Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Kaip pasirūpinti katės sveikata ir saugumu žiemą

Kaip pasirūpinti katės sveikata ir saugumu žiemą

Perskaitoma per 2 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Temperatūra krinta ir greitai artėja žiema. Taigi peržvelkite mūsų naudingus patarimus, kaip galite padėti savo katei būti sveikai ir laimingai šią žiemą.

Orams vėstant svarbu įsitikinti, kad paruošėte katę ateinantiems žiemos mėnesiams. Pirmiausia, jei gyvenate šalto klimato zonoje, verta katę parodyti veterinarui. Veterinaras patikrins, ar katė neturi sveikatos bėdų, dėl kurių jai gali pakenkti šaltis.

Lauke gyvenančios katės per naktį gali sušalti, ypač jei oras staigiai atšąla. Būtinai nakčiai katę įleiskite į vidų. Per dieną pasirūpinkite, kad katė lauke nebūtų labai ilgai, jei yra itin šalta. Jei katę šeriate lauke, patikrinkite, ar neužšalo jos ėdalas ir vanduo. Žiemą katė taip pat gali netekti skysčių.

Ypatingą dėmesį skirkite vyresnio amžiaus katėms arba sergančioms artritu, nes šaltis gali rimtai paveikti uždegimo paveiktus sąnarius. Įsitikinkite, kad katės miegojimo vietoje nebūna skersvėjo, o jei ji nevikri, padėkite katei pasiekti mėgstamą vietą, įtaisydami laiptelius ar pakylą.

Svarbiausia – saugumas

Katėms patinka šiltos vietelės, ypač žiemą, todėl pasitaiko, kad jos įsitaiso po automobilio gaubtu. Net jei katę laikote kambaryje, prieš užvesdami automobilį garsiai trinktelėkite per kapotą arba pasignalizuokite, kad įsitikintumėte, jog katė po juo nesislepia.

Vieną iš didžiausių pavojų gyvūnams žiemą kelia antifrizas. Net labai mažas jo kiekis katėms yra mirtinai pavojingas. Antifrizu dažniau apsinuodija šunys nei katės, kadangi jie jaučia jo saldų skonį, o katės ne. Jei katėms trūksta geriamojo vandens, kai labai šalta, arba tiesiog automobilių savininkams keičiant antifrizą, katės gali lengvai prisilaižyti pralieto antifrizo. Jei manote, kad katė galėjo praryti antifrizo, nedelsdami vežkite ją pas veterinarą.

Per Kalėdų ir Naujųjų Metų laikotarpį dažnai leidžiami fejerverkai. Tuo laiku naktimis būtinai saugiai uždarykite augintinius viduje – gaila, bet kasmet dėl nelaimingų atsitikimų ar žiauraus elgesio pasitaiko kačių žūčių. Garsus triukšmas taip pat gali sukelti stresą ir sutrikdyti orientaciją, todėl ji gali išbėgti į gatvę arba pabėgti ir pasiklysti.

25 % – tiek papildomo ėdalo katė gali suėsti žiemą, jei daug laiko praleidžia lauke per šalčius. Viskas priklauso nuo jūsų klimato ir katės gyvenimo būdo. Pasikonsultuokite su veterinaru, ar reikėtų padidinti katės ėdalo normą.

Niekada nepalikite katės automobilyje šaltu oru – transporto priemonės veikia kaip šaldytuvai ir sulaiko šaltį. Palikta ilgesniam laikui katė gali mirtinai sušalti.