Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Imbierinė katė plačiai atvira burna laižo nosį.

Blogas kačių burnos kvapas

Perskaitoma per 2 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Katėms blogas kvapas iš nasrų sklinda ne taip jau retai. Iš tiesų, aštuonioms iš dešimties kačių, vyresnių nei trejų metų, pasitaiko vienokių ar kitokių dantenų ar dantų problemų, kurios gali būti to priežastis.

Dėl šios priežasties, nors ir dažnai pasitaikantis, blogas kvapas iš katės nasrų nereiškia nieko gero. Susikaupusios apnašos, susidarę dantų akmenys ir išsivysčiusi periodonto liga – visa tai pirmiausia pasireiškia blogu kvapu iš nasrų – neigiamai veikia katės sveikatą. Jei pastebite, kad katei iš nasrų sklinda blogas kvapas, paprašykite veterinaro išsiaiškinti to priežastį.

Blogo katės nasrų kvapo priežastys

Katėms blogą kvapą iš nasrų sukelia įvairūs dalykai. Dažniausios priežastys:  

  • Nereguliari dantų higiena.
  • Susikaupę akmenys – taip nutinka, kai nenuvalomos apnašos, kurios vėliau sukietėja.
  • Gingivitas – dantenų liga.
  • Periodonto liga – infekcija dantį supančiuose audiniuose, įskaitant dantenas.

Kada kreiptis į veterinarą

Jei pastebite, kad katei iš nasrų sklinda blogas kvapas, visada verta pasikonsultuoti su veterinaru. Jei, be blogo kvapo, yra ir bet kurių iš toliau nurodytų simptomų, tikrai būtina užsirašyti patikrai:

  • Paraudusios dantenos
  • Geltonos arba rudos dėmės ant dantų
  • Seilėtekis
  • Ėdalo drabstymas
  • Apetito praradimas
  • Svorio netekimas

Tokie simptomai gali reikšti gingivitą, dėl kurio katei gali būti sunku ėsti. Atminkite, kad daugelis kačių gerai slepia juntamą diskomfortą, todėl reikėtų stebėti, kaip jos ėda ir kokia jų dantų sveikata, nes tai ne visada akivaizdu!

Kaip išvengti blogo kačių nasrų kvapo

Daugeliu atvejų blogo kvapo padės išvengti paprastas dantų priežiūros režimas. Palaikydami katės nasrų švarą, padėsite jai išlaikyti sveikus dantis ir dantenas, o tai leis išvengti dantų akmenų ir kitokių nepageidaujamų būklių išsivystymo.

Geriausias būdas išvengti blogo katės nasrų kvapo ir palaikyti jų švarą yra reguliariai valyti katės dantis. Idealiu atveju katę prie dantų valymo turėtumėte įpratinti jauname amžiuje – tuomet ji tai priims kaip negrėsmingą, o galbūt netgi malonų užsiėmimą. Jei katė vyresnė, įpratinti ją prie dantų valymo vis dar įmanoma – tiesiog tai gali šiek tiek užtrukti.

Kačiukų pieninių dantų valyti nereikia, bet galite juos įpratinti prie dantų lietimo, taip paruošdami metui, kai jie turės nuolatinius dantis. Pasiruošę valyti dantis, naudokite specialiai katėms skirtą dantų pastą ir dantų šepetėlį. Laikykitės dienos režimo, dantis valykite kasdien tuo pačiu metu, kad katė žinotų, ko tikėtis, ir prie to įprastų

Nuoseklų vadovą, kaip valyti katės dantis, rasite čia.

Jei iš tiesų nepavyksta išvalyti katei dantų, padėti palaikyti jos dantų sveikatą galite kitais būdais – naudokite tokius produktus, kaip burnos higienos geliai. Kačių kramtalai taip pat yra geras būdas pasirūpinti dantų švara, kadangi juos kramtant nuvalomos apnašos, be to, katėms smagu jais mėgautis kaip gardėsiais. Daugiau informacijos apie galimus variantus teiraukitės veterinaro.