Your Pet, Our Passion.
Įsigyjant kačiuką
Katė ir šuo ant šeimininko kelių

Ką man auginti – katę ar šunį?

Perskaitoma per 4 min.

Garsėjame kaip gyvūnų mylėtojų šalis – ir ne be reikalo! Katės ir šunys besąlygiškai myli savo šeimininkus, dovanoja jiems švelnumą ir draugystę, taip pat turi gydomųjų savybių, pavyzdžiui, bendrai pagerina žmogaus sveikatą ir gerovę – kam gi nepatinka prisiglausti prie kailiniuotojo savo draugo po ilgos dienos?

Kartais būna sunkoka nuspręsti, ką – katę ar šunį – rinktis, tačiau apskritai šuniui reikia daugiau dėmesio, o katės yra savarankiškesnės. Vis dėlto, jei jums patinka prisiglausti prie gauruoto gyvulėlio ne tik tada, kai jis nusiteikęs glaustytis, kaip katės, tada galbūt geriau rinktis šunį.

Gyvūnus auginančių žmonių žemesnis cholesterolio lygis ir kraujospūdis, juos mažiau vargina įtampa, depresija ir nerimas. JAV sveikatos departamento atliktas tyrimas parodė, kad gyvūnus auginančių žmonių galimybė išgyventi ištikus širdies smūgiui yra daug didesnė, o Jungtinėje Karalystėje atliktas tyrimas parodė, kad gyvūnų turintys žmonės lengviau įveikia įtampą ir netektį nei jų neturintys. Taigi auginti gyvūną verta ne tik dėl to, kad malonu jį apsikabinti!

Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti sprendžiant, ką – katę ar šunį – rinktis

Ar jūs – šunų ar kačių draugas? Dauguma žmonių žino, kuris gyvūnas jiems labiau patinka, galbūt dėl to, kad su kuriais nors gyvūnais augo ir jam su jais jaukiau arba tiesiog jaučia, kad jam katės arba šunys yra artimesni. Tačiau, norint kurį nors iš šių gyvūnų pasirinkti, reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių – ne vien į tai, kas patinka.

Kačių ir šunų poreikiai bei savybės skirtingi, taigi jūsų sprendimui daug įtakos turės ir jūsų gyvenimo būdas – ne tik tai, kas jums labiau patinka. Ne tiek svarbu „šuo ar katė?“, kiek tai, kuris gyvūnas labiau atitinka jūsų gyvenimo būdą: reikia atsižvelgti į tai, koks jūsų aktyvumo lygis, kiek vietos yra namuose, turite vaikų ar ne ir kiek laiko galite skirti augintiniui.

Žinoma, priimti šį sprendimą gali būti dar sunkiau ir dėl to, kad veislių pasirinkimas yra didžiulis. Pavyzdžiui, būti čihuahua veislės šuniuko šeimininku yra viena, o vokiečių dogo – visai kas kita! Nežinote, kuri veislė jums tiktų? Peržiūrėkite Šunų veislių biblioteką arba Kačių veislių biblioteką ir rasite daugiau informacijos apie įvairias kačių ir šunų veisles arba pagalvokite, ar nevertėtų priglausti kryžmintų veislių arba beveislį šunį ar katę iš gyvūnų prieglaudos.

Kačių ir šunų poreikiai bei savybės skiriasi, taigi jūsų sprendimui daug įtakos turės ir jūsų gyvenimo būdas – ne tik tai, kas jums labiau patinka.

Požymiai, rodantys, kad jums tinka šunys

Jei esate energinga asmenybė, mėgstanti aktyvią veiklą lauke, jums tiktų rinktis šunį. Šunims reikia daug stimulų, jiems reikia šviežio oro ir reguliarių pasivaikščiojimų, taigi geriausiai šunys tinka žmonėms, kurie turi sodą, gyvena netoli parkų ar atvirų erdvių.

Gerai išdresuotus šunis galima vežtis į nedideles ar dideles keliones ir iškylas. Šunys, ne taip kaip katės, iš prigimties nemėgsta vienumos, todėl negalima jų palikti visą dieną vienų – jei ilgai užtrunkate darbe arba jei jūsų darbas atima labai daug jėgų, pagalvokite, ar galėsite skirti šuniui tiek daug dėmesio, kiek jam reikia. Jei nuspręsite įsigyti šunį, turėsite skirti laiko ir jo dresūrai bei šukavimui.

Galima rinktis iš daugybės įvairiausių šunų veislių. Jų yra įvairių didžių, formų, temperamento ir plaukuotumo, taigi, jei ketinate įsigyti šunį, turėtumėte atsižvelgti ir į šiuos įvairius skirtumus. Jei turite vietos ir laiko, jūsų augintinis bus draugiškas, žaismingas, saugos jus ir visą gyvenimą bus ištikimas draugas.

Požymiai, rodantys, kad jums tinka katės

Jei jūsų namuose mažai vietos, esate labai užsiėmęs arba tiesiog norite turėti savarankiškesnį augintinį, greičiausiai jums labiau tiktų katė, o ne šuo. Katės gana tylios, jos mielai pabūna vienos ir mėgsta snūduriuoti, didžiąją dienos dalį jos randa sau veiklos, ypač jei joms leidžiama išeiti į lauką. Kačių nereikia vedžioti, todėl jos dažniausiai gerai tinka mažiau aktyviems žmonėms. Tačiau joms patinka bendrauti ir kartu žaisti. Taip pat svarbu reguliariai jas šukuoti, ypač jei auginate ilgaplaukę katę.

Katėms nereikia tiek daug vietos namuose, kiek šunims, ypač jei jos gali saugiai išeiti į sodą. Net neturėdamos galimybės išeiti į lauką katės gali būti patenkintos, jei yra tinkamai šeriamos, gali naudotis kraiko dėžute, turi žaisliukų ir draskyklių, kad jų protas ir kūnas turėtų veiklos. Taip pat labai svarbu, kad su kate dažnai bendrautumėte. Jei ketinate išvykti, turite surasti, kas galėtų katę prižiūrėti, t. y. galbūt teks prašyti kaimyno reguliariai ją lankyti arba apgyvendinti ją gyvūnų viešbutyje, kur ji būtų prižiūrima, kol būsite išvykę.

Katės dažniausiai nerodo tokio nežaboto entuziazmo kaip šunys, tačiau dauguma jų yra savarankiškesnės ir tampa mylinčiais ir meiliais augintiniais, mokančiais nuraminti ir pralinksminti.

Vis dar negalite apsispręsti, ar įsigyti katę ar šunį?

Daugelis vienodai mėgsta ir kates, ir šunis, o esant tinkamoms sąlygoms abu gyvūnai gali draugiškai gyventi tuose pačiuose namuose, tik turite duoti jiems laiko susipažinti.

Daugiau patarimų, kaip supažindinti naujus augintinius su kitais augintiniais, rasite mūsų vadovuose „Kaip supažindinti šunį su kitais augintiniais“ arba „Kaip supažindinti katę su kitais augintiniais“. Jei tikrai negalite apsispręsti, ką – katę ar šunį – įsigyti, bet galėtumėte suteikti gerus namus abiem, įsigykite abu – kartu auginami šuniukas ir kačiukas dažniausiai tuojau išmoksta sugyventi, kartais net tampa geriausiais draugais!