Your Pet, Our Passion.
Kaip šerti kačiuką
Imbierinė katė, lipanti į medį

Kačių ženklinimas mikroschemomis

Perskaitoma per 3 min.

Savo katę reikia ne tik mylėti ir prižiūrėti, bet ir kuo geriau apsaugoti, jei ji pasiklystų ar pasimestų. Jei paženklinate savo katę mikroschema, didesnė tikimybė, kad, kur nors nuklydusi, ji bus surasta ir saugiai grąžinta jums.

Kodėl verta ženklinti mikroschema?

Jūsų katė gali pasimesti dėl įvairiausių priežasčių. Išsigandusi katė gali pabėgti arba patekusi į naują aplinką gali sutrikti ir imti blaškytis, jei, pavyzdžiui, ką tik persikėlėte į naujus namus. Žinoma, katei galima prisegti antkaklį su tapatybės ženkleliu, bet jį galima pamesti arba nuimti, o mikroschema visada saugiai bus vietoje.

Be to, katės mikroschema padės ne tik susigrąžinti pasimetusį gyvūną, bet ir išsiaiškinti, kas tikrasis jo šeimininkas, jei dėl to kiltų kokių nors ginčų.

Kas yra ženklinimas mikroschema?

Katės ženklinimas mikroschema yra paprasta ir greita procedūra. Mikroschema padeda susigrąžinti pasimetusį keturkojį gyvūną. Jei katė surandama, veterinaras arba gyvūnų prieglauda gali nuskenuoti įdėtą katės mikroschemą ir mikroschemų duomenų bazėje rasti informaciją apie jus ir jūsų katę. Tikrai paprasta!

Kaip ženklinama mikroschema?

Paprasta ir neskausminga

Papasakojęs jums apie katės ženklinimą mikroschema, veterinaras įterps jai po oda mažytę mikroschemą – maždaug didelio ryžio grūdo dydžio. Procedūra atliekama nepaprastai greitai ir laikoma palyginti neskausminga – sakoma, kad skausmas primena žmogus jaučiamą skausmą, kai jam perveriamos ausys. Įterpus mikroschemą daugiau nieko nereikia daryti – jūsų katė nė nejaus, kad ji įdėta!

Katės mikroschemoje yra unikalus 15 skaitmenų kodas. Kai mikroschema įterpiama, kodas užregistruojamas nacionalinėje duomenų bazėje kartu su jūsų duomenimis, įskaitant jūsų vardą ir pavardę, adresą ir telefono numerį skubiais atvejais. Taigi atminkite: jei vėliau persikraustysite arba pakeisite savo kontaktinius duomenis, nepamirškite būtinai atnaujinti savo įrašų susisiekę su mikroschemą prižiūrinčia įmone. Kai kada už informacijos pakeitimą taikomas administravimo mokestis, tačiau pirmą kartą keičiant duomenis kai kurie paslaugos teikėjai šio mokesčio netaiko.

Jei jūsų gauruotoji draugė vieną dieną kur nors nuklystų ir ją rastų geraširdis nepažįstamas žmogus, jam tereikėtų gyvūną atiduoti prieglaudai arba veterinarijos klinikai, o veterinaras arba prižiūrėtojas skenavimo įtaisu patikrins, ar katė turi mikroschemą. Toks skenavimas visiškai nekenkia, ir labai panašiai, kaip brūkšninis pirkinių kodas, šis unikalusis 15 skaitmenų kodas bus matomas kartu su mikroschemos duomenų bazės, kurioje registruota jūsų katė, informacija. Atlikus saugos patikrinimą, mikroschemos registre veterinarui arba gyvūnų prižiūrėtojui pasirodys jūsų kontaktiniai duomenys, ir neilgai trukus jūsų katė bus sugrąžinta jums.

Kada turėčiau paženklinti savo katę mikroschema?

Atsarginis Nuo 10–12 savaičių ir vėliau

Atsižvelgiant į veislę ir dydį, daugumą kačių mikroschemomis galima ženklinti nuo 10–12 savaičių amžiaus ir vėliau. Todėl gali būti, kad, pasiėmę auginti gyvūną iš prieglaudos, sužinosite, jog jis jau paženklintas mikroschema, o kai kurie kačių veisėjai ženklinimą mikroschema įtraukia į naujiems šeimininkams suteikiamą paslaugą. Jei ketinate ženklinti katę mikroschema, jūsų veisėjas, veterinaras arba veterinaro padėjėjas gali aptarti su jumis įvairias galimybes.

Jei ketinate išvykti ir vežtis katę kartu, tikimybė, kad ji pasimes, dar padidėja, todėl verta prieš išvykstant paženklinti katę mikroschema. Daugiau informacijos ieškokite Valstybinėje maisto ir veterinarijos tanyboje adresu www.vmvt.lt.

Kiek kainuoja paženklinti katę mikroschema?

Ženklinimo mikroschema kaina priklauso nuo to, kada procedūra atliekama ir kas ją atlieka. Dažniausiai už implanto įterpimą taikoma nustatyta nekintama kaina be papildomų mokesčių. Kai kurios labdaros organizacijos siūlo nemokamą ženklinimo mikroschema paslaugą, taip pat gali būti, kad jūsų veterinarijos klinika kai kada siūlo šios paslaugos nuolaidas, taigi verta pasidomėti. Dėl konkrečios kainos patartume pasikalbėti su veterinaru, veisėju arba gyvūnų prieglaudos darbuotojais.

Ar ženklinti mikroschema privaloma?

Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo reikalavimu visi Lietuvoje laikomi šunys, katės ir šeškai turi būti paženklinti mikroschemomis, o jų duomenys patalpinti į Gyvūnų augintinių registrą. Registracija bendroje duomenų bazėje privaloma ir keturkojams, kurie mikoroshema buvo paženklinti dar prieš įsigaliojant nauajm įstatymui ( t.y. iki 2015 m. gruodžio 31 d.). Gyvūnai, gimę po 2016 m. sausio 1 d., privalo būti paženklinti mikroschema iki 4 mėn. amžiaus, bet ne vėliau, nei jie yra perduodami naujam savininkui.