Kačių elgesys ir mokymas

Behaviour & Training

Kačių elgesys ir mokymas

Kaip suprasti ir paveikti katės elgesį

Kaip suprasti ir paveikti katės elgesį

Kačiuko arba katės dresavimas

Nors dresavimas tradiciškai dažniau siejamas su šunimis, ir katę galima kai ko išmokyti! Katė išmoks atpažinti savo vardą ir prieiti prie jūsų pakviesta! Kad augintinė įgytų šių įgūdžių, svarbu pradėti mokyti jau nuo mažens ir kuo greičiau.
Sužinokite Daugiau

Persikraustymas su kate

Katėms patinka gyventi jūsų namuose. Tai pažįstama ir maloni vieta, kur jos gali saugiai jaustis ir atsipalaiduoti.
Sužinokite Daugiau

Keliaujant su kate

Dauguma kačių mėgsta būti namuose, todėl kelionė su jomis kur nors kitur gali būti nervinga. Kai kurios kelionės neišvengiamas, todėl keliaujant su katėmis svarbu žinoti, kaip padaryti, kad jūsų draugė katė jaustųsi patogiai.
Sužinokite Daugiau

Ar galiu vežtis katę atostogų?

Kai kada atostogos tarsi nedžiugina, jei drauge nesiilsi visa šeima, o kai kurie žmonės šeimos nariais laiko ir savo augintinius. Atostogos su kate gali būti labai smagus būdas dar artimiau susidraugauti, tačiau svarbu tinkamai pasiruošti kelionei su kate!
Sužinokite Daugiau

Kodėl katės murkia?

Susirangyti prie savo murkiančios katės – palaima kiekvienam šeimininkui. Tai ženklas, kad ji laiminga, pasitiki jumis ir jaučiasi rami ant jūsų kelių, ji mėgaujasi jūsų rūpesčiu ir dėmesiu, bet ar tikrai?
Sužinokite Daugiau

Žinios apie teritorijos žymėjimą šlapimu

Katės yra nuostabūs augintiniai ir, nors dažniausiai jų elgesys priverčia mus juoktis ir šypsotis, kai kurie jų veiksmai gali pasirodyti keisti ir net šiek tiek nedraugiški! Pavyzdžiui, katės čiurškia šlapimą, o tai nemalonu, jei vyksta namuose. Jei čiurškimas sukelia problemų, geriausia jas spręsti bandant suprasti savo katės elgesį, o tada imtis priežasties.
Sužinokite Daugiau

Kaip katėms padėti įveikti baimes

Katės išgyvenimo instinktas dažnai apsaugo ją juo bėdų, bet kai kada jis gali tapti neracionalia fobija. Laimei, yra būdų padėti savo išsigandusiai katei ir ją apsaugoti, kad neatsirastų nereikalingų baimių.
Sužinokite Daugiau

Kaip suprasti katės elgesį ir kūno kalbą

Nesvarbu, ar pirmą kartą auginate katę ar jau seniai bičiuliaujatės su katėmis, tikrai bus akimirkų, kai norėsite žinoti, ką jūsų katė galvoja.
Sužinokite Daugiau

Vakarėliai, katės ir fejerverkai

Visiems patinka šventės. Tačiau triukšmas, minia ir neįprastos situacijos gali kelti nerimą katėms, kurios prie jų nepratusios. Todėl pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums ir jūsų katei mėgautis švenčių sezonu!
Sužinokite Daugiau

Agresyvus kačių elgesys

Nors mūsų murklės dažniausiai būna meilios ir švelnios, retkarčiais gali būti blogos nuotaikos, visai kaip mes. Kačių agresija yra antra dažniausiai iškylanti kačių elgesio problema po teritorijos žymėjimo šlapimu patalpoje.
Sužinokite Daugiau

Destruktyvaus kačių elgesio problemos

Tikriausiai jūsų katė yra tikra išdaigininkė, ir tai viena iš daugelio priežasčių, kodėl taip smagu su ja gyventi. Tačiau kartais katės elgesys gali nustebinti. Galbūt jūsiškė katė drasko saugomus daiktus ir galanda į juos nagus? O gal ji sudraskė į skutelius niekuo dėtas užuolaidas? Dažniausiai manome, kad tik išdykę arba nervingi šunys apgraužia baldus ir sujaukia namus, bet ir katės, turinčios destruktyvaus elgesio problemų, gali pridaryti nemažai žalos.
Sužinokite Daugiau

Kačių priežiūra ir kačių psichologija

Katei reikia ne tik tinkamo pagal amžių ir sveikatos būklę ėdalo ir mankštos – vienas iš svarbiausių dalykų, norint auginti laimingą katę, yra ir emocinė sveikata bei katės priežiūra.
Sužinokite Daugiau

Dažni klausimai dėl kačių ir vandens

Daugeliui augintojų kyla klausimų dėl kačių ir vandens. Nors manoma, kad katės nekenčia visko, kas šlapia, kai kurios iš jų elgiasi kaip tik priešingai. Kiek tai susiję su vandeniu, daugelis kačių labai panašios, nors tarp pavienių kačių yra ir daug skirtumų. Atsakėme į dažniausiai pasitaikančius jūsų klausimus apie kates ir vandenį.
Sužinokite Daugiau