Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
5 puikūs patarimai, kaip pasirūpinti katės žarnynu

5 puikūs patarimai, kaip pasirūpinti katės žarnynu

Perskaitoma per 2 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Toliau pateikti 5 paprasti ir efektyvūs patarimai, kaip pasirūpinti katės žarnyno sveikata.

1. Subalansuotas racionas

Katės medžiagų apykaitai tinkama ir gerai subalansuota mityba yra puikus būdas palaikyti jos sveikatą.

Dėl to svarbu pasirinkti katės poreikiams pritaikytą racioną, pavyzdžiui, specialios sudėties kačių ėdalą, palaikantį natūralų katės imunitetą. Įrodyta, kad karščiu apdorotų laktobacilų vartojimas padeda palaikyti natūralią antikūnų gamybą katės virškinimo trakte, o omega 6 rūgštys ir kitos rinktinės maisto medžiagos padeda palaikyti sveiką odą ir žvilgantį kailį.

Priešingai – nesubalansuotas racionas gali būti prastos sveikatos priežastis. Venkite bet kokių maisto produktų, kurie katėms gali būti nuodingi (pvz., česnakų, šokolado ar avokadų), gali pūsti vidurius (pvz., kopūstų ar pupelių), taip pat maisto, dėl kurio galima priaugti svorio (žmonių maisto likučių).

2. Šukuokite katę (visada šukuokite plaukų augimo kryptimi)

Katės mėgsta būti lepinamos! Kuo labiau išnaudokite tai ir reguliariai šukuokite katę: bus ne tik malonu girdėti jos murkimą – šukuodami kartu apsaugosite katę, kad ji neprisirytų per daug plaukų ir dėl jai nesutriktų virškinimas ir neužkietėtų viduriai.

3. Pasiruošę... Dėmesio? Žaist!

Mankšta turi daug privalumų: ji ne tik stimuliuoja žarnyną – tai naudinga reguliariai peristaltikai, bet ir padeda palaikyti tinkamą katės svorį, sumažinti streso lygį.

Pora kartų atliekama mankšta, iš viso 20 minučių per dieną, padidins jūsų augintinio energijos lygį ir sustiprins jūsų tarpusavio ryšį.

4. Neskubėkite

Staigūs pokyčiai katėms ne į sveikatą: jos itin jautriai reaguoja į raciono keitimą ar koregavimą. Jei prireiktų keisti augintinio ėdalą, rekomenduojama tai daryti pamažu; perėjimas palaipsniui per kelias dienas leis žarnynui prisitaikyti ir įprasti prie naujo raciono.

Toliau pateikiame paprastą vadovą, kaip senąjį katės racioną pakeisti nauju.

5. Vanduo

Katės, ypač šeriamos tik sausuoju ėdalu, paprastai nelaka pakankamai vandens. Jos kilusios iš dykumų ir joms būdingas šis bruožas. Negaunant pakankamai vandens gali kilti pavojus sveikatai.

Siekdami paskatinti katę daugiau lakti, įvairiose namų vietose pastatykite vandens dubenėlių, bet atminkite, kad jie turi būti toliau nuo katės kraiko dėžutės. Vanduo turi būti šviežias, jį keiskite bent du kartus per dieną. Kai kurioms katėms patinka tekantis vanduo ir jos mėgsta lakti iš čiaupo. Jei jūsų katė iš tokių, gali būti verta įsigyti vandens fontanėlį.

Nepamirškite, kad turėtumėte stebėti augintinio išmatas, kailį ir elgesį. Katės neišreiškia diskomforto ir skausmo kaip mes, žmonės, o kai jaučiasi prastai, dažniausiai slepiasi. Atkreipkite dėmesį į bet kokius katės dienotvarkės pokyčius ir nepabijokite apsilankyti pas veterinarą, jei kiltų abejonių dėl augintinio gerovės.

Trumpas apibendrinimas: gerai subalansuotas racionas, reguliari kailio priežiūra, žaidimai ir mankšta, lėtas perėjimas prie naujo raciono ir pakankamas vandens kiekis – tai svarbiausi veiksniai, turintys įtakos katės žarnyno sveikatai!