Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Imbiero katė sėdi šalia tuščio maisto dubenėlio.

5 puikūs patarimai, kaip galėtumėte pasirūpinti savo katės žarnynu

Perskaitoma per 2 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Toliau pateikiame 5 paprastus ir veiksmingus patarimus, kaip galėtumėte pasirūpinti savo katės žarnyno sveikata.

Subalansuota mityba

​Jūsų katės medžiagų apykaitai tinkama ir gerai subalansuota dieta yra puikus būdas pasirūpinti, kad katė būtų sveika.
Dėl to svarbiausias veiksnys – pasirinkti mitybą, pritaikytą katės poreikiams: tam gali padėti kačių ėdalo, specialiai sukurto taip, kad padėtų palaikyti katės natūralų imunitetą, pasirinkimas. Įrodyta, kad karščiu apdorotų bakterijų lactobacillus vartojimas padeda palaikyti natūralią antikūnų gamybą katės virškinimo trakte, o omega 6 riebalų rūgštys ir kitos rinktinės maisto medžiagos padeda palaikyti sveiką odą ir žvilgantį kailį.

Nesubalansuota mityba, atvirkščiai, gali lemti prastą sveikatą. Venkite visų maisto produktų, kurie gali būti toksiški (pvz., česnakų, šokolado ar avokadų), taip pat maisto, kuris galėtų pūsti vidurius (pvz., kopūstų, pupelių) arba lemti svorio prieaugį (žmonių maisto likučių).

Rūpinkitės katės išvaizda (visada šukuokite paplaukiui)

​Mūsų katės mėgsta būti lepinamos! Išnaudokite tai ir reguliariai šukuokite savo katę – taip ne tik galėsite mėgautis jos murkimu, bet ir neleisite jai praryti daug plaukų, dėl ko galėtų sutrikti virškinimas ir užkietėti viduriai.

Pasiruošt... Dėmesio... Žaist!

Mankšta suteikia daug pranašumų – ji ne tik stimuliuoja virškinimo traktą ir dėl to tuštinimasis tampa reguliaresnis, bet ir padeda suvaldyti katės svorį, sumažinti įtampą.
20 minučių kasdienės mankštos, atliekamos per du kartus, suteiks augintiniui daugiau energijos ir sustiprins jūsų ryšį.

​Neskubėkite

Rūpinantis sveikata nereikėtų skubėti: katės ypač jautrios mitybos pokyčiams. Jei ketinate keisti augintinio ėdalą, rekomenduojama tai daryti pamažu: prie naujo ėdalo pereinant laipsniškai per kelias dienas virškinimo traktas prisitaikys ir pripras.

Toliau pateikiame paprastas rekomendacijas, kaip pakeisti katės mitybą.

Vanduo

​Katės, ypač šeriamos tik sausu ėdalu, dažniausiai vartoja nepakankamai vandens: kadangi kilusios iš dykumų, turi tokį polinkį. Trūkstant vandens kyla pavojus sveikatai.

Siekdami paskatinti katę lakti reguliariau, padėkite kelis vandens dubenėlius įvairiose namų vietose, toliau nuo katės tualeto. Vanduo turi būti švarus, jį reikėtų bent du kartus per dieną pakeisti. Kai kurioms katėms patinka tekantis vanduo ir jos mėgsta lakti iš čiaupo. Jei tai patinka ir jūsų katei, galėtumėte įtaisyti vandens fontanėlį.

Galiausiai, nepamirškite... apžiūrėti katės išmatų, žiūrėkite, kaip atrodo jos kailis, kaip ji elgiasi. Katės neišreiškia diskomforto ir skausmo taip, kaip mes, žmonės, ir, kai jaučiasi prastai, slepiasi. Atkreipkite dėmesį į bet kokius subtilius jos rutinos pokyčius ir nedvejodami apsilankykite pas veterinarą, jei įtariate, kad jūsų katei kažkas negerai.

Taigi gera ir subalansuota mityba, reguliarus šukavimas, žaidimai ir mankšta, laipsniškas naujos dietos įvedimas ir pakankamas vandens kiekis – svarbiausi dalykai norint pasirūpinti sveiku katės žarnynu!

Svarbu pasirinkti mitybą, pritaikytą katės poreikiams.

Susiję straipsniai:

Purina One®