Your Pet, Our Passion.
Šuniuko aptvaro nauda
mažas šuo, bėgiojantis agility trasoje

Šunų sportas ir mankšta

Perskaitoma per 5 min.

Netgi jei su šunimi kasdien keliaujate skirtingais maršrutais arba abu mėgstate lankytis parke ir žaisti, kartais galite pajusti, kad norisi paįvairinti rutiną.

Štai tada ir galite atrasti jaudinantį šunų sporto pasaulį! Jūsų šuo gali užsiimti įvairiomis ir jaudinančiomis sporto šakomis, sukurtomis specialiai jam – be to, jums taip pat bus labai smagu. Tam tikrų rūšių sportui gali reikėti specialių priedų arba tam tikros vietos, bet pasitelkę kūrybiškumą galite treniruotis ir namie.

Ne viso šunų sporto tikslas yra konkurencija; kartu tai puikus būdas šuniui ir jums susipažinti su kitais šunimis bei žmonėmis. Vis dėlto, kai kurie šunys pripažįsta, kad rungtyniauja, ir tikrai tuo mėgaujasi – ypač, kai laimi! Tų veislių, kurioms būtina intensyvi mankšta, šunims sportas yra būdas išleisti visą perteklinę energiją ir palaikyti gerą sveikatą.

Su šunimi galite išbandyti įvairiausią sportą, todėl apibūdinsime populiariausias jo rūšis. Smagaus žaidimo!

Šunų vikrumas

Šunų vikrumas yra labai populiarus šiuolaikinis šunų sportas. Kaip ir nurodo pavadinimas, ši sporto rūšis apima šuns vikrumo įgūdžių ugdymą ir tikrinimą, taip pat vertinama, kaip šuo reaguoja į jūsų komandas.

Šio šunų sporto pradžia – 1977 m. paroda „Crufts“, kurioje buvo surengtos nedidelio masto šunų lenktynės su kliūtimis. Ten dalyvavusiems šunims ir jų šeimininkams tai buvo sėkmingas bandymas, o šis sportas sulaukė nevaldomos sėkmės!

Kas yra šunų vikrumas?

 • Per šunų vikrumo rungtis, laikantis jūsų nurodymų šuniui reikia įveikti kliūčių ruožą.
 • Šunys yra be pavadėlio, todėl vienintelė kontrolės priemonė yra jūsų balsas ir kūno kalba, taigi, šuo turi būti gerai išmokytas paklusti.

Dėl šio intensyvaus judėjimo galėsite abu palaikyti gerą formą, o dresavimo įgūdžiai praktikuojantis vis gerės. Jei šuo dalyvauja varžybose, tikslumas ir greitis yra svarbūs, bet jei tiesiog linksminatės, visi išmokti įgūdžiai vis tiek bus naudingi – netgi jei šuo primygtinai nori prabėgti po barjeru, o ne jį peršokti!

Daugiau apie šunų vikrumo sportą ir susijusius nacionalinius renginius galite pasiskaityti veisyklų klubo svetainėje.

Rungtys su kamuoliuku (angl. Flyball)

Daugeliui šunų patinka rungtys su kamuoliuku, o jei esate žiūrovas, paprasta pamatyti, kodėl šis šunų sportas toks populiarus!

Kas yra rungtys su kamuoliuku?

 • Rungtys su kamuoliuku yra lenktynės su kliūtimis, kuriose dalyvauja dvi komandos iš keturių šunų.
 • Per varžybas abiejų komandų šunys atlieka šuolių seriją (paprastai keturių), bėga į dėžę, priekinėmis letenomis paleidžia katapultą, pagauna skriejantį kamuoliuką ir atbėga atgal prie starto.
 • Pirmoji ruožą baigusi komanda laimi. Bet nesvarbu, kas pirmas – smagu būna visiems.

Per rungtis su kamuoliuku šuo iš jūsų gali išmokti įvairių įdomių technikų. Be to, kad įveiktų kliūtis, šuniui reikia dirbti sklandžiai ir gerai nusileisti ant žemės, kad per trumpiausią laiką įveiktų didžiausią įmanomą atstumą. Staigus posūkis prie katapultos gali lemti laimėjimą ar pralaimėjimą, o mokymasis jį atlikti bus labai smagus. Jei jūsų šuo mėgsta gaudyti kamuolį ir palaidas lėkti visu greičiu, tiesiog įsivaizduokite, ką jis galėtų nuveikti per rungtį su kamuoliuku! Daugiau apie rungtis su kamuoliuku galite pasiskaityti veisyklų klubo svetainėje.

Klusnumas

Šunų klusnumo sportas yra ne toks įtemptas, šiuo atveju nereikia daug lakstyti dideliu greičiu, bet šuniui (kartu ir jums) reikės daug susikaupimo ir motyvacijos. Kaip nurodo pavadinimas, šis sportas yra susijęs su šunų klusnumo lavinimu.

Kas yra šunų klusnumo dresūra?

