Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Kačių sterilizavimo kaina
Kaip šerti kačiukus?

Kaip šerti kačiukus?

Perskaitoma per 2 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Šeriant kačiukus svarbiausia yra atminti, kad jie turi specialių mitybos poreikių. Kitaip nei vyresnės katės, jiems dar reikia daug augti, o iš ėdalo jie turi gauti visko, ko reikia, kad galėtų vystytis.

Daugelis šeimininkų kačiuką nusiperka jau nujunkytą, bet jei turite naujagimį, kuris vis dar minta motinos pienu, jam nereikės kieto ėdalo iki keturių ar šešių savaičių amžiaus.

Toliau skaitykite geriausius mūsų patarimus apie kačiukų šėrimą.

Ar kačiukus reikėtų šerti šlapiuoju, ar sausuoju ėdalu?

Kačiukų skrandis mažas, bet jiems pagal dydį reikia santykinai daug energijos. Dėl to geriausia jiems reguliariai duoti po mažą kiekį ėdalo.

Jei ėdalo paliekama užkandžiauti vėliau, nepamirškite patikrinti ir keisti ėdalą apie keturis kartus per dieną, kad jis visada būtų šviežias.

Kiek ėdalo turėčiau duoti kačiukui?

Kaip jau minėta, kačiukams reikėtų reguliariai duoti po mažą kiekį ėdalo. Ėdalas būna skirtingų rūšių, todėl laikykitės ant pakuotės pateikiamų nurodymų.

Jei nežinote, kiek ėdalo turėtų suėsti jūsų kačiukas, pasikonsultuokite su veterinaru.

Kada kačiukai yra pasirengę ėsti kietą ėdalą?

Kai kačiukai bus pasirengę ėsti kietą ėdalą, juos reikėtų šerti specialiu kačiukams skirtu ėdalu, pavyzdžiui, „Purina One Kitten“. Suaugusių kačių ėdalas gali tinkamai netenkinti kačiukų mitybos poreikių. Kačiukų taip pat nereikėtų šerti žmonių maistu ar šunų / šuniukų ėdalu, nes tuomet jie negaus visko, ko reikia, kad būtų sveiki ilgą laiką.

„Purina One Kitten“ palaiko sveiką gyvybinių funkcijų vystymąsi, yra gerai virškinamas ir padeda palaikyti burnos sveikatą.

Kačiukus galima šerti šlapiuoju arba sausuoju ėdalu, jei tik jis specialiai pritaikytas jų amžiui.

Verta paminėti, kad sausasis ėdalas gali padėti išlaikyti sveikus kačiuko dantis, kadangi kramtant pašalinamos apnašos. Be to, jie gali daugiau lakti nei kačiukai, šeriami šlapiuoju ėdalu, nes prie kasdien suvartojamo vandens prisideda šlapiojo ėdalo sudėtyje esantis vanduo.

Ar kačiukams galima duoti skanėstų?

Kačiuko ėdalas turėtų jam suteikti visko, kad jo mityba būtų visavertė ir subalansuota, todėl skanėstai nėra būtini.

Daugelis kačių skanėstų nėra pritaikyti kačiukams, o tai reiškia, kad jie gali būti netinkami, pavyzdžiui, juose gali būti daugiau kalorijų, nei reikia kačiukui. Dėl to geriausia būtų palaukti, kol kačiukas suaugs, ir tik tada vaišinti skanėstais.