Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Balio Katė

Balio Katė

Balio katės yra labai gražūs vidutinio dydžio gyvūnai, tokių pat pailgų lieknų formų, kaip ir Siamo katės. Kūnas lieknas ir grakštus, o galvos profilis tiesus, ausys didelės, gali būti su kuokšteliais. Jų kailis vilnijantis ir švelnus kaip šilkas, gali būti nuo vieno iki kelių centimetrų ilgio, lygiai prigludęs prie kūno. Uodega ilga ir puri, jos plaukai daug ilgesni. Vilna neturi poplaukio, todėl oficialiai šios katės priskiriamos pusiau ilgaplaukėms. Akys šviesiai mėlynos, rytietiškos formos. Kailio spalva kai kuriose vietose (ant ausų, snukučio, kojų, letenėlių ir uodegos) ir kaukė tokios pat, kaip ir Siamo kačių. Jungtinėse Amerikos Valstijose Balio katės, turinčios dar ir kitų žymių, kurios skiriasi nuo leidžiamų, vadinamos Javos katėmis.

Verta žinoti
  • Labai aktyvi ir viskuo besidominti katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Labai balsinga katė
  • Lieknų ir elegantiškų kačių veislė
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Hipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Charakteris

Balio kačių temperamentas panašus į Siamo kačių, tačiau kai kurie šeimininkai teigia, kad Balio katės šiek tiek ramesnės. Tačiau tikėtina, kad Balio katė bus veikiau ekstravertė ir reikalaus dėmesio iš savo draugų žmonių. Balio katės yra nepaprastai balsingos, jos tarsi kalbasi su šeimininku. Šios katės trokšta būti šeimos narės, reikalauja dėmesio, taigi joms patinka žmonių draugija, todėl tinka žmogui, kuris nebūna visą dieną išėjęs.

Kilmė

Kilmės šalis: Amerika

Iš esmės Balio katė yra ilgaplaukė Siamo katė. Pirmą kartą šios veislės katės pastebėtos XX a. pradžioje, tačiau veislininkai iš pradžių ilgaplaukių kačiukų atsisakydavo. Po Antrojo pasaulinio karo veislė buvo išvystyta ir iš pradžių vadinta ilgaplaukėmis Siamo katėmis, vėliau pavadinta Balio, nes šios katės panašios į grakščias Tolimųjų Rytų šventyklų šokėjas. 1961 m. Balio kačių veislė pripažinta Amerikoje, bet tik aštuntajame XX a. dešimtmetyje ji atvežta į Europą.