Užkandžiai ir gardėsiai katėms

Jei mylite kates, žinote, kokia pagunda kyla pavaišinti savo kailiniuotąją draugę skanėstais ir kąsneliais nuo stalo.
Užkandžiai ir gardėsiai katėms
Užkandžiai ir gardėsiai katėms
Užkandžiai ir gardėsiai katėms

Jei mylite kates, žinote, kokia pagunda kyla pavaišinti savo kailiniuotąją draugę skanėstais ir kąsneliais nuo stalo. Vaišindami kates kąsneliais nuo stalo arba šerdami jas iš rankos daugelis žmonių išreiškia savo jausmus. Gal ir turite gerų ketinimų vaišindami katę gardėsiais, bet tiesa ta, kad žmonių maistas gali būti labai kaloringas ir sūrus, be to, paprastai jame nėra pagrindinių katei reikalingų maisto medžiagų. Todėl rizikuojate katę peršerti ir (arba) sutrikdyti jos mitybos pusiausvyrą.

Laimei, specialiai katėms gaminama daug gardėsių. Jie būna skirti virškinimui pagerinti ar dantims prižiūrėti arba tiesiog siūlomi kaip specialūs gardėsiai ar atlygis savo bičiulei. Atminkite, kad juose yra kalorijų, be to, jie gali būti nevisaverčiai ar nesubalansuoti. Todėl svarbu, kad kas kartą, kai duodate katei skanėstą, atitinkamu kalorijų kiekiu sumažintumėte pagrindinio ėdalo porciją. Taip pat, kad neišsiderintų visa katės mityba, duodami gardėsiai turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. viso per dieną gaunamo kalorijų kiekio.

Katės ir pienas

Į dubenėlį pilamas pienas

Ar esate girdėję posakį apie patenkintą katę, gavusią grietinės? Vyrauja įsitikinimas, kad katės labai mėgsta pieną, tačiau iš tiesų jų virškinimo sistema nėra prisitaikiusi suvirškinti piene esančią laktozę (tai pieno produktuose esančio natūralaus cukraus rūšis). Iš tiesų, gavusios karvės pieno, daugelis kačių suviduriuoja.

Specialiame kačių piene laktozės nedaug, todėl šių viršinimo sutrikimų išvengiama, tačiau, kaip ir visi gardėsiai, toks pienas yra kaloringas, taigi reikėtų į tai atsižvelgti norint užtikrinti subalansuotą mitybą. Be to, specialaus kačių pieno nereikėtų naudoti kaip vandens pakaitalo – jei vis dėlto duodate katei specialiai pagaminto kačių pieno, turėtumėte atitinkamai sumažinti bendrą suvartojamų kalorijų kiekį.

Gardėsiai arba kačių sausainėliai tinka kaip atlygis katei pamaloninti – juk visi mes mėgstame palepinti augintinį gardėsiu norėdami parodyti, kaip jį mylime!

Kačių gardėsiai

Gardėsiai arba kačių sausainėliai tinka kaip atlygis katei pamaloninti – juk visi mes mėgstame palepinti augintinį gardėsiu norėdami parodyti, kaip jį mylime! Jei duodate katei gardėsių, nepamirškite atitinkamai sumažinti pagrindinio katės ėdalo porcijos ir rinkitės tokius gardėsius, kurių maisto medžiagos suderintos, kad neišbalansuotumėte katės mitybos. Labai jaunoms katėms galima, bet nerekomenduojama duoti kačiukų gardėsių. Daugiau apie tai, kuo šerti kačiuką, rasite čia. Pasirūpinkite, kad ėsdama ir pagrindinį ėdalą, ir gardėsius katė visą dieną turėtų švaraus ir šviežio vandens. Pagalvokite, gal, norėdami katę pagirti, galėtumėte atsilyginti keliais pagrindinio ėdalo kąsneliais, ypač jei dėl ligos ar antsvorio katei taikoma speciali dieta ir duoti gardėsių negalima. Jei abejojate, pasitarkite su veterinaru.

Two cats sitting together icon