Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Imbierinė katė laižo nosį

Kodėl mano katė mane laižo?

Perskaitoma per 4 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Ar kada nors klausėte savęs: „Kodėl mano katė mane laižo?“ Šis klausimas kyla daugeliui kačių šeimininkų. Tiesa ta, kad yra įvairių priežasčių, kodėl katės tai daro, o daugelis jų susiję su meile!

Galimos priežastys, kodėl katė jus laižo

Viena iš priežasčių, kodėl katė gali jus laižyti – nes tai būdas užmegzti socialinį ryšį. Kačiukų motina juos nuo mažens laižo ne tik prižiūrėdama kailiuką, bet ir rodydama meilę. Vėliau katės šį elgesį kartoja su savo šeimininkais, pačios rodydamos meilę – joms tai pavyksta natūraliai.

Toks elgesys pasitaiko ne vien išimtinai tarp augintinių ir jų šeimininkų. Katės dažnai laižo kitas kates ar net kitus gyvūnus, taip parodydamos savo prielankumą. Jei katė imtų laižyti kitas kates ar kitus gyvūnus, nenuleiskite nuo jos akių, nes tai gali patikti ne visoms katėms ar gyvūnams. Kai kuriais atvejais, kitos katės ar gyvūnai, kai katė bando juos palaižyti, gali supykti ar išsigąsti.

Dar viena priežastis, kodėl katė gali jus laižyti – galbūt ji jaučia stresą ar baimę. Katės ir kiti gyvūnai labai dažnai ima smarkiai laižyti daiktus, kai jaučia stresą. Dėl to gali laižyti ir jus; jei manote, kad priežastis gali būti tokia, galbūt geriausia būtų apsilankyti pas veterinarą. Jei atrodo, kad kažkas katei sukėlė stresą, bandykite nustatyti nerimo šaltinį, kad galėtumėte jį pašalinti.

Katėms patinka pasižymėti savo teritoriją, kad kitos katės ir gyvūnai žinotų jų valdas. Jei katė jus laiko savo nuosavybe, ji gali jus laižyti, kad pasižymėtų jus kaip savo teritorijos dalį. Taip ji siekia parodyti kitoms katėms, kam jūs priklausote. Nors toks elgesys visiškai normalus, namuose gali kilti bėdų, jei laikote daugiau nei vieną katę ar kitų augintinių, todėl stebėkite su teritorijos žymėjimu susijusį elgesį.

Kodėl kartais skauda, kai katė jus laižo

Katei jus laižant, kartais gali skaudėti, ypač jei ji tai daro vienoje vietoje ir labai smarkiai. Taip yra dėl specialių ant liežuvio esančių atgal nukreiptų iškilimų, vadinamų gumburėliais. Šie gumburėliai yra iš to paties audinio, kaip ir katės letenos, todėl aišku, kodėl katės liežuvis primena švitrinį popierių.

Cat licking it's mouth

Gumburėliai atlieka svarbų vaidmenį katei prižiūrint savo kailį. Jie padeda nuo kailio pašalinti nešvarumus ir apnašas. Jei gumburėliai nebūtų aštrūs, jie negalėtų surinkti šių nešvarumų ir katė negalėtų pasirūpinti savo švara.

Kaip neleisti katei jūsų laižyti

Dauguma mūsų džiaugiasi, kai katė retkarčiais lyžteli, tačiau jei katė tai daro nuolat, tai gali nebepatikti. Nemažai kačių šeimininkų norėtų atpratinti kates, kad šios jų nelaižytų, bet nenori jų atstumti ar kad jos pasijustų nepageidaujamos ar nevertinamos.

Nenorint, kad katė taip jaustųsi, geriausias būdas priversti katę nustoti jus laižyti yra dėmesio nukreipimas. Pirmiausia, kad nukreiptumėte dėmesį, rekomenduojame pažaisti su kate. Taip katė vis tiek jausis pageidaujama, nes su ja bendrausite ir skirsite jai laiko. Puikiai dėmesį nukreipia kačių žaislai, pavyzdžiui, lazdelės ir kamuoliukai.

Dar vienas dėmesio nukreipimo būdas – ėdalas. Nukreipdami katės dėmesį skaniu gardėsiu, priversite ją liautis jus laižyti. Visgi rekomenduojame pirmiausia su ja pažaisti, kadangi per daug gardėsių nebus naudinga sveikatai – gardėsiai visada turėtų būti įskaičiuoti į dienos ėdalo normą. Be to, katė gali imti manyti, kad gardėsių ji gaus už tai, kad jus laižo, todėl tai paskatins ją jus laižyti dar daugiau!

Peržvelkite visus mūsų straipsnius apie kates kačių žurnalo skyriuje. Peržiūrėkite visą mūsų produktų asortimentą ir raskite visavertį kačių ėdalą, pritaikytą jūsų katės poreikiams.