Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Burmos Katė

Burmos Katė

Burmos katės yra vidutinio dydžio, jų galva apskrita, kūnas dailus, bet raumeningas. Šios veislės katės ne tokios didelės ir tvirtos, kaip Britų trumpaplaukės, bet ir ne tokios liaunos ir trapios, kaip Siamo katės. Jų akys didelės ir žvilgančios, gali būti bet kurio geltonos spalvos atspalvio, dažnai kintant apšvietimui atrodo, kad atspalviai kinta. Uodega tiesi, užsibaigia apvaliu tarsi teptukas galiuku. Prie kūno prigludęs švelnus, trumpas ir blizgantis kailis – tai išskirtinis Burmos kačių bruožas. Burmos veislės katės būna 10 spalvų, tačiau, nepriklausomai nuo spalvos, apačioje kailis būna šviesesnis nei nugaroje, o atspalvis keičiasi palaipsniui.

Verta žinoti
  • Labai aktyvi ir viskuo besidominti katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Labai balsinga katė
  • Vidutinio sudėjimo kačių veislės
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Lauke gyvenanti katė
  • Puikiai tinkama šeimai katė

Charakteris

Burmos katė yra nepaprastai draugiškas ir prieraišus gyvūnas; kad jaustųsi laiminga, jai reikia žmogaus dėmesio. Šios veislės augintinės labai reiklios – Burmos katės sekioja savo šeimininkus po namus kniaukdamos dėmesio, jos gali net ropštis ant kojų maldaudamos, kad jas paimtų ant rankų ir priglaustų! Tai labai balsingos katės, dažnai jos sveikina grįžusius namo šeimininkus arba reikalauja ko nors įsigeidusios arba norėdamos ką nors veikti drauge. Jos labai ištikimos savo šeimininkams ir kartais vadinamos šuniško būdo katėmis, nes daugeliui labai patinka žaisti žaidimą „atnešk“. Šios katės labai protingos, randa būdų įvairioms problemoms išspręsti, pavyzdžiui, atsidaro duris, tad dažna šios veislės katė būna tikra pabėgimo meistrė!

Kilmė

Kilmės šalis: Burma

Tamsiai ruda katė, siluetu primenanti Siamo katę, pirmą kartą iš Tolimųjų Rytų į Kaliforniją atvežta praėjusio šimtmečio ketvirtajame dešimtmetyje. Tuo metu Amerikoje nebuvo kitų Burmos veislės kačių, todėl Wong Mau buvo suporuota su Siamo katinu su rudomis žymėmis. Selektyviai veisiama naujoji tamsaus kailio veislė pavadinta Burmos kačių vardu, tokia ji mums žinoma ir šiandien. Burmos katės pirmą kartą pripažintos kaip veislė Amerikoje, o į Europą atkeliavo penktajame dešimtmetyje. Per tą laiką taikant veisimo programas sukurta įvairiausių kailių atspalvių.