Your Pet, Our Passion.
Kaip šerti kačiukus?
Katė smailėja aplink sieną

Augintinės katės draudimas

Perskaitoma per 5 min.

Apdraudę katę ramiai jausitės, ir stresinėmis aplinkybėmis nekils jokių rūpesčių. Išrinkti tinkamą draudimą katėms gali atrodyti didelis darbas, bet mes pasirengę jums padėti!

Katės mus nepaprastai džiugina, bet to, yra ištikimos bičiulės. Taigi, jei kas nors nutinka ir kyla rūpesčių, pavyzdžiui, katė pasimeta arba suserga, verta turėti gerą katės draudimą, kad ji galėtų gauti visą reikiamą pagalbą. Juk kai katė suserga, pasimeta arba pavagiama, mažiausiai norisi galvoti apie pinigus.

Medicininė kačių priežiūra nuolat tobulėja. Tačiau toks gydymas gali daug kainuoti, o jeigu jums labai neramu dėl sunegalavusios katės, dar prisidėjęs rūpestis dėl pinigų gali sukelti daug įtampos. Įsigiję tinkamą katės draudimą dalies rūpesčių atsikratysite, nes žinosite, kad esate finansiškai saugūs. Tačiau vis tiek svarbu žinoti, kaip išrinkti katei tokį draudimą, kuris atitiktų augintinės poreikius, – tam reikia perskaityti, kas dokumente rašoma smulkiu šriftu!

Apie tai, kokio pobūdžio katės draudimas tiktų jūsų katei, galite pasitarti su savo veterinaru, o mes parengėme kai kurių bendrų dalykų sąrašą, kuris jums taip pat praves. Išrinkti katei draudimą gali būti sudėtinga, bet tada niekas nebedrums jums ramybės, nes žinosite, kad jūsų kate pasirūpinta!

Kaip žinoti, koks draudimas man tinka?

Tikriausiai nagrinėsite įvairiausius draudimo variantus, o iš jų išsirinkti ne taip paprasta, jeigu jie visi atrodo panašūs! Norėdami jums padėti, pateikiame svarbiausius dalykus, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį renkantis katės draudimą.

Draudimo kaina

Nors norite savo bičiulei katei geriausio draudimo, jo kaina jums turi būti prieinama. Jei katės draudimas jums per bus brangus, kils tik dar daugiau įtampos.

 • Kokią priemoką turėsite mokėti už kiekvieną draudžiamąjį įvykį?

  Priemoka yra suma, kurią turite sumokėti iki draudimo bendrovei padengiant likusią sumą. Tikėtina, kad nesikreipsite dėl draudimo išmokos katei susirgus nesunkiai, nors priemoka yra didelė, todėl mėnesio įmokos turėtų būti mažesnės. Tik jūs galite pasverti visus „už“ ir „prieš“, bet turite rinktis tai, kas jums atrodo teisinga.

 • Ar katės draudimas padengia visas augintinės gydymo išlaidas?

  Taip pat svarbu sužinoti, ar papildomas gydymas taip pat bus įtrauktas į draudimą, pavyzdžiui, už jūsų katės gydymą ligoninėje, anestetikus, operacijas, rentgeno nuotraukas ir ultragarso ar laboratorinius tyrimus. Tai gali kainuoti, pavyzdžiui, jei jūsų veterinaras siunčia katę pas specialistą.

  Taip pat verta išsiaiškinti, ar padengiamos elgesio sutrikimų gydymo ir papildomo gydymo, pavyzdžiui, akupunktūros, išlaidos. Rinkitės tai, kas labiausiai tinka jums ir jūsų katei, bet tik tai, kas jums priimtina.

  Taip pat galite pasiteirauti, ar į jūsų draudimą yra įtrauktos specialaus veterinaro rekomenduojamo dietinio ėdalo išlaidos arba jo įmokos.

 • Ar katės amžius turi įtakos katės draudimo kainai?

  Kai kurios bendrovės nesutinka apdrausti vyresnių kačių, nes tikimybė, kad joms reikės brangaus gydymo, yra didesnė, o kai kurios bendrovės prašys jūsų apmokėti dalį gydymo, jei katė yra tam tikro amžiaus arba vyresnė.

 • Kokią didžiausią draudžiamojo įvykio sumą per metus galite prašyti padengti už kiekvieną ligą?

