Khao Manee katė

Khao Manee katė

Khao Manee yra lanksčios ir raumeningos katės grynai baltu trumpu ir lygiu, prigludusiu kailiuku. Ausys būna vidutinio dydžio arba didelės, o nosis švelniai išlenkta. Akių spalva yra išskirtiniausias šių kačių bruožas: jos gali būti visokios – nuo žydros iki gintaro, geltonos arba žalios spalvos, taip pat būna skirtingos – mėlynos ir bet kurios kitos spalvos. Tailande skirtingų spalvų akių Khao Manee katės laikomos geriausiomis ir dažnai dovanojamos kaip laimę nešančios. Kai kada balti kačiukai gimsta su tamsiomis dėmelėmis ant viršugalvio, bet jos iki vienų metų amžiaus pranyksta. Tai įprastas reiškinys.

Khao Manee katė
  • Kailio ilgis: Trumpas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Khao Manee katė
  • Kasdienė mankšta : Aukštas
Khao Manee katė
  • Triukšmas: Vidutinis

Kilmė

Khao Manee (deimantinė akis) yra reta kačių veislė iš Tailando; manoma, kad ji gyvuoja jau šimtus metų. Ji minima istorinėje Tamra Miau knygoje (Tailando kačių eilių knygoje, kuri datuojama maždaug 1350–1767 m.) Khao Plort (tai reiškia „baltutėlė“) vardu. Khao Manee pavadinimas tajų kalba reiškia „baltasis deimantas“, o „deimantu“ čia vadinamos nepaprastos šios veislės kačių akys. Sakoma, kad jas veisė patys karališkosios šeimos nariai. Ši veislė Tailande yra ketvirta pagal dydį tajų išveista veislė greta Siamo, Burmos ir Korato kačių.

Kilmės šalis

Tailandas

Charakteris

Khao Manee katės garsėja kaip aktyvios, veiklios, bendraujančios katės, jos protingos ir žaismingos. Šioms katėms patinka būti su žmonėmis, jos meiliai murkia ir maloniai kniaukia.

Sveikata

Esama sąsajos tarp baltos kailio spalvos, žydrų akių ir kurtumo. Ne visos žydraakės baltos katės būna kurčios, bet tokia galimybė yra. Kačių mėgėjų organizacijos ir Khao Manee kačių klubas rekomenduoja privaloma tvarką ištirti veisimui registruotas kates.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Trumpą Australijos miglos kačių kailį lengva prižiūrėti. Kaip ir visas kates, šios veislės augintines reikia reguliariai skiepyti, gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti jų sveikatą.

Kiti vardai

Baltasis deimantas, Khao Plort (baltutėlė), Deimantinė akis