Your Pet, Our Passion.
Burmila

Burmila

Burmilos yra vidutinio sudėjimo katės, panašios į Burmos kates, tvirto raumeningo kūno ir tiesia, stipria nugara. Patelė daug mažesnė ir dailesnė nei patinas. Galva švelniai gaubtu viršugalviu, snukutis pleišto formos, o ausys toliau viena nuo kitos. Išraiškingos akys gali būti bet kokios spalvos nuo auksinės iki žalios. Kailis trumpas ir prigludęs, blankiu poplaukiu, o kiekvienas plauko galiukas pasižymi lygia tamsesne spalva – toks kailis dengia visas kitas kūno dalis, o kaktoje yra išskirtinė M formos žymė.

Verta žinoti
  • Žaisminga ir smalsi katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Šiek tiek balsinga katė
  • Vidutinio sudėjimo kačių veislės
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti
Apskritai sveika veislė

Burmilos veislės katėms gali pasitaikyti: 
– Policistinė inkstų liga: paveldima būklė, lemianti cistų susidarymą inkstuose. Tai turi poveikį inkstų funkcijai ir galiausiai gali lemti inkstų nepakankamumą. Vis dėlto verta paminėti, kad rizika susirgti šia liga šios veislės atstovėms yra mažesnė nei kitų į šią problemą linkusių veislių katėms. 
– Burmos katėms pasitaikantis galvos apsigimimas, kai tinkamai nesusiformuoja snukis ir kaukolė.

Charakteris

Burmilos katės yra ne tokios triukšmingos, kaip Burmos katės, bet ne tokios romios, kaip šinšilos katės. Šioms katėms labai patinka dėmesys, joms būtina jaustis šeimos narėmis. Burmilos būna labai reiklios, dažnai sekioja paskui šeimininkus namuose. Kaip ir dauguma Azijos kačių, Burmilos labai protingos, dažnai geba rasti įvairius sprendimus, pavyzdžiui, sugalvoja, kaip atsidaryti duris.

Kilmė

Kilmės šalis: Didžioji Britanija

Burmilos katės yra trumpaplaukės, jos priklauso Azijos kačių grupei. Ši veislė sukurta 1981 m. atsitiktinai suporavus šinšilą katiną ir šviesiai violetinės spalvos Burmos patelę. Kačiukai atrodė ir elgėsi kaip Burmos katės, bet jų kailis buvo nuostabios sidabrinės spalvos su šinšiloms būdingomis žymėmis ant plaukų galiukų. Jie sukėlė tokį susidomėjimą, kad tai porai buvo leista vėl susiporuoti, taip buvo atvesta dar viena vada.

Sveikata

Mityba

Priežiūra

Istorija ir kilmė

Lauke ar kambaryje