Your Pet, Our Passion.
Katė ruošiasi šokinėti virtuvėje

Agresyvus kačių elgesys

Perskaitoma per 5 min.

Nors mūsų murklės dažniausiai būna meilios ir švelnios, retkarčiais gali būti blogos nuotaikos, visai kaip mes. Kačių agresija yra antra dažniausiai iškylanti kačių elgesio problema po teritorijos žymėjimo šlapimu patalpoje.

Katės išsivystė į maisto grandinės viršutinės grandies plėšrūnes, todėl agresija yra neatsiejama jų elgsenos dalis. Katės agresiją naudoja dėl daugelio priežasčių, tokių kaip grobio medžiojimas ir žudymas, savigyna ir teritorijos gynimas, konkurentų atsikratymas.

Reikia tikėtis, kad namuose jūsų katė su jumis nesielgs agresyviai, bet, jei taip atsitiktų, kai ko galima imtis, kad suprastumėte, kokių problemų kilo, ir jas išspręstumėte.

Jei esate susirūpinę savo katės sveikata, būtinai pasitarkite su veterinaru. Jei jūsų katė yra ypač agresyvi ar tampa agresyvi dėl neaiškių priežasčių, svarbu, kad ją apžiūrėtų veterinaras. Jis gali pasiūlyti kreiptis į kačių elgsenos specialistą. Jei norite apie regiono kačių elgsenos specialistus sužinoti daugiau, apsilankykite Naminių gyvūnų taikomosios etologijos centro Gyvūnų elgesio specialistų ir dresuotojų asociacijoje.