Your Pet, Our Passion.
Britų Trumpaplaukė Katė

Britų Trumpaplaukė Katė

Britų trumpaplaukės katės yra didokos, galima sakyti – stambokos ar kresnos. Daugelis bruožų yra apvalaini – snukutis ir skruostai, ausys, akys ir galva. Trumpa plati nosis virš tvirto atitraukto smakro, neatsikišusi krūtinė, trumpa stora uodega – viskas byloja, kad katė stipri ir tvirta. Kailis trumpas ir tankus, nepūkuotas, būna daugiau kaip 100 spalvų ir raštų derinių.

Verta žinoti
  • Žaisminga ir smalsi katė
  • Draugiška, bet nepriklausoma katė
  • Tyli katė
  • Stambesnių ir kresnesnių kačių veislės
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti
Apskritai sveika veislė

Britų trumpaplaukių kačių veislei gali būti būdingi tokie sveikatos sutrikimai: 
– Policistinė inkstų liga: paveldima būklė, lemianti cistų susidarymą inkstuose. Tai turi poveikį inkstų funkcijai ir galiausiai gali lemti inkstų nepakankamumą. 
– Hipertrofinė kardiomiopatija: tai liga, kai širdies raumuo tampa nenormaliai storas, todėl širdis negali efektyviai plakti. 
– Britų trumpaplaukėms katėms būdingas autoimuninis limfoproliferacinis sindromas: sunki liga, kai gaminasi neįprastai daug imuninių ląstelių, todėl padidėja organai, atsiranda anemija ir bendras negalavimas. 

Galima atlikti ligų tyrimus:
– Galima atlikti DNR tyrimą dėl britų trumpaplaukėms katėms būdingo autoimuninio limfoproliferacinio sindromo, kuriuo patikrinama, ar katė gali sirgti šia liga. 

Charakteris

Britų trumpaplaukes kates galima vadinti švelniosiomis kačių pasaulio milžinėmis. Su žmonėmis ir kitais gyvūnais elgiasi meiliai, yra prieraišios. Britų trumpaplaukės nereikalauja tiek daug žmogaus dėmesio, jos tylesnės ir nėra tokios smalsios, kaip daugelis Rytų kačių, per smalsumą vis patenkančių į bėdą!

Kilmė

Kilmės šalis: Didžioji Britanija

Britų trumpaplaukės – pati populiariausia veislinių kačių veislė Jungtinėje Karalystėje. Nors rašytinių dokumentų apie britų trumpaplaukes turima tik nuo amžiaus pradžios, ši veislė gyvuoja jau šimtus metų. Pirmąsias trumpaplaukes kates į Didžiąją Britaniją tikriausiai atgabeno įsiveržusi romėnų kariuomenė – jos graviūrose ir paveiksluose vaizduojamos šimtus metų. Daug jų pateko į Naująjį pasaulį, ten jos labai išpopuliarėjo. Šiandien veislei būdingi įvairios spalvos ir kailių raštai – tai selektyvaus geriausių gatvės kačių veisimo devynioliktame amžiuje ir kruopštaus veisimo planavimo iki šių dienų rezultatas.

Sveikata

Mityba

Priežiūra

Istorija ir kilmė

Lauke ar kambaryje