Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Kačių kaspinuočiai
katė žiūri atgal į kraiko padėklą

Kačių kirminų simptomai

Perskaitoma per 2 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Dažniausi kačių žarnyno parazitai yra askaridės ir kaspinuočiai. Nė vieni iš jų nėra naudingi jūsų katei – jie gali sukelti įvairių sutrikimų: nuo apatijos iki tualeto įpročių pasikeitimo, taip pat gali lemti svorio netekimą ir kitus simptomus.

Laimei, lengva pastebėti, kad katė turi kirminų. Jei žinosite dažniausiai pasitaikančius požymius, galėsite laiku nuvežti katę pas veterinarą.

Toliau aprašyti dažniausiai pasitaikantys požymiai, kad katė turi kirminų.

Svorio netekimas ir išsipūtęs skrandis

Katės, kurios turi kirminų, dažnai nesiskundžia apetitu, bet galite pastebėti, kad jos netenka svorio, nors ėda tiek, kiek įprastai. Jei katė dėl bet kokios priežasties numeta svorio, laikas keliauti pas veterinarą, bet jei kartu matomas išsitempęs (išsipūtęs) skrandis, tai gali būti požymis, kad katė turi kirminų.

Šiurkštus kailis

Dar vienas kirminų simptomas – katės kailio būklės pokyčiai. Kailis gali tapti šiurkštus ir nelygus, prarasti įprastą žvilgesį. Kartu su išsipūtusiu skrandžiu tai gali būti reikšmingas infestacijos požymis.

Tualeto įpročių pasikeitimas

Kirminų turinčių kačių tualeto įpročiai gali pasikeisti, ypač gali prasidėti viduriavimas. Nesvarbu, ar priežastis yra kirminai, ar ne, tokiu atveju svarbu katę parodyti veterinarui.

Matomi kirminų pėdsakai

Katės išmatose galite pastebėti kirminų ar jų dalių. Taip pat kirminų galite pastebėti aplink išangę arba gulte.

Kirminai gali būti įvairių dydžių; dažniausiai pasitaikančios – askaridės – gali užaugti iki 10 cm ilgio (nors vargu, ar pamatysite tokio dydžio kirmėlę). Kirminai paprastai yra baltos spalvos. Žiūrėkite, ar nesimato visų kirminų arba jų dalių. Kaspinuočių dalys atrodo kaip maži balti grūdeliai.

Neįprastas elgesys

Bet kokį neįprastą katės elgesį reikėtų tirti išsamiau, bet yra keli dalykai, kurie gali rodyti kirminų buvimą.

  • Apatija – kirminų turinčios katės dažnai būna apatiškos. Joms gali trūkti energijos arba gali atrodyti, kad jas mažiau domina paprastai džiuginę dalykai.
  • Šliaužimas per kilimą – tai reikšmingas kirminų infestacijos simptomas. Jei katė velka užpakalį per kilimą, tai gali daryti todėl, kad kirminai ją dirgina.  

Prevencija yra geriau nei gydymas

Atminkite, kad kirminų prevencija yra geriau nei gydymas nuo jų. Katei reikėtų reguliariai duoti preparatų nuo kirminų, kad ji išvengtų užsikrėtimo jais. Laikykitės veterinaro rekomendacijų, kad rastumėte katei tinkamiausią prevencijos būdą ir žinotumėte, kaip dažnai reikia duoti medicininių preparatų.

Kačiukams vaistų kaspinuočių prevencijai galima duoti kas mėnesį nuo šešių savaičių amžiaus, o nuo šešių mėnesių – kas tris mėnesius. Suaugusioms katėms vaistų galima duoti kas 2–6 mėnesius. Daugiau informacijos gali suteikti veterinaras.

Kirminais katė gali užsikrėsti ir prarijusi blusą, nes pasitaiko, kad blusos perneša kirminus. Dėl šios priežasties svarbi ir blusų prevencija.

Kačių gydymas nuo kirminų

Jei katė turi kirminų, gydymas gali būti įvairus. Veterinaras galėtų pasakyti, kuris būdas tinkamiausias jūsų katei.

Susiję straipsniai:

Purina One®
Perskaitoma per 2 min.

Kačiuko mokymas naudotis kraiko dėžute

Perskaitoma per 4 min.

Kodėl mano katė mane laižo?

Perskaitoma per 3 min.

Kačių kaspinuočiai