Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Rudas kačiukas valgo maistą iš lėkštės

Kaip padėti kačiukui, kuriam dygsta dantys

Perskaitoma per 3 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Kačiukų dantų dygimas yra natūrali augimo dalis. Visgi, vieniems kačiukams dantys kalasi gerai, kitiems gali tekti šiek tiek padėti. Bet kuriuo atveju galite būti tikri, kad šis procesas yra visiškai normalus. Skaitykite toliau ir daugiau sužinosite apie kačiukų dantų dygimą.

Kada kačiukams pradeda dygti dantys?

Kačiukams turi išdygti dvidešimt šeši pieniniai dantys, jie pradeda dygti sulaukus maždaug dviejų savaičių. Kačiukui sulaukus maždaug šešių mėnesių, pieniniai dantys būna pakeisti nuolatiniais.

Kai pieniniai dantys pradeda kaltis per dantenas, galite pastebėti, kad kačiukas elgiasi kitaip, pavyzdžiui, pradeda kramtyti daiktus. Nesijaudinkite, tai visiškai normalu.

Sulaukę maždaug šešių savaičių, dauguma kačiukų turi visus pieninius dantis. Jei tokio amžiaus kačiukas dar neturi visų dantų, nesirūpinkite. Ne visų kačių dantys auga vienodu tempu. Tačiau, jei kačiukui sulaukus devynių ar dešimties savaičių vis dar trūksta nemažai dantų, būtų pravartu pasikonsultuoti su veterinaru ir patikrinti, ar viskas gerai.

Būdamos maždaug šešių mėnesių, dauguma kačių nebeturi pieninių dantų, jų vietoje ima augti nuolatiniai dantys. Tuomet ir prasideda dauguma bėdų, susijusių su kačių dantų dygimu. Naujieji dantys, kurie pradeda dygti, pakeis pieninius dantis. Vėliau dantys nebesikeis, todėl labai svarbu pasirūpinti nuolatiniais dantimis.

Požymiai, rodantys, kad kačiukui kalasi dantys

Jei kačiukui pradėjo dygti dantys, jis gali jausti šiokį tokį diskomfortą. Labiausiai pastebimi to požymiai yra tokie:

  • Katė pradeda mažiau ėsti. Jei ji kramto lėčiau nei įprastai arba atsargiai, gali būti, kad jai skauda dantenas. Tiesiog siekiant apsidrausti gali būti verta pasirodyti veterinarui, ypač jei mažėja katės svoris.
  • Kitas dantų kalimosi požymis – intensyvus kramtymas. Jei katė ar kačiukas kramto viską iš eilės, pavyzdžiui, savo guolį, žaislus ar baldus, tai gali rodyti, kad pradėjo dygti dantys.
  • Dygstant nuolatiniams dantims, kačiukams gali išsivystyti silpnas gingivitas, kuris gali sukelti dantenų uždegimą ir blogą kvapą. Jei šie simptomai atsiranda dėl dygstančių dantų, paprastai jie praeina savaime.
  • Kiti dantų keliamo diskomforto požymiai yra seilėtekis, kraujuojančios dantenos ir snukučio krapštymas letenomis. Tai gali reikšti ir kitas su dantimis susijusias ligas, todėl parodykite katę veterinarui.
Rudas kačiukas uostydamas maisto lėkštę

Pasirūpinkite katės saugumu, kol jai dygs dantys

Kai katei pradeda dygti dantys, ji gali mėginti namuose kramtyti viską iš eilės. Gali būti, kad jai norėsis kramtyti bet ką – nuo pagalvėlių iki stalų ir kėdžių.

Pašalinkite viską, kas galėtų kelti pavojų katės sveikatai. Elektros laidai kačiukui gali pasirodyti ypač patrauklūs, todėl būtinai juos paslėpkite. Taip pat reikėtų pašalinti nuodingas medžiagas, pavyzdžiui, augalus, todėl išneškite tulpes ar lelijas. Jei katei norisi kramtyti baldus, laikykite ją kitame kambaryje, nes graužiant medį gali atskilti pavojingų atplaišų.

Kai kačiukui dygsta dantys, gali būti, kad jie išdygs per arti, netinkamoje padėtyje arba jų bus per daug ar per mažai. Ar tai toks atvejis, gali pasakyti veterinaras.

Pagalba kačiukui, kuomet dygsta dantys

Kačiukui diskomfortą gali sumažinti žaislai kramtukai, ypač jei kačiukas mėgsta kramtyti. Šių žaislų galima įsigyti daugelyje gyvūnų prekių parduotuvių, paprastai jie pagaminti iš gumos ar minkšto plastiko. Tokie žaislai puikiai tinka kačiukui kramtyti, nes nepažeidžia dantų ir nelūžta.

Jei kačiukui labai skauda, atminkite, kad geriausia pagalbos priemonė – apsilankymas pas veterinarą.

Kačiukų ėdalo pasirinkimas

Kačiukui tampant suaugusiu, svarbu, kad su maistu jis gautų visko, ko jam reikia. Tinkamas kačiukų ėdalas palaiko gerą sveikatą ir suteikia visų reikiamų maisto medžiagų, kad dantys vystytųsi sveiki. Ėdalas „Purina One Kitten“ (NUORODA) sukurtas taip, kad tenkintų ypatingus kačiukų mitybos poreikius, dėl sudėtyje esančių pagrindinių maisto medžiagų ir traškios tekstūros palaikoma gera kačiuko burnos ertmės būklė.