir tada, kai namo parsivežate naujagimį, taip ir dabar norėsite, kad viskas eitųsi kuo puikiausiai ir katė greitai apsiprastų bei įsikurtų.
Kaip parsinešti kačiuką namo
Kaip parsinešti kačiuką namo
Kaip parsinešti kačiuką namo

Prieš parsinešant kačiuką namo

Prieš naujam kačiukui įžengiant į jūsų namus, raskite laiko ir įrenkite saugią ir ramią vietą, iš kurios jis galėtų neskubėdamas pradėti pažinti visą namų erdvę. Ši vieta turėtų būti atokiau nuo šurmulio ir kasdienio triukšmo.

Kaip įkurdinti kačiuką

Ant pagalvės miegantis kačiukas

Pastatę ant grindų gyvūno krepšį, atidarykite krepšio dureles ir leiskite kačiukui išlįsti, kai jis įsidrąsins. Prieš rasdamas migį, jis turbūt gerai apsiuostys aplink. Kai kačiukas jau viską ištyrinėja, švelniai paglostykite jį ir, jei jis pavargęs, pasirūpinkite, kad pailsėtų.

Kačiukams patinka miegoti, ir miego jiems reikia daug. Tad po tokios jaudinančios kelionės automobiliu ir iškylos po jūsų namus kačiukui reikės pamiegoti. Pasistenkite susivaldyti ir nepradėti su juo žaisti per anksti, leiskite ištyrinėti aplinką ir netrukdomam pailsėti.

Atėjus metui šerti, pasiūlykite ėdalo, bet nesistebėkite, jeigu kačiukas neės. Katės dažnai kuriam laikui praranda apetitą, jei yra šiek tiek įsitempusios, taigi duokite laiko apsiprasti ir apetitas sugrįš. Pasiskaitykite daugiau apie kačiuko šėrimą

Kačiukams patinka miegoti, ir miego jiems reikia daug. Tad po tokios jaudinančios kelionės automobiliu ir iškylos po jūsų namus kačiukui reikės pamiegoti.

Susipažinimas su šeima

Pailsėjęs ir apsipratęs kambaryje, kačiukas gali susipažinti su kitais naujosios šeimos nariais. Be abejonės, tai – jaudinanti akimirka, bet stenkitės, kad visi liktų ramūs. Prieš parsivežant naują kačiuką namo, visi turėtų ramiai susėsti ant grindų ir sutarti dėl vienos taisyklės – kačiuką liesti tik tada, jeigu jis prie jūsų prieina.

Neleiskite kačiuko griebti ar ginčytis dėl jo vaikams – tai augintinį išgąsdins. Jeigu kačiukas bando pasislėpti, išsiviliokite žaislu ar skanėstu, bet niekada negriebkite jo ar neverskite jo išlįsti.

Pravartu naudoti sintetinį feromonų purškiklį ir elektroninius sklaidytuvus. Jie kačiukui padės suprasti, kad vieta yra saugi, – taip jis lengviau atsipalaiduos ir nusiramins. Jei naudosite sklaidytuvus, turėtų pakakti įjungti namuose vieną ar kelis.

Susipažinimas su vaikais
Susipažinimas su vaikais

Susipažinimas su vaikais

Jeigu dėl naujo kačiuko jaudulys apėmė net jus, tik pagalvokite, kaip jaučiasi vaikai! Kad draugystė tinkamai klostytųsi jau nuo pradžių, išmokykite vaikus tinkamai paimti ir prilaikyti kačiuką, taip pat pamokykite jį švelniai paglostyti.

Mažyliai veikiau plekšnoja nei glosto, o mažam kačiukui tai gali būti nemalonu ar net skausminga. Taip pat pamokykite, kaip kačiuką glostyti, – paglostykite viršugalvį ir išilgai nugaros. Nors, kai kačiukas raivosi ant nugaros ir žaidžia, sunku atsispirti pagundai pakedenti pilviuką, dauguma kačių jautriai reaguoja prisilietus prie šios vietos ir gali supykti. Galiausiai priminkite vaikams, kad paliktų ramybėje kačiuko uodegą ir niekada jos netampytų.

Gali kilti pagunda žiūrėti, kaip gražiai kačiukas miega, bet jam reikia šiek tiek privatumo. Pasirūpinkite, kad niekas prie jo nelįstų, kai jis ėda, naudojasi kraiko dėžute arba miega, – ir neleiskite dar visai mažų vaikų prie kraiko dėžės. Juk tikrai nenorite, kad vaikai su ja žaistų!

Padraugavę su kačiuku ir ypač išvalę jo kraiko dėžutę nusiplaukite rankas ir paraginkite tą patį daryti savo mažuosius.

Susipažinimas su kitais augintiniais

Susipažinimas su kitais augintiniais

Naujo kačiuko supažindinimo su kitais namie gyvenančiais augintiniais paslaptis – kantrybė. Pasirūpinkite, kad niekada nebūtų aplinkybių, kuriomis augintiniai galėtų susipešti.

Katės ir šunys dažnai išmoksta draugiškai sugyventi ar bent jau gyventi nesipešdami, bet tikrai ne visi gyvūnai. Triušius, jūrų kiaulytes, peles, paukščius, roplius ir panašius augintinius visą laiką laikykite toliau nuo kačiuko, nes jis juos gali suvokti kaip medžiojamą grobį.

Gyvūnai vienas kitą atpažįsta taip pat ir iš kvapo. Todėl, supažindindami kačiuką su savo šunimi ar kate, stenkitės maišyti jų kvapus. Paglostę vieną, paglostykite ir kitą, kad kvapas persiduotų kitam, taip pat sukeiskite jų guolius. Taip jie pradės kito gyvūno kvapą sieti su maloniais dalykais – miegu patogioje vietoje ir glostymu.

Pasiskaitykite patarimų, kaip katę supažindinti su kitais augintiniais Jei laikėtės šių patarimų, bet vis tiek nesiseka kačiuko pripratinti prie namų, pasikalbėkite su veterinaru. Jis gali rekomenduoti kačių elgesio specialistą.

Kai jis apsipranta

Prie lovos susigūžęs kačiukas didelėmis akimis

Įgijęs pasitikėjimo, kačiukas jau netrukus lakstys po visus namus. Žiūrėkite po kojomis – jis gali staiga išdygti tarsi iš niekur!

Kačiukas norės daug žaisti, bet jam reikės ir pamiegoti, todėl paruoškite jam jaukią ramią vietelę, kurioje galėtų netrukdomai įsitaisyti.

Jis lengviau apsipras naujuose namuose, jei laikysitės tvarkos, ypač šėrimo, žaidimų ir glostymo.