Your Pet, Our Passion.
Devonreksai

Devonreksai

Pamačius devonreksą pirmiausia įsimena velniūkščio snukutis ir klostytas kailis. Skruostai platūs, akys ir ausys labai didelės, įsodintos žemai galvoje. Trumpas kailis yra su apsauginiais banguotais plaukais, bet daugiausia šį sluoksnį sudaro apatinis poplaukis. Devonreksai turi būdingas reksams „Marselio bangas“, o kailis vilnija ir banguoja, ypač ant nugaros. Ūsai ir antakiai taip pat raitosi. Devonreksų kailis gali būti bet kokios spalvos arba rašto.

Verta žinoti
  • Labai aktyvi ir viskuo besidominti katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Tyli katė
  • Lieknų ir elegantiškų kačių veislė
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Hipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Charakteris

Už išdaigas devonreksai meiliai vadinami mažaisiais nenuoramomis ir beždžionėlėmis katės kailiu, mat jie mėgsta suptis ant užuolaidų ir ropštis tapetais! Šios gyvastingos ir ekstravertiškos katės tikros pokštininkės. Jos turi keletą „šuniškų“ savybių, pavyzdžiui, mėgsta atnešti žaisliuką, jas galima išmokyti vaikščioti su pasaitėliu. Tai labai švelnios ir prieraišios katės, jos nepakenčia nuobodulio ir nemėgta būti vienos. Atėję į svečius nustebsite, kaip nuodugniai jus ištyrinės smalsusis devonreksas – nespėsite nė atsisėsti!

Kilmė

Kilmės šalis: Anglija (Devono grafystė)

Devonreksų veislė kilo iš 1960 m. Devone aptiktos katės garbanotu kailiu. Kaip ir Kornvalio reksų, devonreksų kailio struktūrą lemia recesyvinis genas, ir, norint šią veislę išsaugoti, buvo reikalinga įvaisa. Tačiau devonreksų genas yra ne tas, dėl kurio garbanojasi Kornvalio reksų plaukai, tad, kryžminant devonreksus ir Kornvalio reksus, vedamos tiesiaplaukių kačiukų vados. Veikiausiai šios dvi mutacijos įvyko atskirai, nors ir geografiniu požiūriu labai artimose vietovėse – Devone ir Kornvalyje. Praėjus 10 metų po šio atradimo veislė buvo pripažinta Didžiojoje Britanijoje.

Sveikata

Mityba

Priežiūra

Papildoma informacija