Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Kodėl katė nesuėda viso ėdalo iš karto?

Kodėl katė nesuėda viso ėdalo iš karto?

Perskaitoma per 1 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Kitaip nei mes, valgantys tris kartus per dieną, katės mėgsta užkandžiauti, todėl maitinasi kelis kartus per dieną mažomis porcijomis.

Gamtoje katės medžioja smulkius gyvūnus, pavyzdžiui, graužikus ir paukščius. Kiekvienas laimikis suteikia nedaug energijos, todėl katėms būtina medžioti dažnai ir ėsti daugiau, kad patenkintų kasdienius poreikius. Plėšrūniškas elgesys ir ėdrumas katėms yra instinktyvus, o ne žadinamas alkio. Dėl to ir namuose gyvenančios katės mieliau renkasi kelias mažas porcijas per dieną, o ne vieną gausią porciją. Jei katė rinktųsi pati, ji instinktyviai ėstų po mažą kiekį ėdalo vidutiniškai po 10–15 kartų per dieną. Jei katė gali laisvai pasiekti savo ėdalą, taip palaikomas jos natūralus elgesys.

Šėrimo reguliavimas

Jei katė šeriama du kartus per dieną, jai sunku pačiai reguliuoti suėdamą ėdalo kiekį. Dėl maisto trūkumo gali kilti ir fiziologinis, ir emocinis stresas, o alkis gali kelti nerimą, todėl šeriama katė kaskart sparčiai suėda visą dubenėlio turinį. Tai gali apsunkinti virškinimą, sukelti vėmimą ar suskystinti išmatas, o maisto medžiagos bus blogai pasisavintos. Dėl to svarbu kontroliuoti katei kasdien duodamo ėdalo kiekį, nes šėrimas iki soties yra pagrindinė kačių nutukimo priežastis.

Geriau kontroliuoti gaunamą ėdalo kiekį galite padalydami dienos normą į kelias mažas porcijas, patiekiamas per 24 valandas. Paprasčiausias būdas būtų naudoti automatinį šėrimo aparatą arba interaktyvų dozatorių, su kuriuo katė galėtų ir pažaisti.

240 kalorijų. Tai pagrindinis 4 kg sveriančios suaugusios katės kasdienis energijos poreikis. Tikslus santykis yra 60 kalorijų pusei kilogramo.

Jei neturite automatinio dozatoriaus, o jūsų katė linkusi visą ėdalą suėsti iš karto, vietoj to jai duokite kelias nedideles porcijas nustatytu metu.