Your Pet, Our Passion.
Agresyvus kačių elgesys
Bengalijos katės žaliomis akimis iš arti

Žinios apie teritorijos žymėjimą šlapimu

Perskaitoma per 4 min.

Katės yra nuostabūs augintiniai ir, nors dažniausiai jų elgesys priverčia mus juoktis ir šypsotis, kai kurie jų veiksmai gali pasirodyti keisti ir net šiek tiek nedraugiški! Pavyzdžiui, katės čiurškia šlapimą, o tai nemalonu, jei vyksta namuose. Jei čiurškimas sukelia problemų, geriausia jas spręsti bandant suprasti savo katės elgesį, o tada imtis priežasties.

Kačių teritorijos žymėjimas

Teritorija katėms labai svarbi, ypač namuose, kur jos nori jaustis saugiai. Juk namuose gyvena draugai, čia yra žaislai, čia jos šeriamos – nenuostabu, kad katės nori būti viso to šeimininkės! Katės savo teritoriją žymi ant skruostų, virš akių ir virš smakro esančiomis liaukomis, kai yra patenkintos.

Kai matote jas švelniai besitrinančias į jūsų kojas ar baldus, jos palieka savo žymę toje vietoje, kurioje jaučiasi geriausiai. Kadangi kačių paliekamo kvapo beveik neužuodžiame ir toks žymėjimas nesukelia problemų, esame linkę dėl to nesijaudinti. Teritorijos žymėjimą galite laikyti teigiamu ženklu, rodančiu, kad katė gyvena mylinčių šeimininkų namuose ir yra laiminga.

Kodėl katės žymi teritoriją šlapimu?

Teritorijos žymėjimas šlapimu yra kita žymėjimo rūšis, daugiausia naudojama lauke, kur didesnė konkurencija su kitomis katėmis. Tada katės teritorijai žymėti ne trina snukutį, o čiurškia šlapimą, skleidžiantį individualų kvapą.