Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Tamsiai kailuota katė žaliomis akimis, žvelgiančiomis per petį

Kačių kaspinuočiai

Perskaitoma per 3 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Kaspinuočiai yra parazitai, paprastai gyvenantys katės pilve. Jie dauginasi prisitvirtindami prie žarnų ir pasidalydami į seriją segmentų su kiaušinėliais, kurie vėliau pašalinami su išmatomis.

Nors tai nemalonu, bet lengvai išgydoma, ypač jei kaspinuočių plitimą pastebėjote ankstyvoje stadijoje.

Kaip katės užsikrečia kaspinuočiais?

Nors kaspinuočiai yra dažna kačių problema, nedaug šeimininkų žino, kaip katės jais užsikrečia. Kaspinuočiais dažnai užsikrečiama katei netyčia suėdus kaspinuočio lervą. Daugelio tipo kaspinuočių lervų aptinkama blusose; prarijus blusą, kaspinuočio lerva ima augti katės viduje.

Tiesa, tai ne vienintelis būdas, kaip jūsų kailiniuotoji draugė gali užsikrėsti kaspinuočiais. Kai kurios katės ėda užsikrėtusių kačių išmatas, per kurias ir perduodami parazitai. Be to, kaspinuočius motina gali perduoti savo mažyliams.

Kaip atrodo kačių kaspinuočiai?

Kaspinuočiai yra ilgos, plokščios kirmėlės, jų ilgis būna skirtingas. Jie turi iš segmentų sudarytą kūną ir galvą, kurioje yra siurbtukai ir kabliukai, padedantys prisitvirtinti prie žarnų. Vis dėlto mažai tikėtina, kad pamatysite kaspinuotį tokiu pavidalu. Kaspinuočiams augant, jų kūno segmentai atsiskiria nuo pagrindinio kirmėlės kūno. Šių segmentų dažnai galima rasti katei po uodega, jie atrodo kaip maži ryžių grūdeliai. Taip pat jų galite pastebėti katės išmatose.

Simptomai

Dark furred cat relaxing on it's owners lap

Kalbant apie kačių kaspinuočius, yra nemažai simptomų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Pirmiausia patikrinkite katės išmatas. Jei jose yra mažų baltų grūdelių, tikėtina, kad katė turi šių parazitų. Šie maži grūdeliai gali būti kreminės spalvos, panašaus dydžio kaip ryžio grūdas.

Jei katė reguliariai laižosi išangę, tai irgi gali reikšti, kad ji turi kaspinuočių. Panašus požymis yra kandžiojimasis ar kasymasis šioje vietoje. Norėdamos pasikasyti pauodegį, katės dažnai velka užpakalines kojas per grindis; jei pastebėjote, kad katė taip daro, gali būti, kad ji turi parazitų.

Dėl kaspinuočių katės taip pat gali numesti svorio. Šis svorio netekimas gali pasitaikyti net ir tuo atveju, jei katės apetitas padidėjo. Paskutinis požymis, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį – tai katės kailio būklė. Jei katė turi kaspinuočių, jos kailis gali būti blausesnis nei įprastai arba nušiuręs.

Jei pastebite kuriuos nors iš šių požymių, svarbu katę kuo greičiau parodyti veterinarui. Anksti pastebėjus kaspinuočius, jų atsikratyti nėra sunku.

Kačių gydymas nuo kaspinuočių

Kačių gydymas nuo kaspinuočių yra gana paprasta procedūra. Pirmiausia turite katę parodyti veterinarui, kad šis nustatytų diagnozę. Jei jis patvirtins, kad katė turi kaspinuočių, tuomet galės paskirti tinkamų vaistų.

Abiejų tipų gydymas yra paprastas ir labai efektyvus, ypač jei parazitą aptikote ankstyvoje stadijoje.

Kačių kaspinuočių prevencija

Kačiukams nuo šešių savaičių amžiaus kas mėnesį galima duoti prevencinių preparatų nuo kaspinuočių. Sulaukusiems šešių mėnesių, šių preparatų galima duoti kas tris mėnesius. Suaugusioms katėms prevencinių preparatų gali būti duodama kas du–šešis mėnesius, atsižvelgiant į poreikį. Visada pirmiausia pasitarkite su veterinaru, kad būtumėte tikri, jog prevenciniai preparatai tinkami jūsų katei.

Blusų prarijimas yra viena iš pagrindinių priežasčių, kaip katės užsikrečia kaspinuočiais. Užlašinamieji preparatai nuo blusų yra puikus būdas išvengti kačių užsikrėtimo blusomis. Antkakliai nuo blusų ir per burną vartojami vaistai taip pat yra vieni iš būdų, kaip galite apsaugoti savo kailiniuotąją draugę nuo blusų. Pasikonsultuokite su veterinaru.

Peržiūrėkite visą mūsų straipsnių sąrašą (NUORODA) ir raskite dar daugiau pagalbos bei patarimų, kaip prižiūrėti katę. Būtinai peržiūrėkite visą mūsų „Purina One“ produktų sąrašą, kad rastumėte tinkamo tipo ėdalą savo katei.

Susiję straipsniai:

Purina One®
Perskaitoma per 2 min.

Katės ir dehidratacija

Perskaitoma per 2 min.

Kačiuko mokymas naudotis kraiko dėžute

Perskaitoma per 1 min.

Kokie žaislai tinkamiausi mano katei?