Your Pet, Our Passion.
Bengalijos Katė

Bengalijos Katė

Bengalijos katė yra didelė, aptaki ir labai raumeninga katė su stora uodega – ši būna nuleista. Šių kačių laukinės išvaizdos įspūdį sustiprina išskirtinis storas, ištaigingai taškuotas arba marmuro rašto kailis. Galva plati, ausys nedidelės, ūsų pagalvėlės ryškios, o akys išsiskiria juodais apvadais ir yra migdolo formos. Uodega stora, smailėjanti, užsibaigia juodu galiuku. Nėra kitos tokios kačių veislės, kuriai būtų būdingas toks aukso arba perlo dulkių įspūdis (žvilgesys), kaip kai kurių Bengalijos kačių. Jos gali būti labai reiklios, nes yra labai aktyvios.

Verta žinoti
  • Labai aktyvi ir viskuo besidominti katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Labai balsinga katė
  • Lieknų ir elegantiškų kačių veislė
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Lauke gyvenanti katė
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Charakteris

Bengalijos katės pasitiki savimi, taip pat yra prieraišios. Jos yra nepaprastai energingos ir žaismingos. Šios veislės katės yra protingos ir, regis, viską, ką mato aplink – taip pat ir šeimos šunį, – vertina vienu požiūriu: „ar su tuo galima žaisti?“ Jos gyvastingos, labai mėgsta laipioti ir būna balsingos – gali pasižymėti ypatingu balsu. Jis apibūdinamas įvairiai – kaip burkavimas, čiulbėjimas ar keistas gergždžiantis garsas. Bengalijos kačių veislė yra labai balsinga, jos turi labai platų „žodyną“, kai kurie garsai būna labai šaižūs, ypač nepažįstamoje aplinkoje. Dieną joms reikia draugijos, kad nebūtų nuobodu.

Kilmė

Kilmės šalis: JAV

Bengalijos katės yra gana nauja kačių veislė, išvesta JAV iš pradžių sukryžminus Azijos leopardinę ir naminę kates. Bengalijos katės pavadintos pagal lotynišką laukinio protėvio Felis bengalensis (Azijos leopardinė katė) pavadinimą. Kuriant naminių Bengalijos kačių veislę norėta, kad jos išliktų fiziškai labai panašios į gražiuosius laukinius protėvius, tačiau kartu siekta, kad naujosios veislės naminės katės būtų malonios ir patikimos šeimos draugės. Bengalijos katės yra penkta pagal populiarumą veislė Jungtinėje Karalystėje.

Sveikata

Mityba

Priežiūra

Papildoma informacija