Katės

Kačiuko arba katės dresavimas

Nors dresavimas tradiciškai dažniau siejamas su šunimis, ir katę galima kai ko išmokyti! Katė išmoks atpažinti savo vardą ir prieiti prie jūsų pakviesta! Kad augintinė įgytų šių įgūdžių, svarbu pradėti mokyti jau nuo mažens ir kuo greičiau.
Sužinokite Daugiau

Persikraustymas su kate

Katėms patinka gyventi jūsų namuose. Tai pažįstama ir maloni vieta, kur jos gali saugiai jaustis ir atsipalaiduoti.
Sužinokite Daugiau

Keliaujant su kate

Dauguma kačių mėgsta būti namuose, todėl kelionė su jomis kur nors kitur gali būti nervinga. Kai kurios kelionės neišvengiamas, todėl keliaujant su katėmis svarbu žinoti, kaip padaryti, kad jūsų draugė katė jaustųsi patogiai.
Sužinokite Daugiau

Ar galiu vežtis katę atostogų?

Kai kada atostogos tarsi nedžiugina, jei drauge nesiilsi visa šeima, o kai kurie žmonės šeimos nariais laiko ir savo augintinius. Atostogos su kate gali būti labai smagus būdas dar artimiau susidraugauti, tačiau svarbu tinkamai pasiruošti kelionei su kate!
Sužinokite Daugiau

Kodėl katės murkia?

Susirangyti prie savo murkiančios katės – palaima kiekvienam šeimininkui. Tai ženklas, kad ji laiminga, pasitiki jumis ir jaučiasi rami ant jūsų kelių, ji mėgaujasi jūsų rūpesčiu ir dėmesiu, bet ar tikrai?
Sužinokite Daugiau

Žinios apie teritorijos žymėjimą šlapimu

Katės yra nuostabūs augintiniai ir, nors dažniausiai jų elgesys priverčia mus juoktis ir šypsotis, kai kurie jų veiksmai gali pasirodyti keisti ir net šiek tiek nedraugiški! Pavyzdžiui, katės čiurškia šlapimą, o tai nemalonu, jei vyksta namuose. Jei čiurškimas sukelia problemų, geriausia jas spręsti bandant suprasti savo katės elgesį, o tada imtis priežasties.
Sužinokite Daugiau

Kaip katėms padėti įveikti baimes

Katės išgyvenimo instinktas dažnai apsaugo ją juo bėdų, bet kai kada jis gali tapti neracionalia fobija. Laimei, yra būdų padėti savo išsigandusiai katei ir ją apsaugoti, kad neatsirastų nereikalingų baimių.
Sužinokite Daugiau

Kaip suprasti katės elgesį ir kūno kalbą

Nesvarbu, ar pirmą kartą auginate katę ar jau seniai bičiuliaujatės su katėmis, tikrai bus akimirkų, kai norėsite žinoti, ką jūsų katė galvoja.
Sužinokite Daugiau

Vakarėliai, katės ir fejerverkai

Visiems patinka šventės. Tačiau triukšmas, minia ir neįprastos situacijos gali kelti nerimą katėms, kurios prie jų nepratusios. Todėl pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums ir jūsų katei mėgautis švenčių sezonu!
Sužinokite Daugiau

Agresyvus kačių elgesys

Nors mūsų murklės dažniausiai būna meilios ir švelnios, retkarčiais gali būti blogos nuotaikos, visai kaip mes. Kačių agresija yra antra dažniausiai iškylanti kačių elgesio problema po teritorijos žymėjimo šlapimu patalpoje.
Sužinokite Daugiau

Destruktyvaus kačių elgesio problemos

Tikriausiai jūsų katė yra tikra išdaigininkė, ir tai viena iš daugelio priežasčių, kodėl taip smagu su ja gyventi. Tačiau kartais katės elgesys gali nustebinti. Galbūt jūsiškė katė drasko saugomus daiktus ir galanda į juos nagus? O gal ji sudraskė į skutelius niekuo dėtas užuolaidas? Dažniausiai manome, kad tik išdykę arba nervingi šunys apgraužia baldus ir sujaukia namus, bet ir katės, turinčios destruktyvaus elgesio problemų, gali pridaryti nemažai žalos.
Sužinokite Daugiau

Kačių priežiūra ir kačių psichologija

Katei reikia ne tik tinkamo pagal amžių ir sveikatos būklę ėdalo ir mankštos – vienas iš svarbiausių dalykų, norint auginti laimingą katę, yra ir emocinė sveikata bei katės priežiūra.
Sužinokite Daugiau

Dažni klausimai dėl kačių ir vandens

Daugeliui augintojų kyla klausimų dėl kačių ir vandens. Nors manoma, kad katės nekenčia visko, kas šlapia, kai kurios iš jų elgiasi kaip tik priešingai. Kiek tai susiję su vandeniu, daugelis kačių labai panašios, nors tarp pavienių kačių yra ir daug skirtumų. Atsakėme į dažniausiai pasitaikančius jūsų klausimus apie kates ir vandenį.
Sužinokite Daugiau

