Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Kačių šėrimas
Kambarinė katė su maistu dubenyje

Kambarinių kačių svorio kontrolė

Perskaitoma per 3 min.

Kambarinės katės neturi tokių pat galimybių pasimankštinti, kaip einančios į lauką katės, todėl joms sunkiau išlikti lieknoms.

Nors gyvūnas gyvena jaukioje ir palankioje aplinkoje, būnant viduje vis tiek trūksta erdvės pasimankštinti. Kai kurioms ne taip aktyviai gyvenančioms kambarinėms katėms sunkiai sekasi išlikti tokioms liaunoms, kokios yra iš prigimties, ir joms kyla didesnis sveikatos problemų pavojus, pavyzdžiui, nutukimas arba diabetas.

Du svarbiausi dalykai, padėsiantys kuo geriau išsaugoti jūsų bičiulės sveikatą ir pasitenkinimą, – tai kruopščiai nustatyta šėrimo tvarka ir nuolatinė mankšta. Pasinaudokite mūsų patarimais, ko imtis, kad jūsų katė būtų sveikut sveikutėlė.

Kaip šerti kambarinę katę

Katės iš prigimties mėgsta kramsnoti, tad mielai paskanauja dienai palikto sausojo ėdalo (paliktas šlapiasis ėdalas per greitai sudžius). Lengva susipainioti mėginant atsekti, ką jūsų katė ėdė, ypač jei ėdalą paliekate. Kad neperšertumėte katės, kruopščiai pamatuokite kiekvieną porciją pagal šėrimo instrukciją, nurodytą ant ėdalo pakuotės.

Katės taip pat prisitaiko ir išmoksta suėsti kelias mažesnes pamatuotas porcijas per dieną, jei jums taip patogiau dėl gyvenimo būdo. Jei norite taip daryti, šerkite katę per dieną po truputį ir dažnai, kad ji turėtų energijos, bet nepriaugtų svorio.

Dar svarbiau matuoti porcijas, jei katė jau priaugo kelis kilogramus ir jai būtina dieta. Atminkite, kad, prieš kaip nors keičiant katės šėrimo tvarką, būtina atsižvelgti į jos kūno svorį ir pasitarti su veterinaru – pasinaudoję mūsų kūno būklės vertinimo priemone patikrinkite, ar jūsų katė turi antsvorio, o jūsų veterinaras galės patarti, kaip atsargiai pakoreguoti augintinės šėrimo tvarką.

Dar svarbiau matuoti porcijas, jei katė jau priaugo kelis kilogramus ir jai būtina dieta.

Yra ėdalo, specialiai sukurto kambarinėms katėms, kad jos tikrai gautų viską, ko reikia. Šis specialus ėdalas naudingas kambarinei katei ir geriausiai jai tinka, nes:

Jame daug baltymų ir mažai kalorijų, tad jūsų augintinė išliks liekna.

Jame kruopščiai subalansuoti pagrindiniai mineralai, padedantys sumažinti sveikatos problemų, pavyzdžiui, šlapimo sistemos ligų, riziką.

Jame daug maisto medžiagų, kurios labai svarbios, kad oda būtų sveika, o kailis žvilgėtų.

Jame daug nevirškinamos ląstelienos, neleidžiančios susidaryti plaukų gniutulams, – prausiantis nuryti plaukai švelniai paskatinami pasišalinti per virškinimo sistemą.

Jame yra specialios fermentuojamos ląstelienos, kuri sąveikauja su augintinio pilvuko bakterijomis, todėl susilpnėja itin nemalonūs tualeto kvapai.

Jame yra labai gerai virškinamų sudedamųjų dalių, padedančių susidaryti tvirtesnėms išmatoms, kurios lengviau pasišalina iš augintinio žarnyno, o jums jas lengviau išvalyti.

Be to, taip pat labai svarbu pasirūpinti, kad jūsų kambarinė katė visada turėtų daug šviežio ir švaraus vandens.

Nustačius veiksmingą, jūsų kailiniuotajai draugei pritaikytą šėrimo tvarką, metas pagalvoti apie mankštą.

Kambarinių kačių mankšta

Mankštintis kambarinėms katėms labai svarbu. Galite paskatinti katę judėti sudominę kuo nors, kad jai būtų tikrai smagu. Kad mankšta augintiniui patiktų, galima imtis kelių dalykų, be to, galite įsitraukti ir jūs!

  • Jei kasdien skirsite laiko pažaisti – ridensite kamuoliuką arba mosuosite žaisliuku ant „meškerės“, – katė judės, o jūs tapsite jos mankštos dalimi.
  • Laipiodama į „bokštus“ ir juos draskydama katė įveikia naujas aukštumas ir patenkina tyrinėtojo smalsumą.
  • Įdėkite jai skirtos ėdalo porcijos gabaliuką į ėdalo kamuoliuką, kad, norėdama išsiimti tą gardų kąsnelį, augintinė turėtų su tuo žaisliuku pažaisti.
  • Padėkite ėdalą laiptų arba laipiojimo bokšto viršuje – nustebsite, kaip noriai laipios jūsų katė žinodama, kad už tai gaus skanų gabaliuką!
  • Pagalvokite, ar nėra galimybės leisti katei patyrinėti tą puikųjį lauko pasaulį. Galbūt sode įrengtas aptvarėlis arba trumpas pasivaikščiojimas su pavadėliu padėtų katei kasdien daugiau pasimankštinti.

Jei truputėlį padėtumėte savo kambarinei katei, ji būtų tokia pat patenkinta ir sveika, kaip ir einanti į lauką katė, be to, nenuobodžiautų.