Your Pet, Our Passion.
kačiukas prižiūrimas

Kaip prižiūrėti kačiuko kailį

Perskaitoma per 6 min.

Nors jūsų katė labai graži, ji – kur kas daugiau nei tik gražus snukutis. Katės turi ne tik nuostabų kailį, bet ir biologinę prigimtį jį prižiūrėti.

Šiurkštūs liežuvėliai yra tarsi maži šepetukai, jais katė pašalina negyvus plaukus ir paskirsto po kailį riebalus. Taip pat katės pakankamai protingos ir žino, kad, jei šių biologiškai įgimtų priežiūros priemonių nepakanka, pavyzdžiui, susidaro gniutulų arba kailis susivelia, galima tikėtis jūsų pagalbos.

Kačiuko kailio priežiūra

Kačiuko kailį reikia prižiūrėti ne tik tam, kad jis dailiai atrodytų, – šukuojant pašalinami negyvi plaukai, padedama išlaikyti kailio ir odos sveikatą, užsimezga artimesnis ryšys su augintiniu, be to, tai proga patikrinti bendrą jo sveikatą.

Šukavimas yra svarbi kačiuko priežiūros dalis, bet jo kailiukas minkštesnis, puresnis ir trumpesnis, todėl, palyginti su suaugusiomis katėmis, jį iššukuoti tetruksite kelias akimirkas. Jei nuo mažumės kačiukas įpranta būti reguliariai šukuojamas, vėliau daug paprasčiau jį prižiūrėti ir lengviau jums abiem. Gerai, kad daugumai kačių labai patinka švelnus dėmesys, kurį gauna šukuojamos, ir, vos pamačiusios jūsų rankose šepetį ar šukas, paprastai katės tuojau tekinos atbėga pasišukuoti.