Lapermas

Lapermas

Lapermai dailūs, panašūs į Siamo kates, galva yra pleišto formos. Abiejų tipų (ilgaplaukių ir trumpaplaukių) garbanoti kačių kaliai gali būti įvairaus ilgio ir vešlumo (priklauso nuo metų laiko ir katės brandos), bet šios veislės neturi poplaukio. Garbanos būna nuo stangrių bangelių iki ilgų spiralinių garbanų. Stangriausios garbanos būna kačių apačioje, ant gerklės ir užausiuose. Ilgaplaukių tipo kačių uodegos būna garbanotos ir papurusios, o trumpesnių plaukų tipo primena šepečius buteliams valyti. Visos garbanotos katės gali puikuotis ilgais raitytais ūsais. Lapermai gali būti bet kokių spalvų ir raštų. Jų akių spalvų gama būna nuo auksinės iki žaliai mėlynos, akys gali būti skirtingų spalvų.

Lapermas
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
Lapermas
  • Kasdienė mankšta : Vidutinis
Lapermas
  • Triukšmas: Vidutinis

Kilmė

Garbanotas arba banguotas lapermų veislės kačių kailis – įstabiausia jų savybė. Šios veislės pradininkas buvo aptiktas 1986 m. paprastų kačių vadoje viename Oregono ūkyje. Šešių kačiukų vadoje vienas buvo plikas. Per aštuonias savaites kačiuko kūnelis pasidengė labai švelniais garbanotais plaukais. Trečią–ketvirtą mėnesį kačiukas jau turėjo vešlų garbanotų plaukų kailį, kokį turi visos lapermų katės. Lapermų kailis gali būti trumpas arba ilgas, ir tai nebūdinga kitoms garbanoto kailio kačių veislėms, kaip antai devonreksams ar Kornvalio reksams. Už Amerikos ribų ši veislė nepaplitusi.

Kilmės šalis

JAV

Charakteris

Lapermai yra romios katės. Joms patinka žmonės ir jos nori būti žmonių draugijoje. Šios katės labai meilios ir mėgsta būti glaustomos, lengvai išmoksta atnešti daiktus ir įgyja daug kitų įgūdžių. Jos iš prigimties smalsios, visada nori žinoti, kas vyksta aplink. Jos tylios, bet parodo balsą, kai nori dėmesio.

Sveikata

Paveldimos šios veislės ligos dar nenustatytos.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Lapermų veislės kačių nereikia daug šukuoti. Jų kailis nelinkęs veltis ir šeriasi mažiau nei kitų veislių kačių. Išmaudžius ir nusausinus rankšluosčiu garbanos išsilaikys geriau; jei džiovinama džiovintuvu, plaukai pasišiaušia. Kaip ir visas kates, šias augintines rekomenduojama reguliariai skiepyti nuo ligų ir gydyti nuo parazitų.