Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Kačių sterilizavimo kaina

Kačių sterilizavimo kaina

Perskaitoma per 2 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Daugumos veislių katės lytiškai subręsta būdamos maždaug keturių mėnesių, nors šis laikotarpis įvairioms veislėms šiek tiek skiriasi. Subrendusi katė gali poruotis ir susilaukti atžalų. Sterilizacija / kastracija yra procedūra, per kurią pašalinami vyriški / moteriški reprodukciniai organai, taip užtikrinant, kad nebus nepageidaujamo nėštumo. Kastruojant katinams pašalinamos sėklidės, o sterilizuojant katėms pašalinamos kiaušidės ir gimda.

Kas yra sterilizacija / kastracija?

Atliekant sterilizaciją / kastraciją, kontroliuojama kačių populiacija. Jaunos motinos paprastai atsiveda nuo dviejų iki trijų kačiukų, o vyresnių motinų vadoje būna nuo trijų iki penkių kačiukų; sterilizacija / kastracija gali padėti sumažinti benamių kačių gatvėse.

Apie katės sterilizacijos / katino kastracijos privalumus ir trūkumus skaitykite čia. Atminkite, kad sprendimą priimate tik jūs.

Kiek kainuoja sterilizuoti katę / kastruoti katiną?

Kačių sterilizacijos / katinų kastracijos kaina įvairiose veterinarijos klinikose ir vietovėse gali skirtis. Apytiksliai kalbant, katino kastracija paprastai kainuoja apie 20–40 EUR, o katės sterilizacija – 30–60 EUR. Tikslią kainą nurodys veterinaras.

Sterilizacijos / kastracijos kaina išauga, jei per operaciją norite, kad veterinaras katei įdėtų mikroschemą. Tai reiškia, kad veterinaras katei po oda, dažniausiai tai daroma tarp menčių, įterps mikroschemą. Mikroschemoje yra jūsų kontaktiniai duomenys; jei katė pasimestų, mikroschemą galima nuskenuoti ir juos sužinoti – taip padidėja tikimybė, kad katė bus grąžinta jums.

Pooperacinės priežiūros išlaidos

Dauguma kačių po sterilizacijos / kastracijos atsigauna gana greitai. Kad buvo atlikta operacija, matoma tik pjūvio vietoje, aplink kurią nuskustas kailis; siūlės paprastai yra po oda ir ne visada reikia vykti pas veterinarą traukti siūlų, kadangi dažniausiai naudojami tirpstantys siūlai.

Jei veterinaras rekomenduoja po operacijos vartoti vaistus, atminkite juos priskaičiuoti kaip papildomas išlaidas.

Sterilizuotoms katėms / kastruotiems katinams taip pat gali būti naudingas specialus ėdalas. Dėl hormoninių pokyčių po sterilizacijos / kastracijos gali sumažėti katės energijos poreikis. Svarbu padėti katei palaikyti sveiką svorį, nes dėl per didelio svorio gali atsirasti kitų sveikatos sutrikimų.

Sterilizuotoms katėms / kastruotiems katinams skirto ėdalo, pavyzdžiui, „Purina ONE® Sterilcat“ sudėtyje yra daugiau baltymų ir mažiau riebalų, taip pat yra pagrindinių maisto medžiagų derinys. Be to, šis ėdalas padeda palaikyti šlapimo sistemos sveikatą. Rūpindamiesi kate po operacijos, duokite jai specialaus ėdalo.