Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Kačių mankšta
Kačių žaidimai, padedantys valdyti svorį

Kačių žaidimai, padedantys valdyti svorį

Perskaitoma per 1 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Ar jaudinatės, kad jūsų katė nėra aktyvi ir gali priaugti svorio? Žvilgtelėkite į mūsų vadovą, kuriame rasite žaidimų, padėsiančių jai palaikyti gerą formą.

Dėl per didelio svorio gali kilti rimtų sveikatos sutrikimų. Tyrimai rodo, kad antsvorio turinčioms katėms dažniau išsivysto diabetas, artritas, kvėpavimo takų ligos, kepenų lipidozė (riebių kepenų sindromas) ir nealerginės kilmės odos pažeidimai.

Kaip žinoti, ar augintinis turi antsvorio? Patikrinti galite trimis paprastais būdais (tai bus daug lengviau, nei pastatyti ją ant svarstyklių).

Šonkauliai – švelniai perbraukite rankomis per katės šonkaulius. Turėtumėte lengvai juos pajausti. Jei reikia spustelėti, kad juos pajustumėte, greičiausiai katė turi antsvorio.

Juosmuo – žiūrint į katę iš viršaus, jos kūnas nuo pilvo iki užpakalinių kojų turi siaurėti.

Pilvas – nedidelis „riebalų maišelis“ yra normalu, bet jei katei vaikštant jis siūbuoja tarp užpakalinių kojų, tai reiškia, kad katė turi antsvorio.

Pasirūpinkite, kad katė būtų aktyvi

Jei panašu, kad katė turi antsvorio, pirmiausia reikia ją nuvežti pas veterinarą, kad šis ją patikrintų ir tiksliai užregistruotų svorį. Veterinaras padės pasirūpinti, kad katę šertumėte tinkamo tipo ėdalu ir duotumėte jai reikiamą kiekį.

Tuomet laikas priversti katę pasimankštinti. Yra daugybė žaidimų, kuriuos galite žaisti su kate, kad padėtumėte jai numesti svorio smagiai leisdami laiką. Išbandykite įvairius žaidimus, kol rasite kelis, kurie jai tikrai patiks. Galite ir patys pasigaminti žaislų.

Lazeriniai žymekliai yra naudingas variantas tiems šeimininkams, kurie nenori lakstyti paskui savo katę. Kiti žaislai, imituojantys grobį, pavyzdžiui, pagaliukai su plunksnomis, pelytės ir kamuoliukai, yra puikūs kačių aktyvumą skatinantys žaidimai. Dėl įvairovės išbandykite karstymosi laipynę ir draskyklę. Tiesiog priverskite ją judėti.

Katės instinktas yra gaudyti grobį 3–5 minutes. Taigi, jei ji praras susidomėjimą žaidimu, pereikite prie kito žaidimo, kad išlaikytumėte jos dėmesį.

Neduokite katei skanėstų kaskart, kai ji kniaukia. Antraip ji ne tik gaus per daug kalorijų, bet ir dažniau kniauks, nes manys, kad už tai atlyginate.