Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Abisinijos Katė

Abisinijos Katė

Abisinijos katės yra grakštūs, vidutinio dydžio gyvūnai, lankstaus kūno ir ilgomis, laibomis kojomis. Jų galva apvali, pleišto formos su būdingais nedideliais kuokšteliais ant ausų galiukų ir didelėmis migdolo formos akimis. Kailis trumpas, prigludęs, su būdingais „taškiukais“ – šį įspūdį sukuria spalvoti ruoželiai ant kiekvieno plauko. Būdingiausia rausva spalva, bet yra keletas kitų.

Verta žinoti
  • Labai aktyvi ir viskuo besidominti katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Šiek tiek balsinga katė
  • Vidutinio sudėjimo kačių veislės
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Lauke gyvenanti katė
  • Puikiai tinkama šeimai katė
Apskritai sveika veislė

Abisinijos katėms galimi tokie sveikatos sutrikimai:
– Piruvato kinazės trūkumas: liga, sukelianti anemiją (raudonųjų kraujo kūnelių žūtį).
– Progresuojančioji tinklainės atrofija: paveldima aklumą galinti sukelti liga, kuria sergant dalis akies degeneruoja ir sunyksta.
– Amiloidozė, kai organuose ir audiniuose kaupiasi baltymai, galintys sukelti organų nepakankamumą.

Charakteris

Abisinijos katės yra tylios, protingos ir smalsios, jos ištikimos ir mėgsta žmonių draugiją, prisiriša prie savo šeimynykščių, net prie šuns! Jos mėgsta erdvę ir yra aktyvios, taip pat yra geros laipiotojos – šioms katėms patiks sodas su gausybe medžių, jos mėgsta įsitaisyti kur nors aukštai. Žaismingos, bet saikingai, tad nėra pasiutėlės!

Kilmė

Kilmės šalis: Abisinija (Etiopija)

Kiti vardai: Abisinė, katė triušelė

Dažnai manoma, kad Abisinijos kates garbino senovės egiptiečiai, mat jos panašios į ten randamas mumifikuotas kates. Ši katė taip pat panaši į Afrikos laukinę katę – naminės katės pramotę. Abisinijos kačių istorija Jungtinėje Karalystėje šiek tiek miglota, vis dėlto tikėtina, kad XIX a. septintajame dešimtmetyje šias kates iš Abisinijos (dabar Etiopija) atgabeno kariškiai. Pirmosios Abisinijos katės buvo sukryžmintos su britų trumpaplaukėmis, o vėliau – su rytietiškų veislių katėmis. Jau daug metų vadose pasitaiko ilgaplaukių Abisinijos kačiukų, o nuo praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio jie auginami kaip atskira veislė, vadinama Somalio katėmis.