Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Kaip pasirūpinti, kad katė turėtų kuo geriausius namus?

Kaip pasirūpinti, kad katė turėtų kuo geriausius namus?

Perskaitoma per 1 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Pasirūpinkite, kad jūsų būstas būtų jaukūs ir patogūs namai jūsų katei – atlikite kelis paprastus pakeitimus.

Siekdami užtikrinti katės komfortą ir gerovę, namus sutvarkykite taip, kad katė galėtų elgtis kuo natūraliau. Pavyzdžiui, svarbu sukurti atskiras zonas skirtingai veiklai ir vengti universalios erdvės, kurioje būtų viskas kartu: ėdalo dubenėliai, katės kraiko dėžutė ir guolis.

Kraiko dėžutę ir ėdalo dubenėlius padėkite tyliose, bet lengvai pasiekiamose vietose, atokiai vienus nuo kitų. Svarbu vienoje iš šių vietų pastatyti draskyklę, kad katė galėtų pasižymėti savo teritoriją. Pasirūpinkite, kad draskyklė būtų gerai matoma ir pasiekiama.

Nepamirškite, kad katės mėgsta poilsio vietas keisti pagal nuotaiką. Todėl vietoj vieno gulto padėkite pagalvių ir užtiesalų įvairiose jos mėgstamose vietose.

Stimuliuojanti aplinka

Namai katei turėtų būti jauki priebėga, bet kartu jie turi būti stimuliuojantys ir įdomūs. Dėl visų šeimos narių ramybės katė turi turėti veiklos – nenustygstančios katės yra linkusios į elgesio problemas.

Sužadinkite katės smalsumą, retkarčiais jos aplinką papildydami kuo nors nauju: kartonine dėže, nepaklota lova, nauja slėptuve ir pan. Katėms taip pat patinka aukštis, todėl leiskite jai pasiekti naujas vietas aukštai kambaryje.

Taip pat galite paskatinti jos grobuonišką elgesį, naudodami interaktyvų ėdalo dozatorių. Pripilkite jį kroketų ir stebėkite, kaip katė supras, ką reikia daryti. Galiausiai, skirkite laiko su ja pažaisti ir pabendrauti. Taip sustiprinsite jūsų tarpusavio ryšį, o katė namuose bus sveika ir laiminga.

Minimalus rekomenduojamas atstumas tarp katės ėdalo, guolio ir kraiko dėžutės yra nuo 1 iki 2 m.

Plaukų sąvėlų susidarymo riziką galima sumažinti katei parenkant specialų racioną.