Kaip prižiūrėti apakusią katę

Žinoma, apanka ne visos katės, bet net ir apakusi katė gali puikiai ir linksmai gyventi. Tačiau, jei supratote, kad katė pamažu praranda regėjimą, turėtumėte kai ką pakeisti, kad jai padėtumėte.
Sužinokite Daugiau

Kačių alergija ėdalui

Laimei, tikromis alergijomis katės serga retai, be to, alergijos dažnai painiojamos su dažniau pasitaikančiu ir lengviau pakeliamu maisto netoleravimu. Sužinokite, kaip pastebėti, kad katė serga alergija, ir ką galite padaryti, kad ji vėl būtų laiminga ir sveika, kaip anksčiau.
Sužinokite Daugiau

Kačių diabetas

Jūsų katei labai patinka visą dieną bėgioti, laipioti, medžioti žaisliukus ir tyrinėti pasaulį – taip turi būti visada, net jei jai diagnozuotas kačių diabetas.
Sužinokite Daugiau

Jūsų ir jūsų augintinio sveikata

Nors augintinis suteikia jums daug džiaugsmo, o jis džiaugiasi jumis, kartais pamirštama, kad katė – ne vien brangus šeimos narys, bet ir gyvūnas, įvairiai veikiantis žmogaus sveikatą.
Sužinokite Daugiau

Į ką atkreipti dėmesį katės nėštumo metu ir kačiuojantis

Kačių nėštumo komplikacijos retos, bet jų pasitaiko. Siekdama padėti katei kailinius kamuoliukus į pasaulį atsivesti lengvai, PURINA augintinių priežiūros komanda dalijasi patarimais, kaip kuo anksčiau pastebėti dėl pavojaus įspėjančius ženklus.
Sužinokite Daugiau

Katės šėrimas ir tinkamas mitybos suderinimas

Jei mylite kates, norėsite, kad jūsų kailiniuotoji bičiulė gyventų ilgai ir laimingai, būtų sveika ir aktyvi. Tam pasirūpinkite, kad katės mityboje būtų tinkamai suderintos penkių svarbiausių grupių medžiagos: baltymai, riebalai ir aliejai, vitaminai, mineralinės medžiagos ir angliavandeniai.
Sužinokite Daugiau

Kambarinių kačių svorio kontrolė

Kambarinės katės neturi tokių pat galimybių pasimankštinti, kaip einančios į lauką katės, todėl joms sunkiau išlikti lieknoms.
Sužinokite Daugiau

Ką geria katės?

Skirtingai nei žmonės, katės turėtų lakti tik vieną gėrimą – vandenį. Nors ir įprasta manyti kitaip, pienas katėms netinka, taigi geriausia laikytis kuo toliau nuo pieno produktų. Bet kodėl?
Sužinokite Daugiau

Kodėl PURINA siūlo platų kačių ėdalo asortimentą

Mums katės rūpi taip pat, kaip ir jums, mes žinome, kad savo mažajai bičiulei norite to, kas geriausia. Kurdami ėdalą katėms daug kalbamės su kačių mylėtojais, ir jie visada mums primena, kad kiekvienas augintinis yra savaip ypatingas.
LEARN MORE

Užkandžiai ir gardėsiai katėms

Jei mylite kates, žinote, kokia pagunda kyla pavaišinti savo kailiniuotąją draugę skanėstais ir kąsneliais nuo stalo.
Sužinokite Daugiau

Kaip šerti įnoringas kates

Visi žino, kad katės yra išdidūs ir išrankūs gyvūnai, taip pat ir dėl ėdalo – joms įtinka ne viskas! Kaip ir žmogus, kiekviena katė mėgsta tam tikrą ėdalą ir skonį, todėl išranki katė gali nusukti nosį, jei kas nors nedžiugins jos skonio receptorių.
Sužinokite Daugiau

Kačių šėrimas

Jūsų katei sulaukus pirmojo gimtadienio, pats laikas pagalvoti apie įprastą jos šėrimo rutiną. Žaismingam kačiukui išaugus į visiškai suaugusią katę, svarbu pasirūpinti, kad ji gautų visų reikiamų maistinių medžiagų ir būtų sveika ir laiminga.
Sužinokite Daugiau

Kaip rinktis katės vandens dubenėlius

Jei jūsų katė išranki vandeniui, pats laikas ieškoti naujo vandens dubenėlio. Pasirinkimas didelis, taigi šiek tiek pasidomėję rasite tinkamiausią savo augintinei dubenėlį.
Sužinokite Daugiau

Augintinės katės draudimas

Apdraudę katę ramiai jausitės, ir stresinėmis aplinkybėmis nekils jokių rūpesčių. Išrinkti tinkamą draudimą katėms gali atrodyti didelis darbas, bet mes pasirengę jums padėti!
Sužinokite Daugiau

DUK dėl kačių ir kačiukų sterilizacijos

Jūsų šeimą papildė naujas pūkų kamuoliukas – nuostabu! Kai jūsų katytė tebėra maža ir miela, gali būti sunku įsivaizduoti ją su savo pačios kačiukais.
Sužinokite Daugiau

