Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Bombėjaus Katė

Bombėjaus Katė

Bombėjaus katė yra vidutinio sudėjimo, žvilgančiu juodu, kaip smala, ir spindinčiu, tarsi lakas, kailiu. Jos galvos viršugalvis yra švelniai gaubtas, ausys apvaliais galiukais, o snukutis platus ir bukas. Nuostabios, didelės ir išraiškingos vario arba aukso spalvos akys įsodintos tolokai viena nuo kitos. Kūnas tvirtas ir raumeningas, nugara stipri ir tiesi. Nosies odelė ir akių pakraščiai – juodi, o letenėlių padeliai būna juodi arba tamsiai rudi.

Verta žinoti
  • Žaisminga ir smalsi katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Labai balsinga katė
  • Vidutinio sudėjimo kačių veislės
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti
Apskritai sveika veislė

Galimi Bombėjaus kačių sveikatos sutrikimai:
– Policistinė inkstų liga: paveldima būklė, lemianti cistų susidarymą inkstuose. Tai turi poveikį inkstų funkcijai ir galiausiai gali lemti inkstų nepakankamumą. Vis dėlto verta paminėti, kad rizika susirgti šia liga šios veislės atstovėms yra mažesnė nei kitų į šią problemą linkusių veislių katėms. 
– Burmos katėms pasitaikantis galvos apsigimimas, kai tinkamai nesusiformuoja snukis ir kaukolė.

Galima atlikti ligų tyrimus:
– DNR tyrimas dėl policistinės inkstų ligos ir Burmos katėms pasitaikančio galvos apsigimimo, kuriuo nustatoma, ar katei yra tikimybė susirgti šiomis ligomis.

Charakteris

Azijos grupei priklausančios katės yra nepaprastai draugiškos ir prieraišios. Bombėjaus katės turi ypatingą balsą, dažniausiai būna labai balsingos. Jos nėra įprastos kniauklės, veikiau giesmininkės. Bombėjaus katėms labai patinka dėmesys, joms būtina jaustis šeimos narėmis – jos būna puikios draugės. Azijos katės labai protingos, dažnai geba rasti įvairius sprendimus, pavyzdžiui, sugalvoja, kaip atsidaryti duris. Azijos katės dažniausiai geriau nei dauguma kačių sutaria su šunimis.

Kilmė

Kilmės šalis: Britanija ir JAV

Bombėjaus katės yra viena iš Azijos kačių rūšių, sukurta veislininkų, norėjusių išveisti tokio tipo Burmos kates, kurių spalvos nepripažįstamos tinkamomis Burmos veislei. Jungtinėje Karalystėje Bombėjaus katės yra juoda Azijos kačių veislė.