Your Pet, Our Passion.
rudas šuo sėdi ir žiūri į katę ant žmogaus kelių

Kokie yra požymiai, kad kalė šuninga?

Perskaitoma per 3 min.

Laikas, belaukiant mažų letenėlių tapsėjimo jūsų namuose, bus ypatingas ir jums, ir jūsų kalytei. Kaip pastebėti požymius, kad kalė šuninga, sužinokite čia.

Nesvarbu, ar planuojate, kad jūsų augintinė atsivestų šuniukų, ar manote, kad jie jau pakeliui, PURINA PetCare komanda padės jums atpažinti požymius. Jei būsite pasiruošę, šuniukų laukimas bus paprastas ir sukels mažiau streso ir jums, ir jūsų kalytei.

Šuningos kalės / Kaip nustatyti, ar kalė šuninga

  • Jei jūsų kalė laukiasi šuniukų, galite pastebėti toliau aptartus požymius.
  • Praėjus maždaug mėnesiui po susiporavimo, gali išsiskirti šiek tiek gleivių.
  • Praėjus maždaug 30 dienų po susiporavimo, kalės speneliai gali padidėti, paryškėti jų spalva, iš jų gali skirtis pusiau skaidrus skystis.
  • Taip pat, kaip rytinį pykinimą jaučiančios besilaukiančios moterys, nėštumo pradžioje kalė kartais gali vemti. Jei tai tęstųsi ilgiau arba kiltų klausimų, pasitarkite su veterinaru.
  • Maždaug nuo 35 nėštumo dienos kalė pradeda priaugti svorio, kuris palaipsniui padidėja iki maždaug 50 proc. didesnio nei įprastas svoris.
  • Maždaug nuo 40 dienos turėtumėte pastebėti suapvalėjusį pilvą, nors jei kalytė laukiasi pirmą kartą arba vada maža, tai gali būti nelabai matoma.
  • Kalė gali elgtis šiek tiek ramiau nei įprastai, gali sumažėti apetitas. Šie požymiai gali reikšti ir problemas, todėl jei nerimaujate, pasikonsultuokite su veterinaru.
  • Šuningos kalės apetitas padidės antroje nėštumo pusėje, todėl būkite pasirengę atitinkamai pakeisti jos racioną.

Veterinaras nėštumą gali patvirtinti arba atlikęs kalių nėštumo testą, kuriuo išmatuojamas hormonų lygis (nuo 21–25 dienos), arba atlikęs ultragarso tyrimą (nuo 20–22 dienos). Maždaug nuo 30 dienos veterinaras gali atlikti fizinę apžiūrą ir suskaičiuoti, kelių šuniukų laukiasi jūsų kalytė. Tai ne visada tikslu, todėl žinokite, kad galite sulaukti daugiau šuniukų, nei tikėjotės!

Nors jūsų kalytė nėštumą ir šuniavimąsi turėtų įveikti savarankiškai, jūsų buvimas šalia ir raminantys žodžiai turėtų ją nuraminti; dėl to drąsiau galėsite įsikišti, jei nutiktų kas nors netikėta. Šuninga kalė duos jums daug užuominų, iš kurių suprasite, kad šuniavimasis jau prasideda, o šuniukai yra pakeliui.

Galite pastebėti, kad nėštumo pabaigoje kalė ieško ramios vietos, kur galėtų atsivesti šuniukus. Galite jai padėti, įtaisydami „lizdą“ nuošalioje ir šiltoje vietoje. Norėdami daugiau sužinoti, kaip pasirūpinti šuninga kale, perskaitykite patarimus apie sveiką nėštumą.

Dažniausiai kalės apsišuniuoja sklandžiai ir jums kištis nereikėtų. Vis dėlto esant kai kuriems ženklams, pavyzdžiui, dėl pakitusios išskyrų spalvos ar mamos stanginimosi neatsivedant šuniukų, galime įtarti komplikacijas. Pastebėję juos ar nerimaudami dėl bet kokių kitų dalykų, susisiekite su veterinaru. Žiūrėkite mūsų žinyną apie šuniavimąsi.

Kalės gali pastoti, kai ateina rujos sezonas. Tai nutinka maždaug kas aštuonis mėnesius. Vaisingasis, arba rujos, laikotarpis trunka iki trijų savaičių. Jūsų kalė šiuo laikotarpiu gali ne tik pastoti, bet ir vaidytis su patinais, jei jausis nepasirengusi poruotis. Jei nenorite, kad kalė susiporuotų, šiuo metu vedžiokite ją su pavadėliu, kad išvengtumėte peštynių ir patinų meilinimosi.

Nėštumas gali būti brangus ir kelti daug emocijų jums ir jūsų kalytei, todėl veisimą geriausia palikti ekspertams. Jei nenorite, kad jūsų kalytė pastotų, veisimą geriausia patikėti ekspertams. Jei nenorite, kad jūsų kalytė pastotų, galbūt vertėtų ją sterilizuoti. Daugiau informacijos pateikta puslapyje „Kalių sterilizacija / šunų kastracija“.

Kalių nėštumas paprastai trunka 61–65 dienas, tačiau galite pastebėti akivaizdžius kalės fizinius pokyčius nėštumui dar neįsibėgėjus. Kalių nėštumo testo namuose atlikti neįmanoma, todėl turėsite patys stebėti įprastus kalių nėštumo požymius.

Šuniukų laukimas gali būti jaudinantis, bet kalei gali sukelti nemažai įtampos. PURINA „Pet Care“ komanda pasirūpins, kad turėtumėte visą reikiamą informaciją ir galėtumėte pasirūpinti būsimos mamos sveikata šiuo laikotarpiu.