Kačių ženklinimas mikroschemomis

Savo katę reikia ne tik mylėti ir prižiūrėti, bet ir kuo geriau apsaugoti, jei ji pasiklystų ar pasimestų. Jei paženklinate savo katę mikroschema, didesnė tikimybė, kad, kur nors nuklydusi, ji bus surasta ir saugiai grąžinta jums.
Sužinokite Daugiau

Kačiavimasis

Jei netrukus jūsų namuose katė atsives naują vadą minkštučių pūkų kamuoliukų, tikriausiai labai nekantraujate, bet taip pat ir nerimaujate.
Sužinokite Daugiau

Nustatykite katės sveikatos amžių ir mitybos poreikius

Dažniausiai žinome, koks mūsų katės amžius skaičiuojant metais, tačiau taip pat svarbu žinoti ir jos sveikatos amžių, nes kiekvienu gyvenimo etapu mitybos poreikiai būna kitokie.
Sužinokite Daugiau

Kaip parsinešti kačiuką namo

Puiki naujiena – pagaliau namuose pasveikinsite naują kačiuką! Kaip ir tada, kai namo parsivežate naujagimį, taip ir dabar norėsite, kad viskas eitųsi kuo puikiausiai ir katė greitai apsiprastų bei įsikurtų.
Sužinokite Daugiau

Kaip prižiūrėti kačiuko kailį

Nors jūsų katė labai graži, ji – kur kas daugiau nei tik gražus snukutis. Katės turi ne tik nuostabų kailį, bet ir biologinę prigimtį jį prižiūrėti.
Sužinokite Daugiau

Kaip šerti kačiuką

Štai ir parsinešėte į šeimą naują pūkų kamuolėlį – sveikiname! Įkurdinę naująjį gyventoją svarstysite, kaip pasirūpinti, kad jis augtų sveikas ir stiprus.
Sužinokite Daugiau

Reguliarios katės patikros pas veterinarą svarba

Net jei savo katės sveikatą atidžiai prižiūrite, naudinga kartą per metus jos sveikatą ir savijautą patikrinti pas veterinarą.
Sužinokite Daugiau

Kaip nustatyti, ar katė katinga

Kačiukų atsivedimas – jaudinantis metas jums ir jūsų katei. Jei norite namuose sulaukti tų pūkų kamuoliukų, turite žinoti, kaip suprasti, kad jūsų katė katinga, ir kaip pasirūpinti, kad jos nėštumas kuo geriau klostytųsi.
Sužinokite Daugiau

Naujos katės priėmimas į namus

Artėjant naujosios katės ar kačiuko atsiradimo namuose dienai, jūs neabejotinai jausite didelį jaudulį. Yra daugybė dalykų, kuriais galite užsiimti per tas kelias dienas iki atvykstant naujajam augintiniui.
Sužinokite Daugiau

Ką man auginti – katę ar šunį?

Garsėjame kaip gyvūnų mylėtojų šalis – ir ne be reikalo! Katės ir šunys besąlygiškai myli savo šeimininkus, dovanoja jiems švelnumą ir draugystę, taip pat turi gydomųjų savybių, pavyzdžiui, bendrai pagerina žmogaus sveikatą ir gerovę – kam gi nepatinka prisiglausti prie kailiniuotojo savo draugo po ilgos dienos?
Sužinokite Daugiau

Kaip katei tinkamai paruošti namus

Jūsų nauja katė jums labai brangi, todėl norėsite, kad namai ir sodas jai būtų kuo saugesni. Taigi nuo ko pradėti kurti katės tvirtovę ir saugų sodą?
Sužinokite Daugiau

Įsigyjant kačiuką

Taigi, jei nusprendėte suteikti mylinčius namus mielam kačiukui, turite būti gerai pasiruošę ir žinoti, kokios veislės augintinio norite.
Sužinokite Daugiau

Kaip išsirinkti sau tinkamiausią katę

Renkantis naują katę ar kačiuką išgyvenama nuostabi ir jaudinanti patirtis!
Sužinokite Daugiau

Įvairios kačių veislės

Daugelis visur sutinkamų kačių, kurios dar vadinamos beveislėmis, yra tiesiog neveislinės katės. Šios draugiškos, žavios ir labai smalsios žmogaus bičiulės, matyt, yra dažniausiai auginamos katės.
Sužinokite Daugiau

Kaip priimti auginti arba išgelbėti katę?

Sprendimas priglausti katę turi daug pranašumų. Jūs suteikiate katei antrą galimybę gyventi mylinčioje šeimoje – tokios galimybės nusipelno kiekvienas gyvūnas.
Sužinokite Daugiau

Įsigyjant katę

Rinktis naują katę labai smagu, tačiau gali kilti daug klausimų. Pavyzdžiui, kokia veislė jums patiktų? Ar jūsų netrikdys padykusio kačiuko išdaigos? Gal jūsų gyvenimo būdą labiau atitiktų rami vyresnio amžiaus katė?
Sužinokite Daugiau