Žarnynas – jūsų katės sveikatos laidas
Žarnynas – jūsų katės sveikatos laidas

Žarnynas – jūsų katės sveikatos laidas

article-pic-1_desktop

​Katės žarnynas

​Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad sveiko virškinimo trakto / žarnyno palaikymas turi labai daug įtakos bendrai mūsų sveikatai. Iš tiesų virškinimo traktas kartu su skrandžiu yra pirmasis vidinis barjeras, saugantis nuo maiste esančių patogenų (virusų ir bakterijų).

Žarnynas yra viena svarbiausių organizmo imuninės sistemos dalių. Žarnų imuninės ląstelės gamina antikūnus, kurie gali aptikti išorinius agresorius. Šie antikūnai gali susijungti su patogenais ir šiuos neutralizuoti, taigi jie natūraliai pašalinami iš organizmo ir nebekelia grėsmės.

Sveika ir subalansuota žarnyno mikroflora taip pat svarbi padedant kovoti su išorinėmis patogeninėmis bakterijomis ir jų sukeliamomis ligomis. Vadinamosios blogosios bakterijos žarnyne konkuruoja su sveikomis, arba gerosiomis, bakterijomis. Jei mikroflora subalansuota ir sveika, blogosioms bakterijoms sunkiau kolonizuotis ir sukelti sveikatos problemų.

Bet kaip galėtume stiprinti savo katės žarnyno sveikatą?

Labiausiai tam padėtų gerai subalansuota dieta, atitinkanti augintinio mitybinius poreikius ir gausi maisto medžiagų. Be to, moksliškai įrodyta, kad, vartojant karščiu apdorotas bakterijas lactobacillus, stiprinamas natūralus katės imunitetas, nes stimuliuojama antikūnų gamyba žarnyne. Šie antikūnai gali susijungti su virusais ir bakterijomis, kurie vėliau natūraliai pašalinami iš organizmo. Antikūnai taip pat padeda palaikyti sveiką žarnyno mikroflorą.

Sveikame žarnyne efektyviai absorbuojamos visos svarbiausios maisto medžiagos, kurių yra jūsų katės ėdale. Šie iš vidaus veikiantys pranašumai taip pat turi poveikį ir išorei.

Jūsų katės oda, dažniausiai padengta kailiu, kurį taip mėgstame glostyti, yra gyvybiškai svarbi – tai fizinis barjeras tarp išorės ir vidaus. Katei oda padeda sumažinti skysčių netekimą ir apsaugo nuo neigiamo išorės poveikio. Užtikrinant katės odos ir kailio sveikatą labai svarbios yra omega 6 riebalų rūgštys (kurių kačių organizmas pasigaminti negali ir kurios joms labai reikalingos). Kai katės dietoje yra optimalus šių rūgščių kiekis, jos absorbuojamos žarnose, patenka į kraują ir nunešamos į organizmo ląsteles. Pagrindinės omega 6 riebalų rūgštys būtinos odai, siekiant užtikrinti patikimą apsaugą nuo išorės aplinkos.

article-pic-2_desktop

​Kaip žinoti, ar katės žarnynas sveikas?

Virškinimo sutrikimų kamuojamai katei gali pasireikšti įvairūs simptomai, pavyzdžiui, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, apetito netekimas, katė gali būti apatiška ar mieguista. Šių simptomų priežastys gali būti įvairios, pavyzdžiui, stresas, virusai, parazitai, mitybos pokyčiai ar plaukų sąvėlos žarnyne. Jei jūsų katė patiria virškinimo sutrikimų, geriausia pasitarti su veterinaru, kuris nustatys simptomų priežastį ir pasiūlys atitinkamą sprendimą.

Išmatos puikiai nurodo jūsų augintinio virškinimo sistemos sveikatą – nors tai ir ne itin malonu, nepamirškite į jas žvilgtelėti ir reguliariai patikrinti!
Jūsų katė turėtų tuštintis reguliariai (vieną ar du kartus per dieną), išmatos turi būti taisyklingos formos ir vientisos.

Itin minkštos arba kietos ir sausos, taip pat pakitusios spalvos pilkos išmatos gali rodyti patologiją ar netinkamą mitybą. Jei kiltų su tuo susijusių abejonių, nedvejodami pasitarkite su veterinaru.

​​Žarnynas – viena svarbiausių katės imuninės sistemos dalių. Sveikame žarnyne absorbuojamos visos maisto medžiagos, kurių yra katės ėdale.​