Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Kačių oda
Katė guli ant kilimo, žaidžia su virvele

Kaip pastebėti kačių ausų problemas?

Perskaitoma per 2 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Kaip ir mums, katėms gali kilti bėdų su ausimis. Svarbu, kad kuo geriau pasirūpintumėte kačių ausų sveikata. Reguliariai tikrindami ausis anksti pastebėsite bet kokius pokyčius ir laiku pradėsite reikiamą gydymą.

Skaitykite toliau, kad daugiau sužinotumėte, kaip pastebėti kačių ausų problemas.

Kaip atrodo sveikos kačių ausys?

Sveikos kačių ausys turi būti švarios, neturi būti kvapo. Neturi būti paraudimo ir išskyrų, aplink ausis neturi slinkti plaukai. Sveikos kačių ausys viduje yra rausvos ir švarios.

Katė taip pat neturėtų „nerimauti“ dėl ausų; trynimas ir kasymasis reiškia, kad katė patiria diskomfortą.

Kokie yra bendri kačių ausų problemų simptomai?

Jei katės ausys paraudusios arba žaizdotos, katė jas kasosi arba trina galvą į grindis, taip pat jei yra išskyrų, greičiausiai kažkas negerai.

Visgi ne visos problemos matomos. Katėms senstant klausos praradimas nėra neįprasta. Pavyzdžiui, jei katė reaguoja į garsus ne taip pat, kaip anksčiau, gali būti, kad jos klausa silpnėja. Daugumai kačių tai nėra problema, o jūs niekuo negalite jai padėti. Jei manote, kad katės klausa silpnėja, nuvežkite ją patikrinti pas veterinarą; jis išsamiau ištirs ir įsitikins, ar nėra kitų priežasčių.

Ginger cat with closed eyes having head stroked

Kaip turėčiau tikrinti katės ausis?

Geriausias būdas stebėti katės ausis yra jų apžiūra šukuojant. Įpratę tai daryti lengviau pastebėsite, jei bus kokių nors pokyčių.

Kačių ausys labai jautrios, todėl stenkitės šukuodami jų neliesti. Apžiūrėdami ausis, apžiūrėkite vidų ir išorę, taip pat sritį prie apačios. Į ausis nieko nekiškite ir nelieskite jų vidaus; tai gali būti nemalonu ir katei nepatiks!

Nevalykite katės ausų

Nebandykite patys valyti katės ausų – jos labai gležnos ir jas lengva netyčia pažeisti. Net norėdami išvalyti nekiškite vatos, ausų krapštukų ar kitų daiktų, kad išvengtumėte bėdos.

Jei manote, kad katės ausis reikėtų išvalyti, pasitarkite su veterinaru.

Ant katės ausų yra blusų

Kačių blusos gali gyventi įvairiose katės kailio vietose, įskaitant aplink ausis. Jei ant katės ausų yra blusų, svarbu kuo greičiau jas išnaikinti. Blusos katę gali dirginti ir kelti nemalonių pojūčių, taip pat galima užkrėsti kitas kates.

Blusoms naikinti yra įvairių priemonių – nuo užlašinamojo tirpalo iki kačių šampūnų nuo blusų. Jei nežinote, kaip išnaikinti blusas, arba nesate įsitikinę, ar ant katės ausų pastebėjote būtent jas, parodykite katę veterinarui.

Katės ausys karštos

Katės ausys yra ta organizmo dalis, kuri padeda reguliuoti kūno temperatūrą. Sveikos katės ausys palietus visada turi būti šiltos.

Jei atrodo, kad jūsų katės ausys gerokai šiltesnės nei įprastai, gali būti, kad ji karščiuoja ar serga. Jei jaudinatės, visada pravartu pasikonsultuoti su veterinaru.

Atminkite, kad reguliari katės ausų apžiūra yra geriausias būdas užtikrinti, kad bet kokie pokyčiai būtų pastebėti anksti.

Susiję straipsniai:

Purina One®