Your Pet, Our Passion.
šuo lauke laukia pasivaikščiojimo

Šunų žymėjimas mikroschemomis

Perskaitoma per 2 min.

Šuo visada jus mylės ir saugos, o jūs galite padaryti tą patį, pažymėdami jį mikroschema. Ženklinimas mikroschema reiškia, kad šuniui dingus turėsite daugiau galimybių jį rasti ir kuo greičiau saugiai susigrąžinti, netgi jei šuo grįš namo kalta išraiška ir tarp kojų pabrukta uodega!

Kodėl verta šunį ženklinti mikroschema?

Jūsų šuo gali pasimesti dėl įvairiausių priežasčių. Augintinis gali išsigąsti kito šuns, garsaus fejerverko ar griaustinio, gali sutrikti ir imti blaškytis patekęs į naują aplinką, jeigu, pavyzdžiui, bandote naują pasivaikščiojimo taką ar ką tik persikėlėte į naujus namus. Žinoma, net mikroschemą turintys šunys pagal įstatymus turi segėti antkaklį su tapatybės ženkleliu. Vis dėlto jį galima pamesti arba nuimti, o mikroschema visada bus saugiai vietoje.

Be to, mikroschema padės ne tik susigrąžinti pasimetusį šunį, bet ir išsiaiškinti, kas yra tikrasis jo šeimininkas, jei dėl to kiltų kokių nors ginčų.

Kas yra mikroschema?

Šuns ženklinimas mikroschema yra paprasta ir greita procedūra. Mikroschema padės susigrąžinti iš namų pabėgusį keturkojį draugą. Radus šunį, veterinaras arba gyvūnų prieglauda gali nuskenuoti įterptą mikroschemą, mikroschemų duomenų bazėje rasti informacijos apie jus ir susisiekti su jumis, kad pasiimtumėte augintinį.

Kaip veikia mikroschemos?

Papasakojęs apie šį šunų ženklinimą, veterinaras augintiniui po oda įterps mažytę – maždaug didelio ryžio grūdo dydžio – mikroschemą. Procedūra užtrunka vos kelias sekundes ir būna gana neskausminga – sakoma, kad panašiai jaučiamasi praduriant skyles ausyse. Įterpus mikroschemą daugiau nieko nereikia daryti – jūsų šuo nė nejaus, kad ji įdėta!

Visose šunų mikroschemose yra unikalus 15 skaitmenų kodas. Kai mikroschema įterpiama, kodas užregistruojamas nacionalinėje duomenų bazėje kartu su jūsų duomenimis, jūsų vardu, pavarde, adresu ir telefono numeriu skubiais atvejais. Jūs esate atsakingi už tai, kad jūsų informacija būtų galiojanti; jei pasikeistų jūsų kontaktiniai duomenys ar adresas – kartais pirmasis informacijos keitimas būna nemokamas, o vėliau gali būti taikomas administracinis mokestis, bet tai priklauso nuo paslaugos teikėjo.

Kas vyksta radus jūsų šunį?

Jei jūsų gauruotasis draugas vieną dieną kur nors nuklystų ir jį rastų geraširdis nepažįstamas žmogus, jam tereikėtų gyvūną perduoti prieglaudai arba veterinarijos klinikai, o veterinaras arba prižiūrėtojas skenavimo aparatu patikrins, ar šuo turi mikroschemą. Skenavimas šuniui nesukelia jokio papildomo streso ir yra visiškai neskausmingas.

Greitai nuskenavę, darbuotojai sužinos jūsų unikalų penkiolikos skaitmenų kodą ir informaciją apie mikroschemų duomenų bazę, kurioje užregistruotas jūsų šuo. Atlikus kelias saugumo patikras ir nutarus, kad viskas yra tvarkoje, veterinaras ar prižiūrėtojas gaus jūsų kontaktinius duomenis.

Kiek kainuoja šuns ženklinimas mikroschema?

Šuns ženklinimo mikroschemos kaina priklauso nuo to, kada procedūra atliekama ir kas ją atlieka. Mikroschemos implantavimo ir prašymo dėl gyvūnų augintinio ženklinimo ir įregistravimo kaina apie 15 eurų. Registravimo paslaugos kaina apie 8 eurai. Gali būti, kad jūsų veterinarijos klinika kartais siūlo šios paslaugos nuolaidas. Taigi, verta pasidomėti.

Dėl konkrečios kainos patartume pasikalbėti su veterinaru, veisėju arba gyvūnų prieglaudos darbuotojais.

Ar šunis ženklinti mikroschemomis yra privaloma?

Nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo reikalavimas, kad visi Lietuvoje laikomi šunys, katės ir šeškai būtų paženklinti mikroshemomis bei jų duomenys ir jų savininkų duomenys būtų patalpinti Į GYVŪNŲ AUGINTINIŲ REGISTRĄ (kurį administruoja VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras). Daugiau informacijos ieškokite.