Your Pet, Our Passion.
Azijos Katė

Azijos Katė

Azijos katės yra ilgo, vidutinio dydžio kūno, gan raumeningos, o uodega užsibaigia apvaliu galiuku. Patelės daug mažesnės ir dailesnės nei patinai. Galva kūgio formos, švelniai gaubtu viršugalviu, vidutinio dydžio ausys yra toliau viena nuo kitos, akys didelės su sidabro spalvos apvadais. Kailis gali atrodyti kaip muarinis šilkinis audinys, yra trumpas, švelnus ir prigludęs prie kūno. Šios grupės gyvūnai būna įvairiausių spalvų ir raštų.

Verta žinoti
  • Labai aktyvi ir viskuo besidominti katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Šiek tiek balsinga katė
  • Lieknų ir elegantiškų kačių veislė
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti
Apskritai sveika veislė

Azijos katėms gali būti būdingi tokie sveikatos sutrikimai:
– Hipokalemija: būklė, kai kraujyje yra mažas kalio kiekis, dėl to katė nusilpsta. 
– Policistinė inkstų liga: paveldima būklė, lemianti cistų susidarymą inkstuose. Tai turi poveikį inkstų funkcijai ir galiausiai gali lemti inkstų nepakankamumą. Vis dėlto verta paminėti, kad rizika susirgti šia liga šios veislės atstovėms yra mažesnė nei kitų į šią problemą linkusių veislių katėms.
– Burmos katėms pasitaikantis galvos apsigimimas, kai tinkamai nesusiformuoja snukis ir kaukolė.
 
Galima atlikti ligų tyrimus:
– DNR tyrimas dėl hipokalemijos, policistinės inkstų ligos ir Burmos katėms pasitaikančio galvos apsigimimo, kuriuo nustatoma, ar katei yra tikimybė susirgti šiomis ligomis.

Charakteris

Azijos katės temperamentu labai panašios į Burmos kates – jos nepaprastai draugiškos ir meilios, bet šiek tiek mažiau padūkusios nei Burmos katės. Azijos katėms labai patinka dėmesys, joms būtina jaustis šeimos narėmis. Jos būna labai reiklios, dažnai sekioja paskui šeimininkus namuose ir kniaukia reikalaudamos dėmesio. Azijos katės labai protingos, dažnai geba rasti įvairius sprendimus, pavyzdžiui, sugalvoja, kaip atsidaryti duris. Jos labai gerai jaučia savo šeimininkų nuotaiką, todėl yra puikios draugės.

Kilmė

Kilmės šalis: Didžioji Britanija

Azijos katės panašios į Burmos kates, tačiau jų kailio spalvos nepripažįstamos priklausant Burmos kačių veislei. Šiai grupei priklauso Bombėjaus, burmilos ir Azijos pusiau ilgaplaukės katės. Tai jauna ir sparčiai besivystanti veislė, jos populiacija auga. Šiai grupei priskiriamos Bombėjaus katės, burmilos ir Azijos pusiau ilgaplaukės katės, vardijamos atskirai.

Sveikata

Mityba

Priežiūra

Istorija ir kilmė

Lauke ar kambaryje