Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Imbiero katė ant savininko kelių.

Vyresnio amžiaus kačių ligos

Perskaitoma per 1 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Maždaug 7 metų sulaukusi katė laikoma brandaus amžiaus kate. Gali būti sunku įsivaizduoti, kad ji sensta, bet žinodami apie dažnai pasitaikančias ligas galėsite pasirūpinti, kad ji būtų sveika – pasirinkite jos poreikius atitinkantį ėdalą.

Brandaus amžiaus katės paprastai būna mažiau fiziškai aktyvios. Senstančią katę gali kamuoti artritas, todėl ji bus mažiau gyvybinga. Mažiau aktyvi katė taip pat gali priaugti svorio, dėl to išsivysto sąnarių uždegimas ir katė juda dar mažiau – taip situacija tik blogėja.

Senėjimas taip pat lemia natūralius fiziologinius organizmo pokyčius, kurie gali sulėtinti medžiagų apykaitą. Dėl šių pokyčių ir priaugto svorio gali susilpnėti vidaus organai, pavyzdžiui, atsirasti bėdų su širdimi.

Kodėl brandaus amžiaus katėms reikia kitokio ėdalo?

Su amžiumi katės tampa mažiau aktyvios, daugiau miega ir būna kambaryje. Jų mitybos poreikiai pasikeičia, nes joms reikia mažiau kalorijų, be to, reikia pritaikyto maisto medžiagų kiekio, kuris padėtų palaikyti imuninę sistemą. Dėl to svarbu pasirinkti specialų vyresnio amžiaus kačių ėdalą. „Purina ONE® Senior 7+“ sudėtyje yra 24 vitaminai ir mineralai, padedantys palaikyti katės gyvybines funkcijas, ėdalas papildytas vitaminais E ir C, padedančiais apsaugoti inkstus nuo oksidacinio pažeidimo. Šis specialus vyresnėms katėms skirtas ėdalas padeda palaikyti sveikus kaulus, kadangi jo sudėtyje yra kalcio, fosforo ir vitamino D. Didelis baltymų kiekis taip pat padeda palaikyti liekną raumenų masę, o išlaikant sveiką svorį mažinamas stresas sąnariams.

Nustatyta, kad atritas paveikia 60–90 proc. brandaus amžiaus kačių. Pasirūpinkite, kad ji patogiau jaustųsi, įtaisydami minkštesnį guolį, ėdalą ir vandenį padėkite jai lengvai pasiekiamoje vietoje.

Pasirūpinkite, kad katė būtų aktyvi. Katės įtraukimas į žaidimus svarbus bet kokiame amžiuje. Žaidimai katę stimuliuos, palaikys sveikus sąnarius ir padės valdyti svorį.