 • Šis populiarus ir naudingas šunų sportas apima pagrindines komandas, pavyzdžiui, „tūpt“, „gult“, „greta“, taip pat atnešti paprašytus daiktus.
 • Jei šuo tai gerai išmoksta, galite pereiti prie sudėtingesnių dalykų, pavyzdžiui, duoti šuniui komandas per atstumą arba paprašyti jo likti vietoje ilgesnį laiką.
 • Šiam šunų sportui nebūdingas greitis, kaip kitoms šakoms, bet jis sudėtingas kitais aspektais – galite pastebėti, kaip jūsų sumaniajam šuniui reikia prisiversti ignoruoti visas dėmesį atitraukiančias pagundas ir susitelkti į jūsų komandas.

Daugiau apie klusnumo dresūrą ir renginius galite pasiskaityti veisyklų klubo svetainėje.

Laukiantis šuo

Šunų nardymas yra santykinai naujas šunų sportas. Jis tobulai tinka visiems šunims, kurie mėgsta taškytis vandenyje. JAV šis sportas labai populiarus; ten prasidėjęs kaip „nardymas prieplaukoje“, dabar šunų nardymas yra populiari pramoga parodose ir renginiuose Jungtinėje Karalystėje.

Kas yra šunų nardymas?

 • Per varžybas šunys paeiliui turi nušokti nuo rampos į vandens telkinį ir atnešti žaislą.

Laimi toliausiai nušokęs šuo.

Dėl dalyvaujančių šunų galite nesijaudinti – tik pažvelkite, kaip smagiai jie vizgina uodegas ir entuziastingai šoka vandenin.

Skriejantis diskas

Skriejantis diskas yra dar viena populiari šunų sporto šaka, nors greičiausiai šį sportą žinote kaip lėkščiasvydį, su šunimi žaidžiamą parke. Greičiausiai su savo šunimi jau esate žaidę šį žaidimą; paprastai tariant, reikia mesti diską, o jūsų vikrus šuo turi nubėgti ir jį pagauti.

Šio sporto pradžia – praėjusio amžiaus aštuntasis dešimtmetis, kai lėkščiasvydis buvo populiarus žmonių sportas. 1974 m. rugpjūtį atsitiko lemtingas įvykis, kai JAV koledžo studentas Alexas Steinas per visoje šalyje transliuojamas beisbolo rungtynes surengė neįtikėtiną pasirodymą su nuostabiu šunimi vipetu Ešliu! Ešlis apstulbino minią aštuonias minutes gaudydamas skriejančius diskus, bėgdamas daugiau nei 20 km/val. greičiu ir pakildamas beveik tris metrus į orą, kad pagautų diską. Pasirodymas buvo toks neįprastas, kad beisbolo varžybos buvo sustabdytos, o komentatoriai ėmė komentuoti veiksmą susižavėjusiai auditorijai. Galiausiai Aleksas buvo išlydėtas iš aikštelės. Taip gimė nauja sporto šaka!

Kas yra skriejančio disko varžybos šunims?

 • Jei jūsų šuo rungtyniauja, svarbiausia sporto dalis yra „pagauti ir atnešti“.
 • Per tam tikrą laiką (paprastai maždaug minutę) šeimininkų ir jų šunų komandos bando atlikti kuo daugiau metimų ir pagavimų.
 • Komandos daugiausia taškų gauna už tolimus metimus ir pagavimus, bet kartais gali būti ir laisvo stiliaus varžybos, todėl galite tikėtis rimtų triukų!

Jei jūsų šuniui patinka smagus mėtymo ir gaudymo žaidimas arba jam gerai sekasi šokinėti ir ore pagauti daiktus, šis sportas gali būti kaip tik jums.

Šokiai su šunimi

Šis nuostabus, greitai populiarėjantis sportas dar vadinamas šunų šokiais. Toks sportas puikiai tinka šunims, kuriems patinka dirbti komandoje, kadangi šokant reikia bendradarbiavimo ir koordinacijos. O geriausia tai, kad jūs dalyvaujate tiek pat, kiek ir šuo!

Kas yra šunų šokiai?

 • Mokydami šunų šokių, turite šunį mokyti suktis aplink jus, taip pat demonstruoti ir kitokius įgūdžius.
 • Pagal šiuos įgūdžius sukuriamas numeris, kurį praktikuojatės kartu, dažnai pagal muziką.
 • Greitis ir punktualumas nėra svarbūs, bet sėkmė priklauso nuo to, kaip jūs su šunimi dirbate drauge.

Į numerį įtraukę sukimąsi ir kitus gebėjimus, tikrai „šokate“ su šunimi, todėl ši neįtempta, bet įgūdžių reikalaujanti pramoga yra puikus būdas leisti laiką su savo augintiniu.

Daugiau apie šunų šokius galite pasiskaityti veisyklų klubo svetainėje.

Prieš pasirinkdami sporto šaką išbandykite kelias jų ir pasižiūrėkite, kuri labiausiai patiks jūsų šuniui. Nesvarbu, ką pasirinksite ir kur tuo užsiimsite – klube ar kieme, galite būti tikri, kad puikiai leisite laiką, o jūsų šuo negalės sulaukti kito smagaus seanso.