Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Kaip rasti tobulą šuniuką
Žiūrint į šuns antkaklį

Kodėl šunys yra geri augintiniai

Perskaitoma per 2 min.

Šunys tikrai nusipelno vadintis „geriausiais žmonių draugais“. Jie yra ištikimi, protingi, atsidavę ir meilūs, be to, žinoma, kad padeda gerinti mūsų psichinę ir protinę sveikatą.

Atėjus momentui apsispręsti, koks šuo būtų jums tinkamiausias, turite atsižvelgti į savo gyvenimo būdą ir gyvenamąją aplinką. Vis dėlto didysis klausimas – kodėl apskritai norite įsigyti šunį?

Kokia nauda turėti šunį

Niekas nepranoksta ilgų pasivaikščiojimų gaivų pavasario rytą su keturkoju draugu. Niekas neprilygsta džiaugsmingai šuns išraiškai, kai paimate kamuoliuką ir šuo žino, kad atėjo laikas pažaisti parke! Netgi atsipalaiduoti namuose smagiau, kai esate drauge.

Teisingas senas posakis, kad šunys ir kiti augintiniai už gautą meilę atsilygina dešimteriopai.

Prieš skubėdami įsigyti šunį, viską gerai apgalvokite. Tai gali būti sunkus darbas ir įsipareigojimas visam gyvenimui, kadangi šuo jumis pasikliaus daugelį metų.

Kai būsite tikri, kad turite pakankamai laiko, o šuo nekliudys jūsų gyvenimo būdui, kai išsiaiškinsite apie skirtingas šunų veisles ir individualybes, ateis laikas apsvarstyti visus pranašumus, kodėl verta turėti šunį.

Ar žinojote?

  • Tyrimai rodo, kad palyginti su žmonėmis, kurie nelaiko šuns, šunų turinčių šeimininkų žemesnis kraujospūdis ir cholesterolio lygis, taip pat jie mažiau linkę turėti mažesnių ar didesnių sveikatos sutrikimų.
  • Apskritai šunų šeimininkų stipresnė imuninė sistema, todėl jie būna sveiki, greičiau atsigauna po ligų ir infekcijų. Iš tiesų, šunų šeimininkai rečiau lankosi pas gydytojus nei šunų nelaikantys žmonės, be to, vartoja mažau vaistų.
  • Vaikai, turintys keturkojų draugų, praleidžia mažiau pamokų dėl ligos.
  • Lėtinėmis ligomis sergantys vaikai, turintys šunį, dažnai geriau toleruoja gydymą.
  • Šunys mums suteikia emocinės gerovės pojūtį, kadangi rodo besąlygišką meilę. Dėl to jie yra ir puikūs kompanionai bei paguoda vienišiems žmonėms.
  • Šuns laikymas gali padėti žmonėms atsigauti nuo asmeninių traumų, pavyzdžiui, netekties.
  • Laikant šunį lengviau atsigauti ir geriau jaustis po protinės sveikatos sutrikimų.
  • Reguliariai vedžiojant šunį tikrai pagerėja fizinė būklė, tai padeda išlikti sveikam!
  • Vedžiojant šunį dažnai galima sutikti kitų šunų šeimininkų, vadinasi, galite susirasti naujų draugų kartu su savo šunimi!

Vaikštinėdami galite naudingai praleisti laiką ir nuo visko atitrūkti, šiek tiek pabūti su savo ištikimu draugu. Be visų šių rimtų pranašumų, su šunimis be galo linksma. Jie gali jus prajuokinti, laukia jūsų pasibaigus sunkiai dienai ir beveik visada yra šalia, kad prireikus galėtumėte draugiškai apsikabinti!