  Reikia tikėtis, kad taip nenutiks, bet jūsų katei gali prireikti gydymo specializuotoje gydymo įstaigoje, taigi išlaidos gali būti didelės. Pavyzdžiui, galbūt jums atrodys, kad draudimo bendrovės padengiama 1 000 GBP suma yra didelė, tačiau sąskaita už lūžusio kaulo gydymą gali būti dvigubai ar net daugiau didesnė! Pagalvokite, kokias sąskaitas gautumėte, jei kas nors netikėtai nutiktų, ir priimkite tinkamą sprendimą.

  Turėkite omenyje, kad kai kurios bendrovės yra nustačiusios didžiausią sumą, kurią jums išmokėtų per metus, kad ir kiek ligų turėtų jūsų katė.

 • Ar katės draudimo kaina priklauso nuo gyvenamosios vietos ir katės veislės?

  Verta turėti omenyje, kad draudimo kaina gali priklausyti nuo veislės. Pavyzdžiui, gyvenantiesiems arčiau miesto gali tekti mokėti daugiau, taip pat daugiau kainuoja tų veislinių kačių draudimas, kurių veislėms kyla daugiau sveikatos problemų. Jei auginate dailią veislinę katę, patikrinkite, ar draudimas tikrai taikomas ir įgimtų bei paveldimų ligų atvejais – kai kurios draudimo sutartys neleidžia reikalauti draudimo išmokų susirgus gerai žinomomis paveldimomis ligomis.

 • Ar jūsų draudime numatytos trečiosios šalies išlaidos, jei dėl katės įvyktų nelaimingas įvykis?

  Katės nenori pridaryti bėdų, bet kartais būna nelaimingų nutikimų! Patikrinkite, kas draudžiant numatyta tuo atveju, jei dėl katės kaltės įvyktų nelaimė, taip pat peržiūrėkite savo namo bei turto draudimą, nes kai kurie draudimai taip pat dengia teisinę atsakomybę už žalą arba sužalojimą, padarytą dėl gyvūno kaltės.

 • Ar taikomos nuolaidos kelių augintinių šeimininkams?

  Daugelis įmonių taiko nuolaidas, jei namuose auginate daug augintinių, – ši žinia turėtų pradžiuginti gyvūnų mylėtojus. Peržiūrėkite, ką galima rinktis.

Ką draudimas jums siūlo?

 • Ar draudimo bendrovė jums sumokės, jei katė pasimes arba bus pavogta?

  Kai kurios bendrovės išmoka vienkartines sumas, jei katė pabėga, pasimeta arba yra pavagiama. Taip pat patikrinkite, ar jūsų draudimas padengia dalį išlaidų, patiriamų rengiant skelbimus apie dingusį augintinį, ir ar padengia siūlomą atlygį jį suradusiems.

 • Ar bendrovė išmokės jums vienkartinę išmoką, jei katę tektų užmigdyti?

  Niekas nenori, kad taip nutiktų, bet kai kada su savo augintiniais tenka atsisveikinti. Kai kurie draudimai siūlo vienkartines išmokas, jei tenka priimti tokį sprendimą, – tai svarbu, jei veislinė katė ar kačiukai kainuoja, pavyzdžiui, kelis šimtus svarų.

 • Ar draudimas sumoka už atšauktas atostogas įvykus nenumatytam su kate susijusiam įvykiui?

  Jei taip, katės draudimo bendrovės veikiausiai neapmokės jokių tokiu atveju užklupusios ligos gydymo išlaidų; dauguma draudimo išmokų išmokamos tik tada, jei suserga apdrausta nuo tos ligos katė. Tačiau kai kurios bendrovės atkuria tokios ligos draudimo apsaugą, jei katei nereikia ilgalaikio gydymo. Pasikalbėkite su bendrovės darbuotojais ir paklauskite, ar ši sąlyga jums taikoma.

 • Kokie yra kiti draudimo apribojimai?

  Peržiūrėkite savo draudimo sąlygas ir įsitikinkite, kad atsitiktinai neprarasite jo teikiamos apsaugos. Pavyzdžiui, kai kurie draudimai nedengia dantų gydymo, jei kartą per metus veterinaras nepatikrina katės dantų. Kituose draudimuose reikalaujama, kad katė būtų paskiepyta visomis privalomomis vakcinomis. Perskaitykite, kas katės draudime parašyta smulkiu šriftu, kad žinotumėte, kokių apribojimų turite laikytis, jei norite, kad katės draudimas visiškai galiotų.

Nors yra daug galimybių rinktis, turėdami minty šiuos klausimus greitai išsirinksite tinkamą polisą sau ir savo katei. Paskui galėsite be rūpesčių mėgautis savo augintinio draugija ir būsite pasirengę visiems nenumatytiems atvejams.