Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Kačių kirminų simptomai
Katė vaikšto per žolę

Kaip atsikratyti kačių blusų?

Perskaitoma per 2 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Blusos yra parazitai, kurie prisitvirtina prie šeimininko kūno ir gyvuoja siurbdami kraują. Kačių blusos prisikabina prie katės odos, po kailiu. Paprastai jas galima pastebėti praskyrus kailį pirštais ar šukomis.

Nepaisant dažnai kruopštaus kailio priežiūros režimo, katės kartais gali pasigauti blusų. Jei katė nėra alergiška blusų įkandimams, ji gali nesikasyti ir dėl to blusas bus sunkiau pastebėti. Jei katė alergiška, ji gali smarkiai kasytis (blusų įkandimai gali sukelti niežulį).

Katę nuo blusų geriausia gydyti iškart, kai tik jas pastebite. Kokią iš parduodamų priemonių nuo blusų turėtumėte pasirinkti?

Prieš pradėdami gydyti katę nuo blusų, pirmiausia pasitarkite su veterinaru. Jis galės paskirti efektyviausią gydymą. Be to, svarbi pakartotinio užsikrėtimo prevencijos dalis yra blusų pašalinimas iš namų aplinkos.

Antkakliai nuo blusų

Anksčiau antkakliai nuo blusų buvo populiariausias būdas atsikratyti kačių blusų. Jie skleidžia parazitus atbaidančias ar žudančias dujas. Įprasti antkakliai nuo blusų jas gali išnaikinti tik aplink antkaklio vietą. O šiuolaikiniai kačių antkakliai nuo blusų skleidžia medžiagą, ištirpstančią katės odos riebaliniame sluoksnyje, ir išnaikina blusas visose katės kūno vietose.

Antrojo tipo antkakliui receptą paprastai išrašo veterinaras.

Pliusai:

 • Antkakliai gana pigūs.
 • Juos lengva naudoti – pakanka užmauti ant katės kaklo.

Minusai:

 • Kai kuriuose antkakliuose nėra gumos, todėl antkakliui užsikabinus už šakos ar kito daikto, katė gali įstrigti.
 • Gali būti, kad antkaklis katei dirgins kaklą.

Užlašinamieji preparatai

Užlašinamieji preparatai paprastai yra skystos formos. Skysčio po truputį reikia užlašinti ant katės nugaros – paprastai ant sprando, tarp menčių ir nugaros apačioje. Kiek preparato naudoti, priklauso nuo katės dydžio ir to, kiek blusų ji turi. Šis skystis įsigeria į katės odą ir nužudo ant kūno gyvenančias blusas.

Pliusai:

 • Lengva naudoti.
 • Priemonė naikina ir gyvas blusas, ir blusų lervas.

Minusai:

 • Kai kurios katės šiam vaistiniam preparatui gali būti jautrios.
 • Katės jaus ant kūno esančius vaistus ir gali mėginti juos nusivalyti. Svarbu kurį laiką stebėti katę, nes vaistai į odą įsigeria lėtai.

Šampūnai nuo blusų

Šampūnai nuo blusų yra sukurti taip, kad numarintų kačių blusas kontakto metu. Naudoti gali būti sudėtinga, nes teks katę kruopščiai išmaudyti ir įsitikinti, kad padengtos visos kūno dalys. Po maudynių galite naudoti blusų šukas, kad patikrintumėte, ar neliko blusų arba jų lervų. Jei jų rasite, maudynes gali tekti pakartoti.

Pliusai:

 • Santykinai pigu.
 • Greitas poveikis.

Minusai:

 • Kaip žino visi gyvūnų šeimininkai, išmaudyti augintinį ne visada paprasta. Maudyti augintinį, turintį blusų, ir naudoti neįprastą šampūną, gali būti dar sudėtingiau. Nesvarbu, kokį gydymo nuo blusų būdą rekomenduoja veterinaras – ar esantį šiame sąraše, ar kitokį – atminkite, kad blusas reikia išnaikinti ne tik iš katės kailio. Blusų lervos gyvena aplinkoje, todėl labai svarbu išvalyti baldus ir kilimus (ypač – katės guolį), kad visiškai jų atsikratytumėte. To nepadarius blusos labai lengvai grįš ir gydymą reikės pradėti iš pradžių.

Susiję straipsniai:

Purina One®
Perskaitoma per 2 min.

Kaip šerti kačiukus?

Perskaitoma per 2 min.

Kačių sterilizavimo kaina

Perskaitoma per 1 min.

Ar katė pasirenka šeimininką?