Your Pet, Our Passion.
Tamsi lopinė katė geria vandenį iš plieno dubenėlio ant grindų.

Kaip rinktis katės vandens dubenėlius

Perskaitoma per 4 min.

Jei jūsų katė išranki vandeniui, pats laikas ieškoti naujo vandens dubenėlio. Pasirinkimas didelis, taigi šiek tiek pasidomėję rasite tinkamiausią savo augintinei dubenėlį.

Katės iš prigimties gan gerai pakenčia troškulį. Jei vanduo katei ne visai patinka, pavyzdžiui, yra per šiltas arba patiektas nemėgstamame dubenėlyje, ji gali ir visai nelakti. Daugelis kačių nė nesidomi savo vandens dubenėliu ir palaka iš kokios nors balutės – dažniausiai nežinia kodėl. Todėl ir svarbu parinkti katei tinkamą dubenėlį.

Čia skaitykite daugiau apie tai, kiek vandens turi išlakti jūsų katė. Jei nerimaujate, kad jūsų katė išlaka nepakankamai vandens, susisiekite su veterinaru pasitarti.

Kaip išrinkti tinkamą dubenėlį katei

Prieš rinkdami savo katei tinkamą dubenėlį pagalvokite, kas jai patiktų. Reikia atsižvelgti į katės charakterį ir ėdimo ir lakimo įpročius. Jei katė mėgsta išvartyti daiktus, protingiau būtų rinktis, pavyzdžiui, sunkesnį vandens dubenėlį. Kita vertus, jei jūsų katei, kaip ir daugeliui kačių, nepatinka, kad ūsai liečiasi prie kraštų, jai patogiau bus platesnis dubenėlis. Kai kada tenka išbandyti kelis skirtingus katės vandens dubenėlius, kol randate tokį, kuris jai patinka; laimė, jie dažniausiai būna nebrangūs. Svarbu:

Gylis – seklius indus reikės dažniau papildyti nei gilius, bet jūsų katė gali pati parodyti, koks jai labiau patinka.

Medžiaga – kačių dubenėliai gaminami iš įvairiausių medžiagų. Visi turi trūkumų ir pranašumų, išsamiau apie juos galite skaityti toliau.

Stovintis ar tekantis? Dauguma šeimininkų pastato katei paprastą dubenėlį, tačiau vangios gėrikės gali susigundyti specialiu vandens fontanėliu katėms. Toliau skaitykite daugiau apie fontanėlius.

Kačių dubenėlių rūšys

Tradicinis katės vandens dubenėlis – tai paprastas dubenėlis, skirtas katei vandeniui lakti. Tokį vandens dubenėlį veikiausiai esate matę daug kur. Jie labai nebrangūs, juos lengva paimti ir nereikia kaip nors ypatingai prižiūrėti. Daugelis kačių mielai laka iš dubenėlio įpiltą stovintį vandenį.

Tačiau kartais katės labai išrankiai renkasi ir vandens šaltinį, daugelis kačių nė nežiūri į stovinčio vandens dubenėlį, ypač jei šalia iš čiaupo laša vanduo ir galima palakti iš ten. Kad vanduo katei patiktų, būtinai reguliariai jį keiskite – visos katės mėgsta šviežią ir vėsų vandenį, taip pat pasirūpinkite, kad jis neišdžiūtų.

Dubenėlis su vandens dozatoriumi – vietoj įprasto vandens dubenėlio galima rinktis dubenėlį vandens dozatoriumi, kuris nuolat papildo vandenį. Šie dubenėliai paprastai gaminami iš plastiko, o prie kai kurių pridedamas apverstas vandens butelis. Katei lakant vanduo butelyje pamažu senka, o vandens lygis dubenėlyje lieka toks pat. Tai ne tas pats, kaip tekantis vanduo katei, bet jums nereikės taip dažnai pildyti dubenėlio vandeniu. Toks būdas tinka, jei nebūnate namuose visą dieną.

Kačių vandens fontanėlis – šio pobūdžio vandens fontanėlis puikiai tinka katėms, kurios nenori lakti stovinčio vandens. Jei jūsų katė dažniausiai laka iš čiaupo arba kitų vietų, iš kurių joms lakti nereikėtų, gali būti, kad joms labiau patinka šviežias tekantis vanduo. Tokiu atveju padėtų kačių vandens fontanėlis. Paprastai jie varomi mažyčiais elektriniais varikliukais. Įpilkite į dubenį vandens, o jo viduryje esantis fontanėlis palaikys vandens apytaką. Katė galės lakti iš dubens arba krintančio vandens čiurkšlę. Daugelyje kačių fontanėlių būna ir filtrai, padedantys išvalyti dulkes ir plaukus, kad vanduo būtų kuo švaresnis. Yra ypač gerų kačių vandens fontanėlių, kurie dar ir vėsina vandenį, – jie puikiai tinka vasaros mėnesiais.

Medžiagos

Plastikinis katės dubenėlis. Plastikiniai dubenėliai paprastai pigiausi, tačiau per laiką jie gali sugerti kvapą, o tai nepatiks katei. Taip pat jie gali įskilti ir sudaryti vietą bakterijoms daugintis, be to, jei neturi plataus dugno, gali lengvai apvirsti.

Metaliniai dubenėliai. Metaliniai dubenėliai paprastai gaminami iš nerūdijančiojo plieno, yra lengvai išplaunami ir nesugeria kvapo. Be to, jie geriau atvėsina vandenį karštomis dienomis. Tačiau jie gan lengvi, todėl nevikri katė juos lengvai nuspirs (triukšmingai!).

Keraminis katės (arba stiklinis) dubenėlis. Keraminis dubenėlis – vienas iš populiariausių įpiltam vandeniui laikyti. Tokį dubenėlį sunku nuspirti, lengva išplauti, o kainuoja jis visai nedaug.

Kur reikėtų statyti katės dubenėlį?

Kaip ir ėdalo dubenėlį, katės vandens dubenėlį reikėtų pastatyti kur nors ramioje vietoje. Koridoriuje negerai – katei per daug judėjimo, net jei ji labai mėgsta bendrauti.

Pastatykite katės dubenėlį kur nors, kur švaru ir nėra kvapų – ir toli nuo kraiko dėžutės! Katės labai švarūs gyvūnai ir, kaip ir mes, mėgsta šiuos dalykus atskirti. Kad nereikėtų vargti, geriausia statyti katės vandens dubenėlį ant lengvai valomo paviršiaus, kaip antai plytelių arba laminuotos grindų dangos. Visada katės vandens dubenėlį laikykite ant grindų, kad ji galėtų lengvai jį pasiekti. Nerekomenduojama laikyti ant stalviršių arba darbo vietos paviršių, net jei katė mėgsta užšokti ir užsilipti.

Jei turite daugiau kačių, būtinai laikykite po vandens dubenėlį kiekvienai katei, net jei jos mėgsta dalytis. Dar geriau, jei vandens dubenėlius laikysite keliose namų vietose, kad katė visada galėtų bet kur ramiai palakti.