Japonų trumpauodegė katė (ilgaplaukė)

Japonų trumpauodegė katė (ilgaplaukė)

Japonų trumpauodegės yra labai dailių linijų, gerai išvystyta jų raumenų sistema. Daili galva su didelėmis stačiomis ausimis ir didžiulėmis apskritomis, aiškiai įkypai pakreiptomis akimis. Įprastai laikoma uodega būna tik 5–8 cm ilgio. Jei katė rami, uodegą laiko tiesiai. Uodegos plaukai storesni ir ilgesni, jie auga visomis kryptimis ir primena bumbulą arba triušio uodegą. Trumpauodegės katės būna ilgaplaukės arba trumpaplaukės. Kailis minkštas ir švelnus kaip šilkas, būna įvairių spalvų. Japonijoje labiausiai vertinamos trispalvės šios veislės katės, išmargintos vėžlio kiauto raštu su baltos spalvos priemaiša (vadinamos „mi ke“) – tai sėkmę simbolizuojantis juodos, rausvos ir baltos spalvos derinys, paprastai būdingas patelėms.

Japonų trumpauodegė katė (ilgaplaukė)
  • Kailio ilgis: Ilgas
  • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
Japonų trumpauodegė katė (ilgaplaukė)
  • Kasdienė mankšta : Vidutinis
Japonų trumpauodegė katė (ilgaplaukė)
  • Triukšmas: Vidutinis

Kilmė

Išskirtinis japonų trumpauodegių kačių bruožas – uodega. Jei katė rami ir elgiasi įprastai, jos uodega atrodo kaip triušio, vis dėlto ji gali ją ištiesti iki 10–12 cm ilgio. Japonijoje ši veislė gyvavo jau VIII a., bet už Japonijos ribų nebuvo paplitusi iki praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio, kai japonų trumpaplaukės trumpauodegės buvo atgabentos į Ameriką. Japonų trumpaplaukės Amerikoje įgijo šalininkų, ir ši veislė dabar yra pripažįstama ir plačiai auginama JAV. Jungtinėje Karalystėje jų nedaug.

Kilmės šalis

Japonija

Charakteris

Japonų trumpauodegės yra draugiškos ir protingos. Šios veislės katės laikomos malonaus būdo gyvūnais, gerai sutariančiais su dauguma kitų naminių gyvūnų ir mėgstančiomis žmonių draugiją. Kai kurios katės išmoksta įvairių dalykų, todėl jas reikia nuolat užimti ir skatinti. Šios veislės augintinės gana „šnekios“.

Sveikata

Amerikoje japonų trumpauodegės laikomos atsparia ir sveika veisle – šios katės gyvena net keliolika metų. Šių duomenų patvirtinti ar paneigti remiantis Jungtinės Karalystės duomenimis negalima, nes šioje šalyje šios veislės gyvūnų nedaug. Sakoma, kad šios veislės kačių nevargina tokios problemos, kaip kitų beuodegių, kaip antai Meno veislės kačių, nes skiriasi genų mutacija. Tačiau šiuo klausimu informacijos dar nepakanka.

Mityba

Kalbant apie ėdalą, kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių.  Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, tad nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir aprūpinti šlapiu ir sausu ėdalu, pagamintu ir parinktu pagal individualų skonį.

Priežiūra

Japonų trumpauodegių kailio pernelyg prižiūrėti nereikia, nes jos pačios lengvai ir gerai susitvarko savo kailiuką. Ilgaplaukėms šios veislės katėms reikia skirti šiek tiek daugiau dėmesio. Tačiau ir ilgaplaukėms, ir trumpaplaukėms labai patiks dėmesys, kurį gaus šukuojamos minkštu šepečiu. Kaip ir visas kates, šias augintines rekomenduojama reguliariai skiepyti nuo ligų ir gydyti nuo parazitų.