Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
kačiukas kraiko dėkle

Kačiuko mokymas naudotis kraiko dėžute

Perskaitoma per 2 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Įsigijus kačiuką, labai svarbu išmokyti jį naudotis kraiko dėžute, o tai padaryti daugeliu atvejų gana paprasta. Dažnai, jei kačiukas žino, kur yra kraiko dėžutė, jis supranta, ką reikia daryti.

Iš kitos pusės, net tokie iš pažiūros nereikšmingi dalykai, kaip kraiko dėžutės pastatymas netinkamoje vietoje, kačiuką gali atbaidyti. Pateikiame kelis patarimus, kurie jums padės išmokyti kačiuką naudotis kraiko dėžute.

Kur padėti kraiko dėžutę, mokant kačiuką ja naudotis

Kraiko dėžutės vieta labai svarbi, ypač jei pirmą kartą mokote kačiuką ja naudotis. Dauguma kačių savo gamtinius reikalus mėgsta atlikti privačiai. Tai reiškia, kad joms reikia ramios vietos, geriausia, kad kiti namų gyventojai ten vaikščiotų ne per dažniausiai.

Jei atrodo, kad kačiukas nelabai nori naudotis kraiko dėžute, pabandykite ją perkelti į ramesnę vietą. Pabandykite pasirinkti kambarį, kuriame nebūtų daug buitinių prietaisų, pavyzdžiui, indaplovės ar skalbyklės, nes jų keliami garsai gali išgąsdinti katę. Jei katei kraiko dėžutė ar vieta aplink kraiko dėžutę ims kelti baimę, savo gamtiniams reikalams ji pasirinks kitą vietą.

Kraiko dėžutę taip pat statykite atokiau nuo katės guolio, ėdalo ir vandens dubenėlių.

Teigiamas skatinimas

Kačiukui pradėjus naudotis kraiko dėžute, galbūt norėsite jį apdovanoti. Tai galite padaryti duodami jam skanėstą, bet nepamirškite jo įskaičiuoti į dienos ėdalo normą. Taip pat galite skirti kačiukui dėmesio ir su juo pažaisti. Taip kačiukui parodysite, kad naudotis kraiko dėžute yra geras dalykas.

Nors teigiama reakcija pagiriant už tinkamą elgesį yra geras dalykas, neigiama reakcija priešingu atveju nėra tokia naudinga. Katės paprastai nesupranta bausmių, todėl balso pakėlimas neveiks; katė tiesiog išsigąs.

Kraiko dėžutės

Pasitaiko, kad skirtingoms katėms patinka ne tos pačios kraiko dėžutės ir net kraikas, todėl svarbu rasti tai, kas patiktų jūsų katei. Galite rinktis iš dviejų pagrindinių tipų kačių kraiko dėžučių. Atviros kraiko dėžutės yra be dangčio, katėms į jas lengva įlipti ir išlipti. Kai kurioms katėms nepatinka, kad jos atviros; jei katei mielesnė uždara vieta, geriausia pirkti kraiko dėžutę su stogeliu.

Į bet kokią kraiko dėžutę būtina pripilti kačių kraiko. Stenkitės visada naudoti tą patį kraiką, prie kurio kačiukas įpratęs, nes jam toks patiks labiausiai. Jei teks jį pakeisti, pabandykite keisti palaipsniui.

Gali būti pravartu namuose turėti kelias kraiko dėžutes, ypač mokant jomis naudotis – taip kačiukui kraiko dėžutė visada bus lengvai pasiekiama. Jei gyvenate dviejų aukštų name, galbūt ne pro šalį būtų turėti vieną kraiko dėžutę viename aukšte, o kitą kitame.

Kraiko dėžutės švaros palaikymas

Gerai žinoma, kad mūsų kailiniuotosios draugės gamtinius reikalus mėgsta atlikti tik švariose vietose. Katės ar kačiuko kraiko dėžutę rekomenduojame valyti kasdien. Taip pat svarbu bet kokias gamtines atliekas iš kraiko dėžutės pašalinti iškart, kai tik jas pastebėsite. Taip kraiko dėžutė bus švari ir katė mieliau ja naudosis kiekvieną kartą, kai prisireiks. Atminkite, kad valant kraiko dėžutę negalima naudoti baliklio ar dezinfekanto. Katės gali blogai sureaguoti į tokiuose skysčiuose esančius chemikalus, ypač jei jų nurytų.

Susiję straipsniai:

Purina One®
Perskaitoma per 2 min.

Katės ir dehidratacija

Perskaitoma per 1 min.

Kokie žaislai tinkamiausi mano katei?

Perskaitoma per 3 min.

Kaip padėti kačiukui, kuriam dygsta dantys