Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Kačių mankšta

Kačių mankšta

Perskaitoma per 3 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Katės, galinčios išeiti į lauką, paprastai pakankamai pasimankština pačios. Bet kokia veikla – nuo natūralaus grobio vaikymosi iki šokinėjimo ant nukritusių lapų – palaikys katę aktyvią ir ji pasimankštins, kad būtų sveika.

Jei katė gyvena kambaryje, jai gali tekti šiek tiek padėti būti aktyviai. Pakankama mankšta kartu su visaverte ir subalansuota mityba yra svarbi ilgalaikės sveikatos ir laimingo gyvenimo dalis. Be to, kad mėgausis fiziniais aktyvumo privalumais, kambaryje gyvenanti katė bus labiau stimuliuojama ir protiškai.

Pateikiame kelias idėjas, kaip kambaryje gyvenančias kates paskatinti mankštintis.

Kambaryje gyvenančių kačių sportiniai žaidimai

Nereikia ir sakyti, kad vienas iš geriausių būdų paskatinti katę mankštintis – tai dažnai su ja žaisti. Jaunos katės gali mielai žaisti iki dešimties kartų per dieną, o brandaus amžiaus katėms žaidimų norisi mažiau – apie keturis kartus per dieną ar mažiau. Nesvarbu, kaip dažnai katė norėtų žaisti, visiškai pakanka dažnai ir trumpai pažaisti po dvi ar tris minutes.

Populiarūs kambaryje gyvenančių kačių sportiniai žaidimai:

  • Plunksnos ant lazdelės. Šis žaislas yra puikus būdas artimai pabendrauti su kate. Lazdelės judėjimas atkartoja smulkaus grobio judesius; taip katė gali paklusti savo medžioklės instinktams.
  • Kamuoliukai: katei tinkamo kamuoliuko ridenimas ant grindų yra labai paprastas ir lengvas būdas paskatinti ją mankštintis. Bėgiojimas, vaikymasis ir puldinėjimas – tinka viskas. Tiesiog pasirūpinkite, kad kamuoliukas nebūtų per mažas ir katė jo neprarytų, taip pat visada prižiūrėkite linksmybes.

Atminkite: žaidžiant su kate svarbu naudoti tik specialiai katėms skirtus žaislus. Kitiems gyvūnams ar vaikams skirtų žaislų reikėtų vengti dėl saugumo priežasčių.

Sukurkite aplinką, kuri kambaryje gyvenančią katę skatintų mankštintis

Kambaryje gyvenančios katės natūraliai daugiau mankštinasi, jei aplinka jas stimuliuoja. Jei turi daug veiklos – nuo dalykų, kuriuos gali draskyti, iki vietų, kur gali pasislėpti – jos ne tik labiau mankštinasi, bet ir gali lengviau išreikšti savo įgimtus instinktus.

Atminkite: nors svarbu katei sukurti stimuliuojančią aplinką ir tam tikrais pokyčiais palaikyti jos aktyvumą, daugumai kačių patinka ir šiokia tokia rutina. Kiek galima, stenkitės katę šerti tuo pačiu laiku, nedarykite didelių pokyčių vienu metu.

  • Parūpinkite draskyklę, o dar geriau – karstymosi laipynę. Taip katė turės kur aštrinti nagus ir laipioti.
  • Katės aplinkoje dažnai keiskite žaislus, kad jai nepabostų. Kuo labiau ji domėsis žaislais, tuo labiau tikėtina, kad aktyviai su jais žais. Kokie žaislai tinkamiausi jūsų katei, sužinokite čia.
  • Kasdien skirkite šiek tiek laiko pabendrauti su kate. Nieko nėra smagiau, nei su kuo nors pažaisti!

Leiskite katei elgtis natūraliai

Vienas iš geriausių būdų palaikyti katės aktyvumą – leisti jai daryti tai, ką ji labiausiai mėgsta – išreikšti savo medžioklės instinktus ir kitokį būdingą elgesį.

  • Žaiskite su kate, naudodami žaislus, kuriuos ji galėtų vaikyti ir puldinėti, pavyzdžiui, plunksnas ant lazdelės ar kitus katėms skirtus populiarius žaislus. Tokių žaislų judėjimas atkartoja kačių natūralaus grobio judesius, todėl joms patiks juos puldinėti ir bandyti pagauti.
  • Pasirinkite draskyklę, kuri atitiktų visus katės poreikius. Ji turi būti pakankamai aukšta, kad katė galėtų išsitiesti, taip pat pakankamai tvirta, kad atlaikytų katės svorį. Gamtoje katėms patinka galąsti nagus; specialiai tam skirtas stulpas yra puikus būdas leisti jai tai daryti ir kartu šiek tiek pasimankštinti.
  • Duokite katei kur pasislėpti. Tai gali būti kačių palapinė iš gyvūnų prekių parduotuvės arba tiesiog saugi, uždara ir lengvai pasiekiama vieta.
  • Be to, raskite aukščiau esančią vietą, kuri jai irgi patiktų, pavyzdžiui, lengvai pasiekiamą, plačią palangę. Įsitikinkite, kad vieta saugi ir katei nekils jokios žalos. Daugeliui kačių patinka stebėti pasaulį iš viršaus – taip jos jaučia pranašumą, kuris joms būtų naudingas gamtoje.

Geriausias būdas palaikyti kambaryje gyvenančios katės aktyvumą – skatinti ją žaisti ir suteikti natūraliai stimuliuojančią aplinką. Atminkite, kad kambaryje gyvenančioms katėms mankšta yra svarbi sveiko gyvenimo būdo dalis. Be to, tai labai smagu! Daugiau informacijos ir patarimų rasite visame mūsų „Cat Mag“ skyriuje.