Your Pet, Our Passion.
Šviesaus kailio katė sėdi pilkame katės krepšyje.

Kaip katei tinkamai paruošti namus

Perskaitoma per 7 min.

Jūsų nauja katė jums labai brangi, todėl norėsite, kad namai ir sodas jai būtų kuo saugesni. Taigi nuo ko pradėti kurti katės tvirtovę ir saugų sodą?

Saugumas namuose

Katės, ypač mažytės, iš prigimties smalsios, jos viską tyrinėja liesdamos, uostinėdamos ir ragaudamos. Parsinešta namo katė domėsis viskuo, tačiau negalės kaip mes suprasti, kas yra pavojinga, o kas ne. Jei nežinote, kaip saugiai paruošti katei namus, pasinaudokite mūsų parengtu kontroliniu sąrašu – taip apsaugosite savo augintinę nuo bėdų!

Katė arba kačiukas turi įgimtą norą žaisti lauke, nustatyti savo teritoriją, karstytis medžiais ir snausti saulutėje. Nors tai atrodo labai šaunu, kai ko tame viliojančiame lauke reikia saugotis. Išėjusi į lauką katė labiau rizikuoja susirgti įvairiomis ligomis ir užsikrėsti parazitais, pasiklysti ar būti pavogta, taip pat sužalota automobilio. Kad galėtumėte katę išleisti į lauką saugiai, galite sukurti jai tinkamą sodą.

Kai kurioms katėms patinka gyventi neinant į lauką, bet tai priklauso nuo to, ar mokate įrengti namus taip, kad jie būtų palankūs katei, o aplinka būtų jai įdomi ir netrūktų lauke esančių stimulų. Kitoms katėms labiau patinka paklaidžioti lauke, taigi jums reikės kruopščiai apsvarstyti, kuri galimybė geriausiai tiks jūsų katei. Jei nuspręsite leisti katę į lauką, paklauskite veisėjo arba veterinaro patarimo ir pasirūpinkite, kad jos erdvė lauke būtų kuo saugesnė.