Azijos pusiau ilgaplaukė katė

Azijos pusiau ilgaplaukė katė

Azijos pusiau ilgaplaukės katės yra tokio sudėjimo, kaip Burmos katės, bet ilgesniu kailiu. Galva yra trumpo pleišto formos, ausys didelės arba vidutinės. Ilga uodega pūkuota. Akys gan toli viena nuo kitos, nei migdolo formos, nei apvalios ir gali būti bet kokios spalvos nuo geltonos iki žalios. Kūnas tvirtas ir raumeningas, nugara stipri ir tiesi.

Azijos pusiau ilgaplaukė katė
  • Kailio ilgis: Ilgas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: kartą per savaitę
Azijos pusiau ilgaplaukė katė
  • Kasdienė mankšta : Aukštas
Azijos pusiau ilgaplaukė katė
  • Triukšmas: Vidutinis

Kilmė

Tai vienintelė pusiau ilgaplaukių kačių veislė Azijos kačių veislių grupėje. Neskaitant Burmilos kačių, kurios atsirado atsitiktinai, susiporavus šinšilos patinui ir šviesiai violetinės spalvos Burmos veislės patelei, šios Azijos grupei priklausančios katės buvo išveistos veislininkų, mėginusių išveisti Burmos tipo kates, kurių spalvos nebuvo pripažįstamos tinkamomis tai veislei. Vykdant Azijos kačių veisimo programą kai kuriose vadose atsivesta kačiukų ilgesniais kailiais – šios katės ir panaudotos šiai dailiai naujai veislei sukurti.

Kilmės šalis

Didžioji Britanija

Charakteris

Azijos pusiau ilgaplaukės katės draugiškos ir prieraišios. Šios veislės katėms labai patinka dėmesys, joms būtina jaustis šeimos narėmis. Šios katės būna labai reiklios, dažnai sekioja paskui šeimininkus namuose ir kniaukia reikalaudamos dėmesio. Azijos grupės katės būna protingos, dažnai geba rasti įvairius sprendimus, pavyzdžiui, sugalvoja, kaip atsidaryti duris. Užkalbinta dažna katė supranta, kas sakoma, ir atsako. Jos labai gerai jaučia savo šeimininkų nuotaiką, todėl yra puikios draugės.

Sveikata

Veterinarijos literatūroje apie konkrečias ligas, susijusias su Azijos pusiau ilgaplaukėmis katėmis, nerašoma. Kaip ir visas kates, Azijos kates reikia saugoti nuo ligų ir skiepyti, reguliariai gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti jų sveikatą pas veterinarą.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Azijos pusiau ilgaplaukių kačių kailiui reikia skirti daug dėmesio, bet ne tiek daug, kiek ilgaplaukių persų kačių kailiui. Šukuojamas šukomis ir minkštu šepečiu kailis atrodys gerai.

Papildoma informacija

Azijos pusiau ilgaplaukės katės (Tiffanie) ne ta pati veislė, kaip Tiffany – Jungtinėje Karalystėje nepripažįstama Amerikos veislė, dar vadinama užsienio ilgaplaukėmis–pusiau ilgaplaukėmis Burmos katėmis.