Stafordšyro bulterjeras

Stafordšyro bulterjeras

Raumeningas lygiakailis stafordšyras fiziškai atrodo kaip „jautis“ ir „terjeras“ – matyti, kad jis stiprus ir vikrus. Suaugusių šunų ūgis yra 36–41 cm, svoris – 13–17 kg, o suaugusios patelės sveria 11–15,4 kg. Trumpas lygus kailis būna raudonos, gelsvai rusvos, baltos, juodos arba melsvos spalvos, rudmargis arba bet kurios iš šių spalvų ir baltos.

Stafordšyro bulterjeras
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Stafordšyro bulterjeras
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Terjeras
 • Mankšta: Iki 1 val.
Stafordšyro bulterjeras
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Mažas
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Stafordšyro bulterjerų ištakos siekia XIX a. pradžią, kai buvo uždraustas jaučių ir meškų pjudymas šunimis. Buvo sugalvotas naujas „sportas“ – šunų kautynės, taigi buvo suporuoti buldogai su terjerais ir išvesti bulterjerai, iš kurių kilo Stafordšyro terjerai. Šie šunys buvo mėgstami visuose socialiniuose sluoksniuose, taip pat juos mėgo karalienės Viktorijos laikų darbininkai; šunys buvo auginami mažose, ankštose erdvėse, gyveno didelėse šeimose, tad tradiciškai švelnų elgesį su vaikais galima kildinti iš šių aplinkybių.

Charakteris

Geros kilmės, tinkamai įpratintas Stafordšyro terjeras turėtų elgtis su žmonėmis nepriekaištingai ir būti ypač švelnus vaikams. Ištikimesnio, labiau mylinčio draugo nerasite. Tačiau kitiems šunims arba gyvūnams Stafordšyro terjerai ne tokie draugiški, vis dėlto labai daug priklauso nuo to, ar šuo nuo mažų dienų pratinamas bendrauti ir mokomas. Kai kurie Stafordšyro terjerai puikiai sugyvena su kitais šunimis ir katėmis, tačiau kai kurių negalima paleisti nuo pavadžio ten, kurie jie gali sutikti kitą šunį.

Sveikata

Stafordšyro terjerai yra labai ištvermingi, juos vargina tik kelios su šia veisle siejamos problemos. Kaip ir daugelį kitų veislių šunų, juos gali varginti kai kurios paveldimos akių ligos, todėl rekomenduojama atlikti akių tyrimus.

Mankšta

Stafordšyro terjerams reikia kasdien po valandą mankštintis. Jei jūsų šuo nedraugiškai elgiasi su kitais šunimis, būtinai pasirūpinkite, kad jis būtų tinkamai sutramdytas ir neįkyrėtų. Daugelis stafordšyrų ramiai reaguoja į šunis, bet kai kurie su jais elgiasi agresyviai.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Taip pat labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Prižiūrėti šios veislės šunų kailį lengva, trumpo ir lygaus Stafordšyro terjerų kailio puoselėti nereikia, tikrai pakanka kartą per savaitę pašukuoti šepečiu.